PRAVDA O SEKTÁCH

Tapeta: Sekta z SP

Existuje spousta sekt a já je nehodlám rozepisovat a konkretizovat, jen chci poukázat na nebezpečí těchto skupin, které berou lidem svobodnou vůli smýšlení a rozhodování.

Poslední svobodné rozhodnutí (byť už ovlivněné nějaký tím „náborářem“) člověk učiní při vstupu do sekty….jakmile za ním zaklapnou ať už opravdové nebo pomyslné vrata těchto skupin….stává se ovladatelnou ovcí. První co udělá, tak se vzdá veškerého majetku, to je ještě to nejmenší zlo….a pak postupně odevzdává svou duši, svou svobodu.

Proč lidé vstupují do sekt?

Většinou je to o tom, že tito lidé jsou zoufalí z nějaké životní situace, či bolesti a stagnují…. a je jim pohodlnější, předat zodpovědnost za sebe, za své boly někomu jinému. Ten někdo …pak za ně v jejich „zájmu“ rozhoduje….a někdy jsou to tak ponižující rozhodnutí, že soudný člověk, který zná svou hodnotu, by na něco takového nepřistoupil. Oni by na to taky nepřistoupili, ale v době, kdy se nechali ovládnout, jim to přijde normální, a většinou to mají i nějak odůvodněné…většinou tak, že bůh to tak chce…že chce, aby prošli ještě větší bolestí než kdysi, kdy byli svobodní…protože utrpení, které jim přichystává každý den jejich „guru“ je očista, aby se mohli po smrti dostat do nebe….a nebo jistými praktikami… očišťují svoje karmy a činy, kterých se kdysi dopustili a nebo se na nich někdo dopustil. Nutno podotknout, že ve společenství převládají ženy… jako otrokyně…. zmanipulované bytosti….ale muži mezi nimi nejsou také vyjímkou.

Jejich „guru“ bývá většinou muž, silná osobnost, skvělý řečník, psycholog a manipulátor, který dokáže svým přístupem a přesvědčivým slovem dobrovolně o své pravdě druhé přesvědčit…a často si bere do huby v zájmu dobra BOHA… On sám si žije jak paša….káže vodu pít a sám pije lahodné likéry… všichni manuálně dřou…on dře tím, že vymýšlí další hnusárny a zakrývá se za to, že zrovna mluví s bohem, který mu tyto nápady podstrkává…. Je docela v balíku… a když se přijde na jeho praktiky, které na ženách zkouší…. Není pro něj problém vzít dráhu za kopečky, protože své konto stihne přesunout do ciziny, kam unikne….a po čase i tam začne nahánět opuštěné, nešťastné lidičky….kterými se obklopí.

Nic se neděje náhodou… ani to, když se někdo nechá zfanatizovat a vstoupí do sekty…ani jejich blízkých, kterých se to dotýká a bolí je, že jejich drahé dcery, matky atd…. nechali svou duši a srdce někomu takovému, kdo je ovládá jak loutkovou panenku. Pro všechny je to zkouška, kterou si tam nahoře, kdysi ….než se narodili sem do světa techniky a jiných vymožeností nachystali.

Možná už kdysi se ocitli jako ovce ve slepé víře… a teď mají tuto zkoušku zvládnout tak, aby se ze slepoty svou silou vůle a „zdravého rozumu“ vymanili… ale je to těžký úkol a málokomu se to povede.

Vím, že si tento článek nečte někdo, kdo se v nějaké sektě ocitl a je v ní…. protože tito lidé jsou od světa odstřihlí, ale možná si ho čte někdo, kdo má v úmyslu zmizet do nějaké komunity, nebo se z ní vymanil a nebo tam někoho blízkého má…. Ať je to ten či onen… kdo čte tyto řádky… je mým přáním ať v něm probudí tyto řádky touhu převzít odpovědnost za všechno co se kolem něj děje na sebe. Ať v něm probudí sílu žít a hledat své pravdy, které ho budou oslovovat a nebude slepě věřit někomu …jen pro to, jak vypadá a nebo jak hezky maže medík kolem držtičky a slibuje nesplnitelné.

Všímejte si s kým mluvíte a také toho, jaký je jeho vnitřní záměr… zda jde jen o manipulátorství…nebo svou pomocnou ruku vám podává jen pod záminkou další ulapené ovečky…. A nebo jestli je to opravdu člověk, který má čisté úmysly a chce vám ukázat cestu, kudy byste měli jít…. Bez nátlaku, bez falše , s otevřeným srdcem na dlani….člověk, který vám chce opravdově pomoc, vás nebude přesvědčovat o své pravdě, nebude se vám vnucovat… on vám pravdu nabídne a nechá vás zrát.

