LÉČIVÉ ZÁBALY S RICINOVÝM OLEJEM

Vezmu-li v úvahu všechny druhy léčby, jež jsem během svého působení jako lékař používal, pak žádná z nich ve své účinnosti nepředčí ricinový olej. Používal jsem ho v podobě zábalů, lokálních aplikací, kapek a velkých dávek podávaných ústy doslova tisíckrát. Pouze ve dvou či třech případech byl na něj pacient alergický či citlivý.

Problémy, jichž se lidé pomocí ricinového oleje zbavili, že pohybují od zánětů slepého střeva k sklerodermii a zahrnují syndromy bolesti, vychýlené obratle, hyperaktivitu, nádory, žaludeční nevolnost atd.

Jako Kristova ruka (Palma Christi) byla ve středověku pojmenována křovitá bylina „skočec“ (ricinus communis), z jejichž semen se lisuje olej zvaný ricinový. Proč byla rostlina pojmenována podle Krista nikdo neví. Z hlediska symbolů je však toto jméno nepochybně zajímavé. Byla to náhoda, když nám náš osmiletý syn David poté, co se probudil řekl, že se mu zdálo, že mu Ježíš přiložil ruku na záda a že bolest zmizela?

David spadl na ostrý okraj schodu a obávali jsme se, že si zlomil obratel. Bolest byla natolik silná, že jsme měli co dělat, abychom ho uklidnili. Na zraněné místo jsme přiložili zábal s ricinovým olejem a oné noci spal na koberci vedle nás. Do čtyř hodin byl velmi neklidný. Pak se najednou ztišil a tvrdě spal. Když se probudil a vyprávěl nám o svém snu, prohlédli jsme mu záda. Ve všech ohledech byla zcela normální. Žádná bolest, žádné znaky poranění.

Co bylo příčinou vyléčení? Byla to představivost? Byl to léčivý účinek olejového zábalu? Byly to vibrační vlivy? Jednalo se o duchovní léčení? Moje dlouholeté zkušenosti mi řekly, že by přinejmenším měl cítit bolest. Žádnou však neměl. Téhož dne s námi David jel osm se kilometrů za MUDr. Mayo Hottenem. Ten žádné zranění nenašel.

Při jiné příležitosti jeden z našich chlapců šlápl na kovovou sponu a na dvou místech se píchl do chodidla. Jednalo se o relativně hluboké rány. Jakmile přestaly krvácet, přiložil jsem na ně olejový zábal a nechal jsem ho tam do té doby, než se rány téměř vyhojily – byla to záležitost několika dní. Okamžitě po přiložení zábalu bolest ustoupila. Následující den opět chodil. Léčení proběhlo bez potíží a jeho délka byla rozhodně zkrácena.

 

O léčivých schopnostech ricinového oleje mi napsala i jedna moje pacientka:

„Zábal s ricinovým olejem jsem použila na fibroidní nádor na děloze. Přikládala jsem si tři vrstvy flanelu s olejem a elektrickou poduškou třikrát nebo čtyřikrát týdně. Začala jsem kolem 21,30 a četla jsem si do té doby, než na mne přišla únava. Poté jsem zhasla světla, vypnula dečku, ale nechala jsem ji na místě. Spala jsem asi do 1 hodiny a poté jsem vše sundala. Tak to pokračovalo asi šest měsíců. Během další roční prohlídky mi lékař řekl, že nádor zmizel.“

 

Svědkyní podobné zkušenosti byla také další žena, která mi napsala: „Myslím si, že by vás mohlo zajímat, že moje matka měla nádor v blízkosti vagíny. Použily jsme zábaly s ricinovým olejem. Za tři týdny se nádor velikosti vlašského ořechu zmenšil na rozměry malého hrášku. Po pěti týdnech zmizel a již se znovu neobjevil.

Nedávno do mé ordinace o berlích přišel asi patnáctiletý chlapec, zhruba dva dny poté, co utrpěl tržnou ránu na pravém kotníku, kterou mu zašili na pohotovosti. Byla to malá rána, ale bolelo ho to do té míry, že se na nohu nemohl postavit. Proto měl berle. Ránu jsem prohlédl. Pěkně se hojila, bez znaků infekce. Byla velmi citlivá na dotek. Předpokládal jsem, že příčinou je poškození nervové tkáně. Řekl jsem mu, aby si vždy na noc po dobu několika dní na ránu přikládal kousek látky napuštěné ricinovým olejem a převázal ji elastickým obinadlem. Následující den byla bolest podstatně menší. Za dva dny zcela zmizela.

 

Proč to funguje?

