Březen 2013 – zajíc

Stejně jako loni, tak i letos platí, že měsíc Zajíce je dle čínského kalendáře druhý měsíc nového roku a od měsíce Tygra nám přináší jarní energie, tedy energie mladého jangu. Je to nejdravější energie vůbec a je dobré se svést na její vlně. V jinových měsících jsme se nadřeli dost, tak si nyní nechme pomoc od přírody.

Vzhledem k tomu, že základní energie měsíce budou stejné jako minulý rok, vezmu to jen letem světem. Podrobněji si energie můžete přečíst v loňských článcích. Letos tedy se více zaměříme na odlišnosti a Letící hvězdu.

zajic

Pro Zajíce je velmi důležitá nora, jeho zázemí. Nora je vnitřek…nora je prostor. Prostor je nejen naše obydlí, ale prostor je i naše tělo. Takže tento měsíc bude i o našich pocitech…myšlenkách…orgánech a prostředí.

Tam uvnitř sebe bychom si měli uvědomit, zda to do čeho jsme se pustili je pro nás to pravé a říct si, co s tím budeme dál dělat.
Je tedy nyní velmi důležité si říct, co mi dělá dobře, co mě potěší, co opravdu chci. Spolu s ročním vládcem Hadem, který o všem přemýšlí hodně a rád nás to povede opravdu ho hloubky. V měsíci Zajíce bychom však do toho přemýšlení určitě měli vnést nějakou hravost.

Zajíc má opravdu rád zábavu, takže ho v tom podporujme a choďme se bavit. Užívejme si dobrou náladu, lidi, které máme rádi, dobré jídlo a pití. Samozřejmě, že jako vždy platí staré pravidlo Všeho s mírou, protože s jarem bychom se měli zaměřit i na detoxikaci organismu.

Jak již bylo uvedeno na začátku, naše tělo je vlastně naše nora. Takže teď na jaře bychom neměli zatěžovat naše játra a žlučník a věnovat se aktivitám našich předků a dopřát si nějaký Maso Půst. Strava by zkrátka měla být lehce stravitelná.

Zajíc miluje pohyb, takže i my bychom měli po zimě rozhýbat naše líná těla a vnést do života i tuto aktivitu. Samozřejmě nejideálnější je provádět ji na čerstvém vzduchu. Procházky okolo vody jsou přesně to, co nám udělá dobře. Samozřejmě je také dobře vše přizpůsobit aktuální situaci a v případě např. smogové situace asi raději užívat tu noru a ne procházku. Koneckonců zdravý pohyb můžeme mít i doma a Zajíc je velmi sexuálně aktivní.

Lidé, kteří mají ve svém Astrotypu hodně energie Země by však měli s jarem být hodně opatrní. Na ně bude tato energie působit tak, že by je mohla rozkolísat a rozhodit. Jim bych raději doporučila než procházku, tak si jít na chvilku zaběhat.

Také bychom měli začít doma hodně větrat, prosvětlit prostor, vytáhnout žaluzie aby k nám ta jarní energie a sluníčko mohly. Vraťme se trochu do dětství, užívejme si dobrou náladu, buďme kreativní, hrajme si, dívejme se na věci pozitivně.

Po dobu vlády Zajíce dávejme pozor na naivitu. Zajíc rád pomáhá, nerad vidí někoho trpět, a tak často naletí podvodníkům. Takže pozor na přílišnou důvěřivost. Někdo by se mohl pokusit nás napálit.

Nora, nora, nora. To je to, co je pro Zajíce nejdůležitější. Takže i na schůzky osobní i pracovní pečlivě vybírejte prostředí. Vzhledem k tomu, že roční vládce Had potřebuje mít maximálně sladěný obsah a formu, tak se dobře zamýšlejme, zda to prostředí, které jsme vybrali, a líbí se nám, i zároveň odpovídá účelu, který tam jdeme řešit.

Zajíc je zvířátko velmi pracovité, takže nenechávejme věci vyhnít. Mysleme vždy na dokonalost, abychom potěšili i ročního vládce a on byl ochoten nám pomáhat. Dotahujme vše do konce. Ale dělejme to s lehkostí a proložme odpočinkem s dobrým jídlem a pitím.

Jak na tom tedy bude Zajíc a roční vládce Had? Půjdou si po krku nebo se budou doplňovat?

Had má rád dokonalost, Zajíc miluje vybrané způsoby. Had je introvert se sklonem k depresi, Zajíc je nejšťastnější zvíře zvěrokruhu, ale snadno podléhá svým náladám. Oba dva nemají rádi, když je někdo kritizuje. Takže mluvme vybraně, nepoužívejme vulgární slova, oblékejme se podle situace a našeho protějšku, prostředí vybírejme odpovídající nejen naší peněžence, ale i důvodu naší schůzky. Nehádejme se, nekritizujme, přemýšlejme o věcech a za přispění dobrého jídla a pití se pomalu posunujme kupředu.

Zajíc a Had se tolerují, dokáží se spojit a spolupracovat na dosažení společných cílů.

ZDRAVÍ

Z hlediska zdraví je dobré si připomenout, že energie Dřeva je energie odstředivá, takže opravdu veškeré negativní emoce musí ven. Vykřičme to ze sebe. Choďme ven a nezapomeňme si sebou sluneční brýle. Sluníčko bude velmi ostré a oči jsou v tomto období také velmi citlivé. Mohly by slzet nebo pálit.

Zároveň je velmi důležité dát si pozor na vítr, který je v tomto období velmi zrádný. Vítr je podle čínské medicíny nositelem tisícero nemocí. Takže stejně jako vloni, si nejen pro parádu, ale i pro zdraví, vezměme na krk vždy nějaký ten šátek nebo šálu. Jarní nemoci vstupují krkem.

V momentě, kdy se dostaví jarní únava, je to znak, že jsme si nevzali ponaučení z loňských informací a v zimě jsme opět neodpočívali. Zkusme to tedy alespoň teď. Zavrtejme se v prostředí, kde je nám dobře a cítíme se bezpečně a ještě navíc milovaní. Úžasná kombinace!

Opět si dávejme pozor na játra a žlučník. Strava by měla být odlehčená a vyvážená. Kdo vydrží bez masa, tak může, ale omezení masových pokrmů by mělo být nezbytností. Maso 1x týdně jedla ještě moje babička, takže to není tak nemožné.

Smažené pokrmy by nyní měly být tabu.

 

LETÍCÍ HVĚZDA 1-5-9

5.března přilétá nová měsíční hvězda.

Nastává příznivý čas pro veškeré životní kroky, vše co bude opravdové, bude plynout, povede k úspěchu.

Bude důležitá naše životní cesta, informace, které na ni budeme používat. Naše moudrost nás povede kupředu. Moudrost znamená i nehádat se, protože to by mohlo vést k zablokování situace a my potřebujeme volné plynutí. Co k nám přijde ze severu, bude pozitivní.

Vše, co budeme dělat, by mělo odpovídat našemu vnitřnímu já. Takže přemýšlejme, zda naše kroky a reakce jsou opravdu naše nebo jen naučené. Veškeré aktivity středu budou harmonizující (např. střed města).

Přílišná touha po úspěchu a slávě nám naopak bude ubližovat. Aktivitám z jihu, bych se tento měsíc raději vyhýbala.

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz/

Vaše komentáře

Reklama