DUBEN 2012 – DRAK

drak-1

Takže doufám, že jsme všichni využili alespoň malé zklidnění, které nám přinesl Zajíc a promysleli si co a jak dál. Stačí se podívat ven a vidíme, jak příroda nastartovala tryskáč a za chvíli bude vše v jednom květu. A my a náš život taky. Nebo ne? Zde si musí doplnit odpověď každý z nás sám.

Jak jsem již říkala, přiletí k nám další Drak a to znamená, že teď budeme trávit společnost se dvěma Draky najednou. S tím ročním a tím měsíčním.  Vzhledem k tomu, že Drak je nejsilnější zvíře zvěrokruhu, lze očekávat, že toto období bude spíše náročnější. V podstatě teď si tady zopakujeme, co už bylo řečeno v roční předpovědi, ale bude to platit nyní ještě ve zvýšené míře. A protože nám říkali, že opakování je matka moudrosti, poďme na to.

Pro náš další vývoj a rozvoj je třeba vědět, CO CHCEME a za čím jdeme. Musíme si zhodnotit, zda je náš sen nebo plán založený na reálném odhadu a nejsou to jen naše bláznivé sny. Pokud dojdeme k závěru, že když pro to něco uděláme, má ta věc potenciál se rozrůst a vzkvétat, je velmi důležité si pro tu konkrétní věc stanovit pravidla. Jaké to přesně má být, co pro to jsme ochotni udělat, s kým do toho půjdeme apod. A pokud tohle vše máme ( nicméně to jsme si měli připravit nejpozději v době Zajíce), nastupuje teď Voda, která tomu dá plynutí a ti dva Draci, kteří to nazvednou a dají tomu svoji sílu.

Nyní máme v podstatě dvě varianty. Buď stihneme nastoupit a poletíme s Drakem nebo nám to ulítne a pak asi bude lepší počkat si na energie roku příštího. Protože nic nekončí…dostaneme další šanci. Nicméně pokud nám Drak uletí a my se stále budeme snažit udělat ty věci, které jsme chtěli, tak do toho budeme muset dát už jen svoji vlastní energii a to nás bude hodně vyčerpávat. A může nás to značně zdevastovat.

Teď zkrátka nastává období, kdy se bude realizovat růst. Protože když se podíváme do přírody, tak pokud teď třeba zašlápneme kytku, která se chystá k růstu, tak letos už nevyroste…v létě nevykvete…na podzim nám nedá semínka a v zimě nebudeme mít co uschovávat. Takže zkusme chytit tento přírodní kolotoč a svezme se s jeho silou.

A když jsme připraveni?

Pak si tedy pomáhejme využitím energií, které nám období nabízí. Do prostoru, kde připravujeme nové věci si dejme vše vertikálním směrem, používejme rychle rostoucí kytky (např. bambus), využívejme zelenou barvu kde to jen půjde, místo propisovačky můžeme čmárat dřevěnou tužkou a vůbec není od věci dávat si již do prostoru kvetoucí kytky – narcisy, tulipány…

Jak již bylo řečeno minule, otevřme prostor slunci a světlu, hodně větrejme. Vzhledem k tomu, že hodina Draka je od 7,00 do 9,00, tak je vhodné využít tuto ranní energii. Půjde nám vše od ruky a hodně toho uděláme s minimální námahou.

Drak nám teď radí vše zvětšovat, protože on to má rád. Takže rozšiřujme své aktivity, okruhy přátel, známých. Zaměřme se na získávání nových klientů, dodavatelů. Choďme hodně mezi lidi, rozhlašujme co děláme, co chceme a nebojme se žádat o pomoc. Doba je jako stvořená pro žádání a přijímání pomoci.

A jak už bylo řečeno v předchozích předpovědích, je třeba se vyvarovat malosti, malichernosti, bezcílnosti a řešení detailů. Je zapotřebí nadhled a pokud něco bude mít spíš klesající tendenci a já nevím, jak změnit tento vývoj, je lepší jít od toho a raději se zaměřit na věci, které mají potenciál růstu.

 

kvetouci-stromy

ZDRAVÍ

V oblasti zdraví jako po celé jaro si musíme dát pozor na játra, žlučník, oči, štítnou žlázu. Takže vzteky ventilovat ven, ale ne na druhé lidi, protože by docházelo ke konfliktům a to my nepotřebujeme. Síla a rychlost současných energií dost často způsobují podrážděnost lidí, protože mají pocit, že to nezvládají.

Lepší jsou procházky v přírodě, nejlépe okolo vody. Procházky nám udělají dobře i pro naše oči, které jsou na jaře velmi citlivé. Můžete vnímat časté slzení, záněty, ale i zhoršení zraku. A dívání se do zelené barvy je pro oči velmi uklidňující. Pozor však na agresivní sluneční paprsky.

Vzhledem k velmi silné kumulaci energií dřeva, která sama o sobě znamená zdraví, je možný její převrat do negativity, což pak samozřejmě znamená nemoc. Proto je důležité posilovat imunitu, odpočívat, když jsme unavení a nepřeceňovat naše síly. Neřešme malé bolístky, protože to je detail, to Drak nemá rád. Ale pokud se fakt necítíme dobře, šupky hupky do postýlky a odpočívat! Všichni asi známe ten pocit, že po zimě strávíme hodinu na zdravém vzduchu a jsme unaveni jako bychom skládali metrák uhlí. Jo, jo…jarní unava.

 

MEZIDOBÍ ZEMĚ

5.4. k nám přichází nová energie a to je tak zvané Mezidobí Země. Je to období, které dle starých čínských mistrů přicházelo vždy mezi jednotlivými sezonami. Teď přichází čas mezi jarem a létem. Pro nás je dobré, že nám to přinese opět nějaké zklidnění a oslabí se tak obrovsky silná energie dřeva.

Vzhledem k tomu, že energie tohoto období se s Drakem příliš neslučuje, může nám ho pomoci lehce oslabit. Do té doby ale jsou s námi tři energie Dřeva. Jedna je přirozená energie ročního vládce, druhá je energie sezony a třetí je energie měsíce. Naštěstí nás už do 5. Dubna nečeká žádný dřevěný den, protože 4 dřeva by byla opravdu síla.

Tato nastupující zemitá energie nám může pomoci udržet reálnost našich plánů a ohlídat naivitu Draka. Každé mezidobí vždy slouží i k tomu, abychom se ohlédli za minulým obdobím a zda je potřebná nějaká korekce k tomu, abychom naplnili to, to chceme od období příštího.

Kromě toho, že nám tato zemitá energie bude nápomocná s Drakem, určité její aspekty nám mohou naopak přitížit. Můžeme mít pocit, že je toho na našich bedrech moc, s tím můžeme vnímat určitou tíhu. Také snadno může dojít k tomu, že budeme přemýšlet a přemýšlet jak dál a pak se najednou zacyklíme a nebudeme umět najít východisko. Jediné řešení je, že i když si nejsme 100% jisti kudy dál, musíme jít do akce. Konání nás vyvede ze slepé uličky a ze zacyklené Země, tedy z neustálého přemýšlení, které ale nikam nevede.

Z hlediska zdraví nám může v tomto období haprovat žaludek a bude větší náchylnost k plísním.

 

hvezda

 

LETÍCÍ HVĚZDA

4.4. nám přiletí nová měsíční Letící hvězda a opět přinese dřevěnou energii. Takže toho 4. Dubna si opravdu dejte pozor. Tento den budou na nás působit 4 dřeva. Proto bude lepší tento den být na sebe opravdu více opatrní. Lehká dietní strava, odpočinek, procházka v přírodě, žádné hádky, ochrana očí…

Jinak dubnová Letící hvězda dává důraz na tradice. Tradice nás budou nejen aktivizovat, ale i harmonizovat. A vzhledem k tomu, že v dubnu slavíme Velikonoce, je vhodné si je letos opravdu užít a oprášit všechny tradice, které jsme třeba dávno odložili. Pokud k nám přijdou nějaké aktivity z Východu, tak je využijme. Přinesou něco důležitého nebo dobrého pro nás.

Vedle pracovních povinností si také najděme čas na hraní, užívání si jara, veselí a zkusme v sobě objevit ten dětský úžas pro vše, co se okolo nich děje.

Naopak během času této letící hvězdy nám nebude dělat dobře, když se budeme jen honit za novým, za budoucností a také pokud bychom si chtěli jen dělat radost bez toho, abychom si ji i zasloužili. Aktivity ze Západního směru nám asi nepřinesou nic dobrého.

Tato hvězda  odletí 4. května

Příjemné jarní počasí a hezké Velikonoce

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz

Vaše komentáře

Reklama