PRAVDA O HLEDÁNÍ PŘÍČIN…

Když nás začne něco trápit, bolet…začneme se tak trošku pídit po tom, z čeho že ta naše bolest pramení a hledáme příčinu. Ještě než nahlídneme do oblasti duchovna – do věcí mezi nebem a zemí tak je to hledání velice rychlé.

 

Příklad:

Zlomíme si nohu –  příčina je jasná, jsme nemehla a hleděli jsme místo kam šlapeme na něco jiného :o).

náhled obrázku

 

Náš manžílek nás začne podvádět – příčina? Sice to nechápeme a bolí nás to, ale hledáme chybu v něm (že je zkrátka chlap – lovec) a nebo nacházíme chybu v té se kterou nám zahybá (je to štětka, která nám ho ukradla) …no a když se zadaří, tak začneme hledat někdy chyby i v sobě (udělal to, protože mu se mnou něco chybělo).

 

Takto bych mohla pokračovat dál….

 

Když začneme vnímat duchovní oblast a začneme se zajímat o věci mezi nebem a zemí….začneme i vnímat a hledat příčiny našich bebíček a souvislosti v této oblasti. Což je dobře….ale nic se nemá přehánět. Když se nám otevřou dveře do této oblasti, kolikrát nás to tak nadchne… že jsem informacemi a vším tak pohlceni, že hledáme převážně příčiny v duchovnu…Z vlastní zkušenosti můžu říct, že od doby, kdy nacházím příčiny toho co se mi v životě děje v duchovní sféře….se mi tak nějak líp žije. Mám vysvětlení pro to, proč jsem dnes tam kde jsem… proč mě začne bolet to nebo ono…atd.

Drazí přátelé… všeho s mírou i v hledání tady…pozor na to!

 

Díky tomu nadšení, jak to všechno začne do sebe zapadat, spousta z nás podléhá tomu, že přestane hledat tady na zemi příčiny a soustředí se jen na to duchovno. Setkávám se občas s lidmi, kteří vidí příčiny v duchovní oblasti i v banalitách…do všeho pletou duchovno… přestanou stát nohama na zemi a lítají někde …a to už tak dobře není, protože jejich okolí je přestane chápat… jejich přátelé s nimi chtějí hodit jen tak řeč o životě a ať začnou jakékoliv téma… hledači příčin na ně začnou chrlit duchovní moudra a stačí jen zmínka, že vás bolí koleno…už víte odpověď, proč to tak je :o). Věřte mi, že já osobně byť se o duchovno zajímám docela dost… mám takového člověka během pár hovorů plné zuby, protože si chci pokecat jen tak o něčem a pořádně se třeba zasmát :o)….co to tedy udělá s vašim kámošem, který do duchovna vůbec nejede? Máte štěstí, když na vás nezavolá Chocholouška a radši se vám začne jen vyhýbat.

 

VŠECHNO SOUVISÍ SE VŠÍM aneb „ROVNOVÁHA“

 

náhled obrázku

 

Pokud chcete odstranit nějakou svou bolest, je třeba hledat všude…ukážeme si pár příkladů.

 

Pokračování zlomené nohy jako duchovní příčina je to zastavení v našem životě, tak trošku znehybnění, protože v našem životě jdeme špatným směrem, něco děláme na silu…neděláme to z vnitřního přesvědčení, ale pro nějaké účely (např. práce která nás nebaví, zůstáváme ve vztahu, který nás víc bolí než uspokojuje… třeba kvůli majetku, nebo dětem atd.)

náhled obrázku

Pokračování nevěrného manžela….tady může být duchovní příčina třeba to, že v minulém životě to bylo obráceně a teď si máme zkusit, jaké to bylo a co prožíval on a jak to zvládneme….nebo…. si máme zkusit to co se nám honilo v hlavě…třeba jsme si říkali, že náš manžel nám  nikdy nezahne a jestli ano, tak jsme si představovali co všechno bude následovat atd.

