Pět bodů na těle, které vám pomohou zhubnout

Bodová masáž je plnohodnotná zdravotní technika pomáhající lidem řešit zdravotní problémy už tisíce let.

V krátkosti řečeno, veškerý její smysl spočívá v tom, že každý tělesný orgán je energetickými kanály přímo spojen s jistými body na těle. Jestliže tedy chceme zlepšit funkci některého z vnitřních orgánů, je třeba najít odpovídající bod a pravidelně ho stimulovat masáží.

Povíme si o bodech, jejichž stimulace vám pomůže zhubnout.

Stimulace všech zde uvedených bodů pomáhá zlepšení funkce trávicích orgánů, ovládnutí hladu a chutí, potlačení symptomů neklidu (když máme chuť na sladké, protože se potřebujeme uklidnit).

1. Bod na uchu

bod1

Masáž tohoto bodu urychluje metabolismus.

Masírujeme palcem, po celou dobu vyvíjeme stejný tlak. Tuto proceduru opakujte dvakrát denně, vždycky po dobu 3 minut.

Všimnete si, že po masáži cítíte v těle více energie. Rovněž slábnou nepříjemné příznaky slabosti rukou, nohou, ramen a chodidel.

 

2. Bod na obličeji

bod2

Tento bod leží mezi horním rtem a nosem. Leží přímo uprostřed „žlábku“. Stimulovat ho je třeba dvakrát denně po 5 minutách.

Tato masáž pomáhá ovládnout hlad a neklid. Pokud máte sklony k přejídání při stresu, je pro vás jako stvořená.

3. Bod na noze

bod3

Jeden z nejvyužívanějších akupunkturních bodů. Zlepšuje nejenom trávení, ale pomáhá zastavit zánětlivé procesy v těle. Je rovněž známo, že zklidňuje menstruační křeče.

Leží přímo uprostřed holeně, pět centimetrů pod kolenní čéškou. Masírujte tento bod silnými krouživými pohyby 2 minuty každý den. Zajistíte si tak zdravý stav žaludku.

O správnosti místa se ujistíte lehkým stisknutím – bude to nepříjemné, cítit můžete až lehkou tupou bolest. Nesprávné místo vám žádoucí efekt nepřinese.

4. Bod na předloktí

bod4

Klíčový bod těla. Prochází jím všechny meridiány vaší vnitřní energie. Stimulací zbavujete tělo přebytečného tepla a tekutiny a napomáháte zlepšení funkce střeva.

Bod stimulujte po dobu 1 minuty alespoň jedenkrát denně.

5. Bod na kotníku

bod5

Leží 5 cm nad kotníkem na vnitřní straně nohy.Stlačujte prostředníčkem 1 minutu denně.Pomalu a zhluboka dýchejte.

Pokud budete dodržovat způsob provedení a frekvenci masáží, zrychlí se vám metabolismus. V důsledku budete během dne naplněni energií, nadbytečný tuk se přestane hromadit a začne se pomalu přeměňovat. Dodržíte-li všechna doporučení, budete zdravější, udržíte svou chuť pod kontrolou a získáte úplně nový pohled na život!

 

Převzaté ze stránek: http://www.prokondici.cz/

Bodová masáž je plnohodnotná zdravotní technika pomáhající lidem řešit zdravotní problémy už tisíce let.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama