JIN & JANG

Hledání neznámého elementu lidem brání ve využití tohoto základu lidského zdraví. Každý ví, jak se jin jang znázorňuje. Kolečko, kde černé přechází v bílé a bílé obsahuje černé. Mnoho publikací se zabývá elementem jin jang a popisuje různé praktiky a nabízí mnoho pohledů na věc. Já sám vám také jednu nabídnu.

Zcela prostou logickou a skutečně funkční. Sice to bude vyžadovat změnu pohledu na úžasné tajuplné kolečko znázorňující vše obsažnou prázdnotu, ale pro ty, co jsou v realitě a neulítají na křídlech andělů, může být můj pohled velice užitečný v otázce vlastního zdraví a života.

 

jing jang

 

Jin a Jang z pohledu na lidské tělo neznamená nic jiného než rovnováhu mezi vodou a vzduchem. Jedno obsahuje druhé a samo o sobě to neexistuje. Poměrem vody a vzduchu v lidském organizmu určujeme jeho funkčnost, schopnost regenerace a celkové zdraví.

Samozřejmě je důležité dbát na kvalitu těchto dvou složek a řádně tělu zabezpečovat jejich příjem. Pokud tyto dvě složky udržíte ve své tělesné schránce tak jak mají být, pak neexistuje zdravotní problém, s nímž by si tělo neporadilo. Uzdravovací schopnosti těla známe každý a dobře víme, že když se řízneme, rána se zhojí, pokud si něco zlomíme, zlomenina po správném ošetření lékařem v pohodě sroste, jizvy se zacelí atd atd. Tělo má vlastní inteligenci o níž mnozí z nás ani netuší a naivně dávají zásluhy na uzdravení někomu, kdo jen pomohl s nápravou důsledku. Bez vody a bez vzduchu není života. Celá naše planeta je zcela závislá na těchto dvou složkách, které bohužel většina z nás zcela ignoruje. To je obrovská chyba nejen v pohledu na své zdraví, ale i v pohledu na svět.

 

 

Bez vody a vzduchu zkrátka není ničeho, natož pak zdraví. Toto je celé tajemství

JIN JANGU. Nic víc nic míň.

 

Dnešní zdravotní problémy pramení právě z disharmonie těchto složek v lidském těle a z kvality, v které je přijímáme. Zamyslete se nad tím a vyzkoušejte si každý sám, jak změní týden správného dodržování doplnění těchto dvou zcela obyčejných a přitom nenahraditelných složek váš život. Pokud se tak rozhodnete, pijte vodu z kohoutku a né balenou v množství 0,3l za hodinu od probuzení do 22 hodin večer. Nepijte ani víc ani míň. Dodržet to přesně je velice důležité. Voda by neměla být ledová, ale pokojové teploty a vždy čerstvě natočená. K tomu si přidejte jednu hodinu dýchání ráno po probuzení a jednu večer tak dvě hodiny před tím než půjdete spát. Správné dýchání je dlouhý nádech nosem a výdech pusou, nejlépe v leže, kdy je tělo rovné a tak vzduch může volně pronikat celým tělem. Pokud

dodržíte toto, pak vás ujišťuji, že změny, které budete po týdnu praxe vnímat, budou výrazné a udělají vám radost.

 

Pro úplnost tohoto článku zde napíši několik vědeckých poznatků o obou lécích na každou nemoc.

 

VZDUCH

 

Vzduch je směs plynů tvořící plynný obal Země – atmosféru – sahající až do výše asi 10 000 km. Má vliv na všechny chemické proměny jak v nerostné přírodě respektive v neživé přírodě, tak i v živých organismech. Prakticky všechny živé organismy (živá příroda) by bez kyslíku z ovzduší nemohly vůbec existovat. Má i své významné fyzikálně chemické vlastnosti, jedná se zejména o transport vody neboli koloběh vody v ovzduší. Kromě toho tepelná kapacita vzduchu udržuje na Zemi teplotu přijatelnou pro život, jinak by na noční straně naší planety byl mráz několika desítek stupňů, kdežto na denní straně by bylo více než

stostupňové horko.

 

VODA

 

Voda, sumárním vzorcem H2O, systematicky oxidan [2], je chemická sloučenina vodíku a kyslíku. Spolu se vzduchem, resp. zemskou atmosférou, tvoří základní podmínky pro existenci života na Zemi. Za normální teploty a tlaku je to bezbarvá, čirá kapalina bez zápachu, v silnější vrstvě namodralá. V přírodě se vyskytuje ve třech skupenstvích: v pevném – led a sníh, v kapalném – voda a v plynném – vodní pára.

 

Toto je jediné a skutečné tajemství JING JANGU. Nehledejte v tom nic víc a ani nic míň, neboť toto je tisíce let starý odkaz, který je bohužel dnes zcel ignorován a zneužíván k jakýmsi lichým pohledům na zdraví a život.

 

autor: Miloš Vaněk

 

Pojetí Jin Jangu nabralo časem mnoho nepravd a teorií odvádějících člověka od pochopení této pravdivé podstaty funkčnosti.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama