JAK SE ZBAVIT PROBLÉMŮ….

s čímž přímo souvisí práce a vydělávání peněz, nebo starosti s partnerskými vztahy, vztahy s rodinou a okolím, nebo problémy při komunikaci s ostatními lidmi.

Problémy jsou stavem mysli

Můžeme předpokládat, že téměř 100% populace by si přála prožít život bez starostí a bez problémů. Jenže ve skutečnosti tomu tak není. Zkuste se zamyslet, kolik věcí v běžném životě označujete za problematické, kolikrát jste si v posledních dnech řekli mám problém, nebo „to“ je problém – tuším, že většina z nás najde mnoho situací, které škatulkujeme jako problematické.

Lze se tedy zbavit problémů jednou provždy…? Ano, jde to, ale vyžaduje to zcela jiný způsob myšlení, jinou mentalitu než tu, která ovlivňuje náš způsob vnímání světa…

Pojďme si říci, jak problémy vznikají a jak je můžeme nadobro vyčistit…

 

Co jsou problémy a jak vznikají

Zkuste se svého problému dotknout, ošahat si ho. Nejspíše se vám to nepovede, neboť to, co označujete za problém není nic hmotného. Problémy vlastně neexistují. Aby něco mohlo existovat, aby to bylo „reálné“, muselo by mít hmotnou strukturu, muselo by to jít vidět. Nepochybněte se vnitřně budete bránit a nesouhlasit. Pokud jste například zrovna přišli o práci, budete to vnímat jako problém. Ano, budete to VNÍMAT. To znamená, že před sebou ztracenou práci nemůžete vidět, nemůžete se jí dotknout, těžko s ní půjdete na procházku. Fyzicky prostě neexistuje. Jedná se o pouhý stav mysli, o myšlenku vašeho podvědomí, o reakci vaší mysli na vnější podnět.

Veškeré věci a situace, které vás v životě obklopují jsou pohými věcmi a situacemi. To vy jim dáváte myšlenkovou energii, rozdělujete na dobré a špatné. To, co se vám zdá býti problém jen pouhý náhled na vzniklou situaci. Od počátku našeho stvoření si v sobě neseme zakódované informace, uložené hluboko v našem podvědomí, které nám říkají, jakým způsobem máme na danou věc pohlížet. Jde o vytvořené vzorce myšlení, v drtivé většině chybné a mylné. Pokud jste jako děti častokrát slýchávali hádky svých rodičů, např. kvůli nedostatku financí, máte v sobě hluboce zakořeněný vzorec myšlení, a pokud jste právě bez práce je to pro vás problém. Naučili jste se tuto situaci vnímat jako problematickou.

I když vaše životní situace nemusí být právě lehká, přestaňte na ní nazírat jako na problém, vnímejte ji jako pouhou situaci.

 

Jak se zbavit problémů

Velice jednoduše – přestaňte se svými problémy ztotožňovat. Vy sami nejste svým problémem, pouze jste se ocitli v situaci, kterou nazýváte jako problematickou. Problém je ve své podstatě myšlenkou ve vyší hlavě, která reaguje na minulost a obává se budoucnosti.Přestaňte své problémy řešit – přijměte plně situaci, která ve vašem životě nastala. To neznamená být reaktivní, nestažit se danou situaci řešit – právě naopak – snažce se z ní dostat co nejvíce toho půjde. Pokud cítíte, že máte jakýkoli problém, zkuste jej přestat vnímat jako problém a pohlížejte na něj jako pouhou situaci. Buďte vděční, že máte problém, ale nebuďte svým problémem. Přijměte jej s pokorou a využijte jej ke svému růstu.

Kdyby nebylo problémů, nebylo by příležitostí…

Opravdu jsem na tom tak špatně?

Pokaždé, když mám tendence vnímat situace jako problém zamyslím se nad tím, jak dobře se ve skutečnosti mám. Když se trápím nad tím, že vydělávám málo peněz, nebo nefungují obchody, představím si všechny lidi, kteří právě nemají co jíst nebo možnost ulehnout do teplé postele. Někdy se mi stává, že mi vadí pár kilogramů tuků navíc na mém těle – a potkám člověka, který je plně odkázán na pomoc druhých, neboť nemůže hýbat rukama ani nohama. Až potom si uvědomím, že plně nedoceňuji všechno, čeho se mi dostalo. Možná právě prožíváte těžká období, možná jste přišli o partnera, své jistoty, o peníze, o všechno…

Ale vždy budete mít jediné, co vám nikdy nikdo nedokáže vzít – sami sebe. Když si naučíte vážit všeho, co máte i nemáte, když si budete plně uvědomovat svoji dokonalost a vnitřní podstatu přestanete vnímat problémy jako problémy. Stanou se z nich pouhé skutečnosti bez přiřazených negativních myšlenek či emocí. Začnete žít v lepším světě, bude se vám lépe dýchat a pocítíte více vnitřního klidu a míru, který je podstatou všeho.

Buďte pokorní ve své mysli. Potom objevíte Svět bez hranic. Přeji vám to z celého srdce.

Michal.

Zdroj: http://www.hooponopono.cz/jak-se-zbavit-problemu/

Vaše komentáře

Reklama