Jednou z koncepcí, jež mi pomáhá porozumět, proč jsou tyto zábaly užitečné v mnoha nejrůznějších případech, je samotná povaha ricinového oleje, je-li užit vnitřně. Pročistí celý střevní trakt a vzhledem k tomu, že v jeho blízkosti se nachází jak krevní, tak lymfatické proudy směřující do střeva, očišťuje tudíž i tyto životně důležité proudy tekutin.

Lymfa je tekutina podobná krvi, ale neobsahuje červené krvinky. Disponuje dalšími charakteristikami, jež ji od krve odlišují. Je alkaličtější než krev. Očišťuje jednotlivé buňky, neboť kapiláry krevního oběhu nejsou schopny odstranit všechny odpadní látky. Lymfa proudí různými lymfatickými uzlinami, střevními stěnami, játry a Peyerovými plákami.

Na základě toho, jak různé stavy na zábaly reagují lze usuzovat, že ricinový olej stimuluje činnost lymfatického systému. Tím dochází ke zvýšené eliminaci toxických látek z buněk, na něž byl zábal aplikován. Je-li poškozená nebo zanícená oblast léčena zábaly, buněčné tkáně v ní jsou po odstranění toxinů schopny se rychleji regenerovat a tak se vypořádat s infekcí či zánětem.

Dokladem toho je i následující případ, kdy si syn mého kolegy zranil ruku. Zlomenina to nebyla, ale ruka byla nateklá a silně pohmožděná. Jeho otec mi napsal:

„Navzdory našemu přesvědčení jsme s manželkou použili zábal s ricinovým olejem. Výsledky byly dramatické. Příští ráno otok zmizel a léčení postupovalo neobyčejně rychle. Po třech dnech byla ruka v pořádku. Další pozoruhodnou věcí byla absence bolesti hodinu po aplikaci zábalu.“

Příběhů potvrzujících koncepci lymfatické stimulace a následné očisty buněk je nespočet: Dvě velké uzliny na hlasivkách, diagnostikované pomocí laryngoskopie, vyvolávající u dvanáctiletého chlapce chrapot, postupně během tří měsíců zmizely. Zábaly byly aplikovány vždy tři dny v týdnu na krk.

Když jsem zábaly před mnoha lety začal používat, pacienti mi často kladli otázku, co to je ten zábal s ricinovým olejem. Trpělivě jsem se jim snažil vysvětlit, že byly doporučovány senzibilem Edgarem Caycem. Většinou nevěděli, co si mají o tom myslet. Použila je asi polovina.

 

Jak připravit zábal?

Na zábal s ricinovým olejem budete potřebovat: flanel, igelit (2 kusy, menší a větší), elektrickou podušku, ručník, 2-3 spínací špendlíky.

Připravte si vlněný flanel (bavlněný lze rovněž použít), 3 – 4 krát ho přeložte tak, aby jeho velikost odpovídala velikosti elektrické dečky. Tento rozměr je vhodný pro aplikaci na oblast břicha; na jiné části použijte velikost odpovídající rozsahu zranění či potíží.

Poté ho položte na igelit, nalijte na něj ricinový olej a nechejte vsáknout (flanel by měl být dostatečně mokrý, olej by však neměl prosakovat). Flanel přiložte na příslušné místo na těle, na něj dejte igelit, dále elektrickou podušku a nakonec celé zajistěte pomocí ručníku a dvou nebo tří spínacích špendlíků. Pak zapněte elektrickou dečku na takovou teplotu, jakou jste schopni snést.

Zábal by měl být použit po dobu jedné až jedné a půl hodiny. Následně by kůže měla být očištěna roztokem jedlé sody (do litru vody přidejte 2 čajové lžičky sody).

Po použití flanelový zábal nevyhazujte. Uložte ho do plastikové nádoby pro další použití. Dle potřeby na něj průběžně nalévejte ricinový olej, tak, aby byl stále dostatečně nasycený.

Krátkodobě lze zábaly aplikovat po dobu jednoho až sedmi dní. Při dlouhodobém užívání se zábal doporučuje 3 dny v týdnu a tento cyklus se opakuje.

MUDr. William A. Mc Garey v knize DOMÁCÍ LÉKY. EDGAR CAYCE

 

Tento lékař – autor vycházel z materiálů nejznámějšího amerického léčitele a senzibila E. Cayceho a ve své Arizonské klinice tak vyléčil na tisíce pacientů. Knihu vydalo vydavatelství Eko-konzult, pošt.přihr. 115, 690 02 Břeclav 2, e-mail: [email protected]

Zdroj: časopis MEDIUM č. 12/2003

Vaše komentáře

Reklama