LUCIDNÍ SNY-PROBUĎTE SE VE SNU

Na internetu mnoho lidí vypráví krásné zážitky z vysněných světů, které si vytvořili. Většina ovšem své sny ovládat neumí. Máme ovšem dobrou zprávu, že naučit se „probudit“ ve snu může být snazší, než se zdá. Existuje několik technik, které lze pro vstup do světa snění využít.

Lucidní snění vyžaduje tři věci:

1. schopnost vybavit si sen

 2. znát techniku na uvědomění si snění

3. znát strategie, abyste zůstali ve snu

Tipy na zapamatování snů

Každý sní, ale ne každý si pamatuje svoje sny. I někteří lidé, kteří si libují ve snění prochází obdobími, kdy si nemohou své sny vybavit. Ale to neznamená, že by lucidní snění nebylo pro ty, kdo mají problém se zapamatováním snů.

Umění zapamatovat si sny je dovednost, která se zlepšuje s praxí. Ve skutečnosti se můžete naučit zapamatovat si sny snadno, vše co potřebujete je ležet v posteli. Když se lidé probudí, často hned změní pozici a přetrhají tak emoční stopy na poslední sen, čemuž je zapotřebí se vyhnout.

Paměť neobsahuje jen stopy uložené v mozku, ale mohou být uloženy prakticky kdekoliv v těle. Plíce, břich a srdce jsou největší poznávací centra v našem těle a zpracovávají paměť a emoce.

Aby se zlepšila vaše schopnost vybavit si sny, zůstaňte po probuzení na místě, neměňte vaší pozici. Poté se snažte aktivně připomenout sen. Zkuste pracovat i s vašimi emocemi, které v sobě po probuzení máte. Jakmile si sen vybavíte, zapište si ho do deníku, který mějte přímo u postele.

Být ve snu při vědomí

Existují dvě oblíbené metody, abyste se dokázali probudit ve svém snu: snem započaté lucidní snění (Dream Initiated Lucid Dream – DILD) a probuzením započaté lucidní snění (Wake Initiated Lucid Dream – WILD).

DILD zahrnuje rozpoznání singálů snu – situace, lidí a věcí, které se běžně vyskytují ve snech, a praktikování kontroly skutečného stavu, kdykoliv se vyskytují. Kontrola skutečného stavu znamená, že lidé využívají určité způsoby k poznání, zda sní či jsou vzhůru. Pokud se děje nějaká anomálie či něco nemožného, je zapotřebí to neignorovat či snažit se racionalizovat ji. Tato zvláštní událost je totiž ukazatelem toho, že jste ve snu.

Některé běžné společné signály snů jsou létání, procházení zdmi, či objevení někoho, kdo je v reálném životě mrtvý. Cokoliv může být signálem snění a každý snící má své jedinečné signály. Vyberte si opakující se obraz, protože je velká šance, že se opět v budoucnu objeví.

WILD vyžaduje koncentraci na vědomí při usínání. Metody WILD jsou obohacující i náročné. Snaha zůstat vědomý v moment usínání vyžaduje disciplínu a praxi. To může být pro lidi, kteří se snaží mít svůj první lucidní sen, frustrující. Proto se tato metoda nedoporučuje začátečníkům.

Přestože jsou tyto dvě metody nejvíce populární, je tu ještě jedna metoda, která může zvýšit vaše šance na vstoupení do lucidního snu. Tato metoda se nazývá „probudit a zpět do postele“ – Wake Back To Bed (WBTB). Přestože to může znít složitě, znamená to, že v určitém okamžiku v průběhu noci, obvykle po alespoň několika hodinách tvrdého spánku (doporučuje se šest) se necháte vzbudit. Můžete samozřejmě použít budík. Poté vstaňte z postele a věnujte se po dobu 20 – 60 minut nějaké činnosti. Vraťte se zpět do postele, odpočívejte a meditujte o lucidním snění. Tato metoda využívá střídání jednotlivých spánkových fází a může být velice účinná, leč její praktikování bývá možné jen v pátek či o víkendu.

Co je ze všeho nejdůležitější je nebýt v křeči. Je zapotřebí být uvolněný a nenutit se do ničeho. Poté stačí už jen špetka trpělivosti.

Pobyt v lucidním snu

Jedním z nejtěžších úkolu lucidního snění je vydržet ve snu, jakmile si lucidní sen uvědomíme. Je běžné se hned po uvědomění probudit. Pro mnoho lidí jsou první uvědomění lucidního snění ohromující. Klíčem k udržení lucidního snění se zdá být skrze propojení smyslů a věcí ve snu. Existuje několik způsobů, jak to udělat:

– dotek něčeho
– zaměřit se na zemi, ať už nohou či rukou
– třít své ruce
– rychlá rotace

Je možné provést cokoliv na vylepšení svých snů, pomůžete vám to zůstat ve snu.

Lucidní sny mohou být živou zkouškou pro bdělý život, ale mohou být taktéž jednoduše zábavou. Snící může naplnit své fantazie a zvýšit tak své sebevědomí. Naučit se lucidní snění může sice nějakou dobu trvat, ale kdo vydrží, čeká silný zážitek.

zdroj: 

www.suite101.com

http://www.zahady-zdravi.cz

Lucidní snění může být velmi silným zážitkem pro snícího. Můžete se stát absolutním pánem snového světa. Přírodní zákony se mohou ohýbat či zlomit. Nic není nemožné, nic není složité nebo riskantní. Pokud si to dokážete představit, může se to stát.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama