JE BIBLE PODLE SLOV JEŽÍŠE?

ale každý něco jiného a Vaše pravdy jsou mi velice blízké. Na cestu duchovna sem se vydal teprve nedávno a stojím před velkým rozcetím- bůh je, to už dnes vím, ale nevím, jestli je Bible opravdu jeho slovem a jestli ano,je opravdu v nezměněné podobě i v našem jazyce?

Můžete mi prosím na toto napsat svůj názor,případně dát nějaký názor se kterým se ztotožňujete na pravdy. Děkuji za pomoc.

S pozdravem Michal

17.8.2012

 

 

Ahojíček Michale,

Znám tě z FB od vidění a lehce si vzpomínám, že mezi námi proběhla nějaká zprávička v podobě komentáře, nebo tak něco…a v posledním komentáři, jsem ti psala, že se ti na tvůj e-mail s dotazem ozvu….a tak to dělám.

Míšo, vím asi co prožíváš při svém hledání pravd….a hned mi u tebe naskočil článek, který by tě mohl tak trošku hodit, do klidu, že to co prožíváš patří do toho našeho hledání :o)…je to normální průběh na naší cestě a jedna z etap, kterou si většina z nás projde…tak se mrkni na tento článek….PRAVDA O VÝVOJOVÝCH ETAPÁCH NA DUCHOVNÍ CESTĚ.

Je tolik vyznání víry a tolik pravd….tolik překladů BIBLE….a můj osobní názor je takový, že každý víra, si ho utvořila k obrazu svému. Když se historicky ohlídnu … tak ti dám takové menší přirovnání k dnešku….. dříve neexistovali politické strany, ale jistá víra… tak jako dnešní politici „kážou“ tak dřív „kázala“ víra…. Tak jako dnešní (i dřívější) politici zastrašují, vyhrožují, vybírají daně, vyžadují poslušnost …podobně to dělala i církev. Není tedy divu, že i bible a slova Ježíše se upravily k obrazu jim vhodnému. Co kázal Ježíš? Kdo byl Ježíš? Jedno vím jistě, že Ježíš opravdu existoval….a byl člověkem jako každý jiný z nás…. jen s tím rozdílem, že věděl víc, žil srdcem, poslouchal svou intuici, uměl zacházet se svými dary, které máme i my… Jsem přesvědčena, že ani v dnešní době by to neměl jednoduché…byl by považován za šarlatána a možná i blázna a buřiče. Abychom opravdu měli jistotu, jak to tenkrát bylo… museli bychom se přesunout po ose času do dob, kdy opravdu byl, vyslechnout si ho, pochopit ho… a pak bychom měli jistotu, jak to opravdu myslel….a stejně si myslím, že každý z nás by jeho slova mohl pochopit jinak….každý vnímáme jinak, chápeme jinak a tak i slova si můžeme vyložit po svém.

Michale…netrap se tím, co bylo a jak bylo myšleno a že tam je to napsáno tak a jinde jinak. Z toho množství informací, které ti jsou nabízeny, si vybírej ty, které tě osloví, které se ti líbí a které vnímáš jako bys ta slova a myšlenky už znal…. TO JE TVOJE PRAVDA…. Kterou můžeš kdykoliv změnit.

Myslím si, že základem každé víry, by měla být čtyři základní pilíře:

 LÁSKA, TOLERANCE, ÚCTA, EMPATIE. Tyto čtyři základní pilíře jsou pro mě mou vírou…kterou se snažím uvádět do praktického života …. A podle nich se odvíjí i mé pravdy, které žiju….a o kterých píšu (ne všechny články na PRAVDIČKÁCH jsou z mého pera, ne se všemi se ztotožňuji….ale mám potřebu na PRAVDIČKÁCH nabízet i jiné pravdy, než ty svoje, z toho důvodu tam tyto pravdy jsou). Teorie je všude habakuk…ale za důležité považuji hlavně ty své pravdy žít, chovat se podle nich a prožívat je.

Měj se a směj se Michale….a přeju ti, abys vybíral své pravdy srdcem a žil podle nich.

S láskou…….tvá Zrzka

21.8.2012

 

Vaše komentáře

Reklama