S láskou pro vás, jsem si dovolila na toto téma zafilozofovat…přestože, vím, že všechno napsáno nebylo…ale ta podstatná myšlenka se mi snad podařila…varovat vás před sektami, kterých je čím dál víc…

 

Mějte se a smějte se….a nedejte se..oblbnout

Vaše Zrzka

15.9.2011

 

Včera jsem si chvilinku psala na FB s Romanem a tady je jeho reakce na výše uvedený text….který ho hezky doplňuje a vysvětluje, takže se o něja s vámi ráda podělím….

Romane díky  

15.9.2011

 

 

Jinak k tvému článku o sektách:

 

Jdou tam lidé co mají problém v rodině.

Sekta je obejme tím, že jim začne říkat jak jsou skvělí a báječní.  Tím roztají a přilnou… pak jsou za blbinu vykopnutí.

Chybí jim to obejmutí a tak jsou po chvilce pozváni zpět a opět oslavováni a oni  jsou ochotni víc se obětovat, aby nebyli opět odvrhnuti.

Pokud nejsou dost ochotni sklonit hlavu – jsou opět očerněni a vyhozeni. 

Ocitnou se na takovém dně,  že po opětovném přijetí jsou jen loutkami – stali se závislí na pochvale a „pochopení“ a „přijetí“

Nejdůležitější ale je že nikdo uvnitř neví že je v sektě…

 

 

VAŠE REAKCE

 

Ahoj (doufám,že Ti smím tykat).

Párkrát jsem reagovala na Facebooku,ale na tohle musím reagovat osobně a takhle,protože to asi bude delší.

Už poměrně od útlého věku jsem odstávala v životě pořádný kouř. Ve své podstatě do 16ti jsem se prakticky modlila,abych to přežila a malovala si budoucnost, že pak si to udělám lepší. V 16ti jsem odešla z domu, dodělala si střední a malovala si budoucnost. V té době jsem měla poměrně „přízemního“ přítele, který mě opustil kvůli jiné-to mi bylo 19 a tehdy jsem na kurzech One brainu, které vedla moje máma a já už jí tehdy pomáhala, potkala Honzu.

 

Honza byl pod jakýmsi guru Sri Chinmoy. Nejedl maso, nesměl se ani podívat na ženy atd. Tehdy mi to nedošlo, ale on vlastně ve věku (21-25),kdy chlap má lítat po ženských a hledat co chce,meditoval nad svíčkou a tak se mi stalo, že jsem si vzala za toho, kdo ví všechno nejlíp, kdo všechno zná a po narození první dcery prohlásil,že by mi celibát neuškodil….. nebudu vyprávět detaily života s tímto člověkem, protože pro mě to bylo hodně náročné a nakonec jsem brala prášky na depresi. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo může být tak laxní, jak někdo může mít dvě dcery a ženu a pořád si žít jen to svoje a okolí ho nezajímá(VŮBEC). Prostě asociál a těžkej. Já kolem sebe vždy měla děti a lidi,které okolí zajímalo a byli poměrně dost empatičtí, tohle jsem nedokázala pochopit. Po několikaletém soužití mohu říct je jedno, tito lidé nejsou v žádném rozumném kontaktu s realitou a něco je asi jen tak k tomu nepřiměje. Já veškerou snahu nakonec vzdala a poslední rok nepracuji na ničem jiném, než si vrátit zlikvidovanou psychiku. Dneska na to koukám jako na těžkou zkušenost, kterou jsem zvládla jen díky zdravému rozumu, jehož zbytky mě dohnaly k psychiatrovi a vlastním odhodláním, jsem si klidně mohla odpustit. Jen pevně doufám, že naše dcery nenapadne nic podobného, to už bych asi nedala.

 

Karla

18.9.2011

 

 

 

Ahojíček Kajko,

Ty tykyčka je v naprostém pořádku… J

Jsem ráda, za tvou reakci…. A podělení se s ostatními  o tvou zkušenost. Já jsem zastánce toho…. ŽÍT S HLAVOU V OBLACÍCH, ALE PEVNĚ NA ZEMI. Někteří lidé, když přičuchnou k „víře“…tak zapomenou na to, že jejich nejhlavnější úkol tady na zemi….je žít život na zemi…. Se vším co přináší…

Jsem ráda, že jsi zatím své dosavadní zkoušky zvládla…věřím, že sis musela projít svým….ale to je přesně to, co tě posunulo tam, kde jsi dnes a tak nějak z tebe cítím, že chápeš podobně jako já… že všechno musí být v jisté rovnováze…

Měj se a směj se a ještě jednou děkuju za tvou reakci, kterou přidávám přímo k článku.

S láskou….tvá Zrzka

18.9.2011

 

 

SEKTA z mého úhlu pohledu znamená nejtěžší kalibr SLEPÉ VÍRY, ba nebojím se označit tento fanatizmus ZASLEPENOSTÍ a několika krokovém zpátečnictví na cestě duchovního růstu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama