PRAVDA O DOKONALOSTI

náhled obrázku

Dokonalost je jen náš obraz něčeho, jak bychom chtěli vypadat, jak bychom se chtěli chovat, jak bychom chtěli aby vypadalo něco…. je to jen a jen náš nějaký zidealizovaný, vysněný obraz….

Dokonalost se týká všeho, s čím přicházíme do styku… hodně nás ovlivňují reklamy a vzory těch ke kterým vzhlížíme.

Není to jen otázka vzhledu …kdy nejen ženy podstupují nejrůznější operace …zkrášlují se chtějí vypadat podle svých představ a nestačí jim to, jaké jsou od přírody, co jim bylo předáno geneticky…..

Je to i otázka způsobu života…. která úzce souvisí s duchovním vnímáním. Znám spoustu lidí, kteří mají dary, které rozvinuli a přitom nežijí zrovna podle toho, jak by se od nich očekávalo…. Sem tam si dají sklenku vína, zakouří si, jsou rozvedení, jedí maso, ……zkrátka se chovají jako spousta smrtelníků…. Proč? No protože jsou to smrtelníci stejně jako já, ty a ty taky…. mají své neřesti jako každý z nás a přitom ty dary mají….

Znám pár lidí, kteří se snaží žít podle nějakého trendu…. X hodin promeditují, nejedí maso, alkoholu se již léta nenapili a v životě  nikdy  nekouřili a nebo přestali….. a přesto… stále se nemohou dočkat nějakého toho daru… pracují a makají na sobě a zdokonalují se a chtějí žít tak nějak podle toho svého obrazu dokonalosti….aby k bohu byli blíž… (ale pozor….jsou mezi nimi, kterým to fakt funguje).

Znám i lidi, kteří se o duchovno hodně zajímají… a radí druhým a žijí podle „těch svých představ“… kdy dodržují různé rituály, dodržují nějaký ten režim a zásady, které si dali….. kážou vodu a sami vodu pijí…. Ale jsou mezi nimi i takový, kteří kážou vodu pít a sami potajnu pijí víno….. a co víc… jsou mezi nimi i ti, kteří se neštítí udělat nějakou „ sviňárnu“… ale to oni jako sviňárnu nevnímají……a nebo si myslí, že když se vyzpovídají a pak se z toho vymodlí, že je to smazané…

Duchovno pro mě osobně znamená žít tak, abych se každé ráno sobě mohla podívat do očí…. Je pro mě důležitější žít v pravdě a nelhát sobě ani nikomu jinému… už několikrát jsem ve svých článcích zmínila, že si dám pivo, že kouřím, že mezi řečí umím prohodit sem tam nějaký ten vulgarismus, že jím maso, jím všechno…jsem všežravec…. Ale pozor…tak nějak všeho  s mírou….

Pořád opakuju, že jsem jednou z vás…jsem prach obyčejná Zrzka…. Už kdysi mi někdo vnucoval názor, že jsem učitelka…  ale kdepak…nejsem a ani nebudu a ani se tak necítím…. Já vám jen předávám své úhly pohledu – názory, které nazývám svými pravdami….. tyto pravdy vznikají z mých osobních zkušeností….

Je to už několik let zpátky…. Kdy jsem začala sama objevovat automatickou kresbu…a začala jsem kreslit coby samouk…. a tenkrát když mi to tak hezky šlo, jsem se dozvěděla…že já…coby kuřák…že to není možné, abych měla takový dar, když hulím jak indiánská stařena :o). Vážení, já jsem té pravdě uvěřila… vzala jsem ji za svou pravdu…a půl roku jsem se tužky netkla, protože i když jsem ji do ruky vzala tak mi to zkrátka nešlo….nekreslilo to… a to jen díky tomu, že jsem přijala jakousi pravdu za svou. Jednou jsem tak seděla na balkóně a kouřila jsem …a najednou mi začaly chodit myšlenky…. A já si uvědomila, že nejvíc mi myšlenky chodí, právě když kouřím…. A jedna z těch myšlenek byla… že když kouřím, tak se dostávám do stavu…kdy mi to zkrátka chodí :o). A tak jsem vzala tužku do ruky a znovu začala kreslit….

Pravdu o tom či jíst maso nebo ne….tu jsem už napsala a můžete si ji přečíst ZDE. Jen ve článku není psané, že je spousta chovatelů např. psů…kteří jsou milovníci plemene které chovají…. Mají doma šampiony a z nich továrnu na štěňátka a když si k nim přijdete pro štěně….tak je chcete vzít všechny, protože je chcete zachránit…..v jakých podmínkách tam jsou….(naštěstí je jich menšina….ale jsou).

Dokonalost osobně vidím v nedokonalosti….. jak krásný je strom jen díky tomu, že je asymetrický, každá větev je jiná….. jak krásná je řeka když se klikatí, jak krásná je lidská tvář protože každá její polovina je jiná (zkuste přeložit svou fotografii v polovině a místo té poloviny která je zakrytá přiložte zrcadlo…).

Každý máme svoji cestu, své myšlení, své vzory a idoly a jsem každý den někým a něčím ovlivňováni….. obraz DOKONALOSTI….si tvoříme my sami…

Často tady na PRAVDIČKÁCH kladu důraz na sebelásku a lásku….pokud se nedokážeme milovat takový jací jsme i se svými chybami, nedokážeme milovat i druhé ….natož tak jejich chyby…. Když někoho milujeme takového jaký je i sebe samu …se všemi nedokonalostmi….pak dokážeme milovat bezpodmínečně… a MILOVAT, DÁVAT LÁSKU …BEZPODMÍNKY…to je můj vzor…můj cíl….dokonalost, které bych chtěla dosáhnout.

Všechno má svůj čas…. a já vím, že přijde čas a třeba přestanu kouřit….a třeba i sprostě mluvit…..ale až „to“ dozraje….tak to půjde z mého nitra…. Půjde to samo….ne násilím, ne nějakým tlakem, který na sebe budu vyvíjet, abych dosáhla dokonalosti, kterou jsem si tak nějak vytyčila…vysnila a které jsem uvěřila…. Rozhodnutí, že nebudu jíst maso a budu se chovat podle nějakých duchovních norem…. musí (nemám ráda slovo musí…. protože nemusím nic, když nebudu chtít)…. jít z přesvědčení,  které hluboko budu vnímat a cítit, že to tak má být….že to tak chci…a ne proto, že si myslím že by to tak mělo být.

Vím, že kouření, pití alkoholu, přílišné jedení masa atd… že není pro zdraví OK… ale myslím si, že s tím se dá žít (nic se ale nesmí přehánět… rovnováha a vyrovnanost je tady potřeba) … já osobně bych těžko žila s tím, že bych někomu vědomě ubližovala a dělala podvraťárny…. (už vás slyším jak říkáte…a co ty chuďátka zvířátka které požíráš?…. na to jen dodám…přečtěte si to jak to mám s masem PRAVDA O MASE)…. Ta zhovadilost co se odehrává na jatkách je hnusná… o tom nemůže být jiná řeč…. ale další fakt je ten, že tak jako my lidi tady na světě máme jisté poslání….tak i zvířata jsou tady z nějakého důvodu… a je to jejich poslání…jejich úkol tady na zemi…. Že jsme my lidi hovada a nedokážeme se k nim a jejich poslání chovat s úctou…. To je už zase jen a jen o lásce v nás). Navíc si dovoluji tvrdit, že i bylinky, obiloviny, stromy a plody a květy….i toto všechno je život…je to živé…..

 

Nejsem dokonalá a ani dokonalá nechci být….. protože kdybych byla dokonalá…moje poslání, můj úkol by tady skončil….a věřte mi, že mě je tady na zemi moc fajn, i když mě spousta věcí, tak jako vás štve a mám na své cestě taky překážky……ale je mi tu fajn a to jak žiju… a tím kým jsem … to mě fakt baví….a mám se ráda přesně takovou jaká jsem …. Chybující, milující, někdy obětující se …atd Zrzku :o)

Mějte se a smějte se….a věřte mi, že vás miluju ať už se mnou souhlasíte a nebo vaše pravda je jiná….

S láskou…..vaše Zrzka

10.2.2012

Vaše komentáře

Reklama