KDE SE VZALY DUCHOVNÍ PŘÍČINY NEMOCÍ?

Vlastně Ti píšu jen tak, z dobré nálady. Párkrát jsem byl na Tvém webíku a dnes mě zaujaly PŘÍČINY NEMOCÍ PODLE LOUISE L. HAY, je to vážně zajímavé. Vzhledem k tomu že myšlenky mají neuvěřitelnou moc tak by se možná dalo polemizovat JAK to celé vlastně je, protože jeden způsob JAK na toto všechno přijít je – prostě na to myslet, vyslovit, napsat a publikovat čili energií dost na to, aby to „začalo fungovat“ :-)))

Ovšem lze na tyto „příčiny“ přijít i jinak.. konkrétně by mě zajímalo co si o tom myslíš ty? Možná filozofuju:) ehm je to zdá se jeden z důvodů proč jsem tu s Vámi:-)

Přeju Ti láskyplný slunečný úspěšný zdravý štěstím naplněný život .-)

s láskou

Ondra

24.1.2011

pro info…

Nechodí ti náááhodu různé spamy? :-)))

pouze poradím – pro „ochranu“ před nejrůznějšími webovými roboty které automaticky vyhledávají na stránkách(všech a neustále) mejlové adresy, aby vzápětí mohly odesílat nejrůznejší spamy, reklamy, prostě tenhle svinčík -> tak je nedobré dávat mejlovou adresu ve tvaru, v jakém ji tam máš 🙂  lepší: pepazdepaZAVINACseznam.cz či něco podobného, fantazii se meze nekladou:-)

Čili nedávat mejlovku NIKAM na web ve tvaru, jak ho používáme. Pouze přátelům. Vyzkoušej a případně prosím pošli dál 🙂

Občas pomůže i změna hesla (zvláštní že) :o)

náhled obrázku

Ahojíček Ondro,

Díky za tebe :o), za tvá písmenka, chválu na stránky, poděkování, za dotaz i za info o spamech.

No fakt, jsem ráda, že se po dlouhé době ozval muž, že věci mezi nebem a zemí nejsou jen holčičí záležitostí (vím, že nejsou, to jen vy chlapi se držíte, tak trošku stranou a nemáte potřebu se vypisovat :o) ). Se spamy zatím nemám  problém, ale může mít někdo jiný, takže nechávám celé znění tvého mailíku i pro ostatní, kteří třeba tento problém už řeší :o).

Přichází mi i mailíky, kde se děkuje a pěje chvála na stránky a dotaz chybí…zatím jsem si je nechávala pro sebe, protože mi přišlo, že když to dám na stránky, tak že se chlubím nebo tak něco….ale je fakt, že tyto mailíky mě pohladí a dodají další novou energii pro další články, které postupně vznikají. Navíc tím tvým úvodem jsem si uvědomila, že ten kdo mi takový mailík píše, si na to udělá určitý čas a že by bylo vhodné, je nakonec začít uveřejňovat (bez mých reakcí, které jim odepíšu)…jsou to vlastně doporučení na moje-pravdy :o). Asi s tím něco udělám…jen škoda, že jsem ty mailíky už smázla :o).

No ale pojďme si zafilozofovat k tomu na co se mě ptáš :o)

Polemizovat se dá o všem…tedy i o tématu duchovních příčin nemocí jak vznikly, kde se vzali, kde je jejich historie.

Ondro, přiznám se bez mučení….jsem jen obyčejná pozemská žena, která neví všechno a celý život sbírám zkušenosti se kterých se učím…tak jako všichni ostatní… přebírám „pravdy“ od druhých, které mě osloví, něco mi přijde samo…díky zkušenostem, díky nějakému vnuknutí, inspiraci…atd…. má to tak asi každý :o).

Zkoušela jsem hledat chvilku na netu o historii duchovních příčin nemocí, o tom jak vůbec na svět přišly…ale nic jsem nenašla. Takže ti to vysvětlím po svém, jak to mám zpracované já…je to můj názor a tedy moje současná „pravda“ kterou možná časem změním…. Třeba se někdo najde, přidá se do naší debaty a nejen nás poučí o vzniku a historii duchovních příčit nemocí.

Takže jak to vidím já?

Určitě máš pravdu s tou sílou myšlenky a kór když se hodí na papír…že začne fungovat, ale taky vím, že to není případ tohoto našeho tématu. Pokud by to mělo být tak jak píšeš, tak jedině za okolností, že ten kdo to sepsal a publikoval, že byl inspirovaný, či mu toto všechno vnukl někdo z „výšin“. Když jsem tak nad tím přemýšlela a nechal své myšlenky plynout a jen je pozorovala, tak mi začali vyskakovat mimo duchovní příčiny nemocí také snáře, reflexní terapie, akupunktura a akupresura a další a další metody. Takže mi vlastně přišlo, že to všechno je o dlouhodobých zkušenostech, které se předávali z generace na generaci…. A pomalu vznikali díky poznání.

Klidně to mohlo vypadat asi takto nějak…. jen ve zkratce…..

