9 způsobů, jak si okamžitě zvýšit sebevědomí

Průzkumy nejen v naší zemi stále ukazují, želidé všeobecně trpí nedostatkem sebevědomí. Lidé mají tendenci se sebeponižovat a snižovat svou hodnotu. Může to být výchovou v rodinách a školách, kde nás učili, abychom se nevyvyšovali nad druhé a doma nás málokdo chválil. Většina z nás může mít v hlavě naprogramované vzorce, kdy se podceňujeme a máme strach projevit své pravé já.

Sebevědomí se dá ovšem znovu nabýt. A ve skutečnosti, i když se cítíte jako sebevědomá osoba, na něm musíte stále pracovat, protože každý den se objevují nové výzvy a je jen vaše volba, zda se jim sebevědomě postavíte čelem. Sebevědomí je záležitostí pozitivního myšlení a chování. Jaké jsou jednoduché způsoby, jak si můžete okamžitě zvýšit sebevědomí?

Mám pro Vás 9 způsobů, jak si můžete denně posilovat sebevědomí:

1. Afirmace

Používejte během dne několikrát pozitivní tvrzení v přítomném čase na podporu vašeho sebevědomí:

Například:

  • Vím, že zvládnu vše, do čeho se pustím.
  • Rád poznávám nové lidi a nadšeně je vítám.
  • Jsem schopný a silný.
  • Jsem plná energie a nadšení.
  • Jsem vítěz!
  • Nikdy nejsem sama, vesmír mě vždy a ve všem podporuje.

2. Vizualizace

Využívejte sílu vaší představivosti. Představujte si úspěch v oblasti, ve které po něm toužíte např.úspěšný vztah, úspěšné dokončení studia, větší plat,vítězství v závodě…Podvědomí přijme vaše představy, jako hotové záležitosti. Buduje se tím vaše sebevědomí.

Například Andre Agassi o sobě řekl, že do svých 10 let nejméně 1000x ve své mysli zvítězil ve Wimbledonu. Představoval si vítězství ve své fantazii a to vybudovalo jeho sebevědomí k tomu, aby se jeho vítězství v roce 1992 stalo skutečností.

3. Hlavu vzhůru a úsměv na rty

Věnujte pozornost své chůzi, držení vašeho těla. Sebevědomí lidé chodí s hlavou vzhůru a s úsměvem na rtech. Tato malá změna vám ihned posílí vaše sebevědomí. Choďte tak, jak vám to nejvíce bude dodávat pocit sebevědomí –rychle nebo uvolněně.

4. Řekněte ne

Rozhodněte se, že se nebude přidávat k pomluvám a kritice ostatních lidí. Nedovolte, aby vás někdo ponižoval nebo křivě osočoval. Ozvěte se, když je vám poskytnuta nekvalitní služba-v obchodě nebo v restauraci. Rozhodněte se, že se nebudete kritizovat-řekněte ne sebekritice. Říci ne také můžete na něco, co nesouvisí s vašimi představami o budoucím životě.

5. Dotáhněte věci do konce

Přestaňte odkládat, co slibujete už delší dobu sobě nebo někomu jinému. Odstraňte nevyřešené věci z minulosti, řešte vše včas, než se problém rozvine. Odkládáním brzdíte svou energii. Napište si, které nedořešené úkoly v oblasti práce, domácích záležitostí, financí a zdraví uděláte právě teď.Uleví se vám a dodá vám to vědomí, že zvládnete vše a získáte novou energii.

6. Udělejte něco jen pro sebe – pohyb/kondice/zdraví

Když budete v dobré kondici a cítit se tělesně v pohodě, vaše sebevědomí poroste. Udělejte proto něco jen pro sebe, i když se vám může zdát, že okolí to bude pokládat za sobecké. Jeďte ven na kole, jděte cvičit nebo na masáž. Dá vám to pocit svobody – to znamená sebevědomí a kondice.

7. Požádejte o to, co chcete

Nebojte se odmítnutí a nemyslete si, že ostatní ví, co chcete. Ozvěte se a požádejte. Nemáte co ztratit.

Když nepožádáte, odmítáte sami sebe dříve než vás mohl odmítnout někdo jiný.

Když požádáte, uvidíte, že vám nikdo hlavu neutrhne. Vždy jsou 2 možnosti – buď vám dotyčný vyhoví nebo vás odmítne. A stále na tom budete stejně, jako jste byli na začátku, s tím rozdílem, že si posílíte sebevědomí tím, že zjistíte, že to zvládnete.

8. Buďte s lidmi, kteří jsou úspěšní a pozitivní

Když budete obklopeni lidmi, kteří jsou negativní, stěžují si, jsou průměrní a rezignují na život, určitě se touto nemocí nakazíte. Proto se postupně obklopujte lidmi, kteří vás inspirují a povzbudí, v zaměstnání to může být těžké někoho takového najít, ale můžete využívat různé semináře, audio programy, internetové stránky – což právě děláte, takže se pochvalte! Udělali jste dnes významný krok k získání svého sebevědomí zpět.

9. Udělejte to, čeho se bojíte

Strach je jen pocit. Jsou to vaše představy. Často děláme z komára velblouda –věci nejsou takové , jaké se zdají být. Proto skočte do akce, která ve vás vyvolává strach. Strach zmizí a vaše soustředění bude jen na tom, aby jste zvládli danou situaci.

Sebevědomí můžete denně trénovat.

Každý den si vyberte jeden tip, který vyzkoušíte v praxi. Je to trénink tak jako v tělocvičně nebo posilovně. Když chcete lepší postavu nebo fyzičku, musíte pravidelně něco dělat, když přestanete cvičit , zase sklouznete k nadváze nebo špatné kondici.

Každý den udělejte jednu věc – po dobu 30 dní, nejlépe 3 měsíce za sebou.

Odpovězte si:

  • Jakou malou věc můžete pro své sebevědomí udělat právě teď?
  • Co jste ochotni udělat pro své sebevědomí v následujících 30 dnech?

Posilujte své sebevědomí každý den. Je to vaše volba, zda budete ve svém myšlení a chování pozitivní a sebevědomí. Sebevědomí je ve vás ukryto, a záleží jen na vás, zda se k němu dostanete a získáte ho navždy zpět.

Získejte nezlomné sebevědomí.

Přeji Vám krásný den.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Autor: Pavla Heřmanovská

Zdroj: http://pavlahermanovska.cz

Vaše komentáře

Reklama