PRAVDA O NAŠICH CESTÁCH

 Často přirovnávám náš život k řece… ŘECE ŽIVOTA ….ono je to podobné i s tou naší životní cestou.

 

 

Zkusila jsem si představit moji cestu a další cesty, na které jsem navázala a další navázaly na tu mou….atd. Vybavilo se mi spousty lidí, kteří do mého života vstoupili, někteří vystoupili, s některými se naše cesty spojily v jednu společnou, někteří jdou vedle té mojí a sem tam uhnou jinam, pak se zase vrátí, jiní se vzdálí a jdou jinudy, ale časem se zase někde setkáme a jdeme spolu, s některými už se nesetkám….  Takto je to s mou cestou, tvojí cestou a s dalšími a dalšími cestami, které dávají možnost dalším a dalším možným variantám.

 

Když si vybavíme cesty víry…

Každý má svou víru, každý z nás v něco věří…neznám člověka, který by neměl víru….ať je to jakékoliv vyznání, či víra v sebe, v tebe, v boha, v ďábla, v univerzu, v peníze v cokoliv, ale je to víra…v něco věříme. Každý z nás něčemu věří a podle toho také žije….a tedy jde po své cestě víry. U těchto cest je to samé jako u těch životních….(ona ta životní je vlastně duchovní, protože čemu věříme, podle toho žijeme)….

 

Příklad:

Jako dítě byl někdo veden k víře katolické, ale když se stal dospělým a už ho rodiče nemohli tolik ovlivňovat, začal hledat něco jiného, čemu by věřil, něco co by mu bylo bližší a tak možná vystřídal několik vír….několik cest, než našel tu svou. A když ji našel, tak se dostal na širokou cestu, která navazovala na další a další cestičky atd.

 

Dnes už vím,

že každý člověk, který mi vstoupil do života byl a je pro mě osudový, vím, že se s ním nesetkávám poprvé….dokonce ani s těma, které jen míjím a naše oči se na chvíli spojí…vím, že jsem ty oči už viděla……kdysi dávno, v jiném životě. Máme se setkat, máme si něco předat, něco spolu pochopit, dořešit a nebo se jen kolem sebe mihnout a zaregistrovat tu energii.

Když jsem si tak přemýšlela nad těma cestičkami a cestami, tak se mi vzpomněla řeka – strom – krevní řečiště – toky a najednou jsem před sebou měla všechny ty obrazy a viděla tu krásnou souvislost a vzájemnou podobu mezi vším…..snad by se to dalo nazvat zrcadlením nebo odrazem.

Pokud máte představivost a představíte že byste rozbalili naši matičku zemi … jako když rozbalujete dárek….a papír rozložíte než ho poskládáte….. tak na ní uvidíte cesty a cestičky a protože je matička země nazývaná modrou planetou díky vodě, tak ještě víc (modře) vyniknou, potoky a říčky a  řeky, (jezera, moře a oceány)…. které se do sebe vlévají, jinde se od sebe oddělují ….přesně jako ty cesty opravdové a naše cesty životní.

Strom…jeho koruna i kořeny….jsou na tom stejně….různě se proplétají, vrůstají do sebe, kříží se, vyrůstají ze sebe … a krevní řečiště v našem těle …je to samé…. Jako řeky, jako cesty, jako stromy.

Proč o tom píšu?

Možná vás to taky napadlo, možná ne. To podobenství o kterém tady píšu, je jistý řád… Ve vesmíru se nic neděje náhodou, všechno má svůj řád, všechno má své místo, význam, důvod…všechno je tak jak má být….vše má svůj hlubší smysl. Tak jako když makrokosmos zmenšíte na mikrokosmos a obráceně…mikrokosmos zvětšíte na makrokosmos…uvidíte jedno a to samé. (Kdysi mi přišla taková obrázková  prezentace, jak se zmenšovalo a zvětšovalo :o)  a já se na to nemohla vynadívat…. a teď jsem si na ni vzpomněla a tak vám o ní píšu, třeba ji někdo máte…. je v ní hloubka).

Dokonce i my navzájem se zrcadlíme….jen v tom odrazu nám to na tom druhém třeba vadí a provokuje :o)…opravdu. Pokud budete sami k sobě upřímní….a zamyslíte se, co vám na někom vadí…tak zjistíte, že něco podobného děláte i vy někomu jinému….nebo jste to dělali a máte si to uvědomit, díky tomu, že ten dotyčný vám nastavuje zrcadlo.

Příběhy a vaše dotazy a problémy….všimněte si…jak vám připadají povědomé, jak vám jsou známé :o)….proto je uveřejňuji na stránkách… protože vím, že to není odpověď jen pro jedince…najde tam svou odpověď daleko více lidí.

 

 

{youtube}cl21CEa8KFc{/youtub

{youtube}6DNaNYNPUp0{/youtube}

 

Ale to už se dostávám od cesty k zrcadlům…ale souvisí to spolu, takže to tu má být. Lidičky…..mějte se a smějte a dívejte se kolem sebe….

Život je opravdu krásný….. z láskou na malé zamyšlení  pro vás napsala

vaše Zrzka

7.1.2011

Vaše komentáře

Reklama