Nějakého např. sedláka občas bolívala hlava….nepravidelně…jeho manželka si všimla, že ho bolí hlava vždy, když se u nich ukáže jeho sestra, která si stěžuje na svého manžela, na nedostatek peněz atd…. manželka toho sedláka to vše ještě chvíli sledovala a když se to opakovalo, tak o tom svému muži řekla. Ten si zpětně vybavil, kdy ho bolela hlava a že to bylo opravdu vždy po návštěvě jeho sestra. Sledoval se vždy po návštěvách sestry a zjistil, když se začne jejím problémem zabývat a řešit ho za ni, že ho rozbolí hlava. Jednou zkusil její problémy neřešit…. Poslechl si co mu povídá, ale dál to neřešil. Bolest hlavy se nedostavil….takže si uvědomil, že když svou mysl zabývá starostmi, které nejsou jeho, bolí ho hlava.

Matka tohoto sedláka měla problém se žlučníkem… zvracívala hořkou žluč a svíjela se v bolestích. Manželka sedláka si všimla, že její tchýně takto trpí, vždy druhý den po té, co tchýně na statku řádila a na každém viděla i to co tam nebylo a lamentovala nad životem, jak je nespravedlivý a hořký vůči ní. Hořkost a zloba se ozvali v jejím těle. Moudrá snacha jí vhodným způsobem o svém poznatku řekla a vysvětlila jí, jak je život krásný a lidi kolem na statku snaživý a tak nějak s lehkostí svou tchýni přiměla změnit její myšlení a pohled na své okolí a život….tchýně přestala být jedovatá na všechny kolem a její zdravotní problém zmizel…..

No a takto bych mohla pokračovat….. Ondro…já si myslím, že takto nějak díky pozorování a pochopení vznikali tyto poznatky o bolestích a nemocích….jen časem až jich bylo hodně…je někdo hodil na papír.

Ať už je to paní LOUISE L. HAY, pan Ing. Miroslav Hrabica, paní Jana Brzobohatá a další a další,  kteří publikovali knihy o duchovních příčinách nemocí…. Základ je tam tak nějak stejný…stejný či hodně podobný…princip pochopení jak naše duše na nás prostřednictvím fyz. těla mluví.

To by ses musel zeptat jich samotných kde k těmto informacím oni přišli…já to nevím :o).

Vím však jediné….

Základ je stejný, ale když každý z nás se svým problémem půjde více do hloubky může být odlišný…. Každý si máme projít něčím jiným, každý z nás je originál…u každého z nás to může s našimi prožitky znamenat tak trošku něco jiného.

Dám zas takový menší příklad:

Je to už několik let, vlastně jsem s AK začínala a tak se na mě jedna moje kamarádka obrátila se žádostí, jestli bych jí nepomohla najít příčinu v její nedoslýchavosti. Moje kresba ukázala, že její nedoslýchavost je pro ní taková jakýsi ochrana…chránilo ji to před něčím. Je to už několik let a tak si to zas tak dobře nepamatuji, abych se rozepsala jak to bylo dál. Jen vím, že mi odepsala, že se ptala na vícero místech a hledala v moudrých knihách…a všude nacházela, že něco nechce slyšet…marně si lámala hlavu co nechce slyšet, když chtěla slyšet všechno :o)…. A moje vysvětlení ji tenkrát přineslo nějaké vysvětlení nebo úlevu a nebo možná nic……nevím fakt si to nepamatuju a asi o tom nemám psát dál…jak to bylo ví snad ona a to je důležité :o).

Takže co z toho vyplývá?

Že základ v těch publikovaných příčinách nemocí…je správný…. Jen každý z nás se musí ponořit víc do sebe a najít ty kořínky původu, příčiny…to může udělat jen pokud bude sám k sobě každý úpřimný a bude hledat v sobě s otevřeným srdíčkem, bude chtít vidět a vnímat…co se mu jeho duše pomocí bolesti či nemoci snaží říct.

Takže Ondro…asi to líp nevysvětlím :o)….ale díky moc za tvůj dotaz….sama sobě jsem odpověděla, jak to vlastně s těma duchovníma příčinama mám :o).

Tak se měj a směj…ráda jsem si s tebou zafilozofovala a pokud má někdo potřebu se s námi podělit o svůj názor –  pravdu…. Úhel pohledu…tak budu ráda, když se ozve na mého mailíka a já to tady uveřejním a nebo klidně můžete otevřít další téma ve fóru….

Měj se a směj se Ondro a ještě jednou děkuji za tebe a za všechno co a jak jsi napsal……….díky tvá Zrzka

26.1.2011

Kačka se nám ozvala do návštěvní knihy, kde časem její příspěvek zanikne, tak jsem si ho dovolila zkopírovat sem…..Kačko díky za reakci…měj se a směj se 

Zrzi,

tak k tomu článku „kde se vzali duchovní příčiny nemocí“ :) . Ta nedoslýchavost mě má chránit před okolím. V minulém životě jsem totiž žila život pro ostatní, všem jsem pomáhala a na ten svůj život jsem neměla čas … přišla jsem tenkrát na to až už bylo hodně pozdě … Když jsi mi udělala AK věděla jsem, že je to pravda, že to tak je, konečně jsem našla odpověď, která mi byla blízká. V tomto životě jsem totiž začala mít stejný problém … neumím říct ne a manžel mě občas říká „matko Terezo“ :p , ale díky tvé kresbě už vím na co si dát pozor – prostě už mi bliká kontrolka. Ona totiž ta hranice mezi tím, když někomu pomáháme a mezi tím, když nás někdo jen „nenápadně“ využívá je ze začátku neviditelná.
Jsem se nějak rozepsala :p

tak moc moc zdravím Zrzi, měj se krásně a DÍKY.

27.1.2011

Vaše komentáře

Reklama