 

A tady jsem už nakousla malinko to, co vám chci ještě popsat, kde ještě máme hledat :o) za připomenutí této myšlenky patří díky jedné z vás, se kterou jsem řešila tzv. ostruhu na patě. Tato holčina mi ve finále napsala…víš, že napadlo, že jsem často říkala o něčem (nějakém problému, situaci) „mám to v patě“

 

Naše myšlenky a slova mají silnou moc a tak i tady můžeme hledat a hlavně si dávat pozor na to co říkáme.

 

Mám to v patě…no jasně…energie těch problémů co holčina měla v patě se projevily s výrustkem na patě :o).

Mám to v paži…tak to jsem říkávala já… a věřte nevěřte…udělala se mi v podpaží bulka o velikosti velké fazole a ruku jsem nemohla dát ani nahoru ani dolů…chodila jsem jako bych měla v podpaží meloun :o)….našla jsem příčiny… ucpala se mi potní žlázka díky antiperspirantu a hrozilo, že mi to budou muset řezat :o)… naštěstí to samo prasklo.

Mám to u prdele a nebo v prdeli …ajajaj…i to se často používá…a věřte nevěřte, ten kdo to používá má problém s vyprazdňováním a nebo problém v tlustém střevě a nebo se mu dělají na prdelce pořádně vředy, či hemeroidy, že si ani sednout nemůže… fyzická příčina… může být i to, když sedíte na studeném např. schodku…tak se vám vytvoří na řiti tzv. zima – tedy ten vřed a nebo hemeroidy :o)

Mám to v pi…(nebudu to tady psát celé slovo, ale protože vy si to domyslíte) i to se používá… A tak není divu ….když to použije žena, tak má problém se svou frndou a nebo tam uvnitř…příčina fyzická… může být to, že se zachladila nebo střídá partnery…těch důvodů je habakuk…po té duchovní stránce…to může být to, že se nemá jako žena ráda atd. Často tento výrok umí říct muži…njn…ale oni mají něco jiného….hm…takže prostata to jistí :o)….protože po duchovní stránce jsme vlastně bezpohlavní.

Mám toho plnou hlavu…nj…. Když plnou a furt do ní sypu další problémy druhých přemýšlím nad hovadinama, které nejsou důležité, ale ráda se v nich nimrám…tak zkrátka hlava začne bolet.

Padám na hubu …. Takže můžeme počítat že fakt sebou někde pořádně rýpneme.

Nechci to vidět ani slyšet….pak nastává problém v oblasti očí a uší….

Mám toho plné zuby…..jestli rádi chodíte do křesla pana zubaře… tak pokračujte :o) v tomto výroku

 

Atd. atd. atd. … takto bych mohla pokračovat dál, ale pro pochopení si myslím, že by to stačilo a že sami si pohlídáte to, na co myslíte a co v duchu nebo nahlas říkáte :o).

Moji drazí přátelé…když píšu a říkám, že je potřeba stát pevně nohama na zemi a mít přitom hlavu v oblacích…. Mám na mysl ROVNOVÁHU… která je potřeba na to, abychom mohli žít tak nějak v souladu se vším. Jen si sebe představte, že uděláte větší nákup a narvete všechno do jedné tašky…jak se vám jde? Jste vychýleni na opačnou stranu, než je kabela, přehazujete si ji z ruky do ruky a jde se vám ztěžka….ale když si ten nákup hezky rozdělíte do dvou tašek…hm…to se nám to pak vykračuje.

Ato by už vážně stačilo….zamyslete se nad sebou, nad svým hledáním příčin…hledejte všude a ne jen v jedné oblasti…ono…všechno souvisí se vším.

 

Mějte se a smějte se…doufám, že jsem vás trošku popostrčila v tom, kde možná děláte při hledání chybu…a věřím, že jsem vás i trošku pobavila a že jste se i zasmáli…a kdo tento článek vzal vážně a je nad ním pohoršen….tak vážení pozor….život není vážný, je hravý a veselý…i ten duchovní život.

S láskou pro vás si zafilozofovala

Vaše Zrzka

18.2.2012

Vaše komentáře

Reklama