Čakrám se také říká lotosy. Tento krásný symbol nám hodně poví o povaze. Čakry jsou energetická regulační centra našeho těla, jejichž   úkolem je přijmout životní energii,  změnit ji a dát ji organismu k použití.

Máme sedm hlavních čaker a asi 40 vedlejších (ostatní je cca 88 000). Vedlejší rozvádí vitální energii do všech oblastí našeho těla. Sedm hlavních čaker je umístěno:

7- na temeni hlavy, 6 – mezi  obočím,  5- na krku,  4 – v oblasti srdce, 3 – pod pupíkem,  2 – nad stydkou kosti, 1 – v oblasti konečníku.

Proudí jimi vitální energie, která nás drží naživu. Čakra může být příliš aktivní, příliš pasivní nebo může být v rovnováze, nebo předimenzovaná, může být otevřená či zablokovaná atd.

MÚLÁDHÁRA – základní čakra, čakra kořene – fyzické tělo, kosti a svaly a krvetvorba.

SVADHIŠTHÁNA – sakrální čakra, centrum kříže – oblast podbřišku genitálie a sexualita

MANIPÚRA – čakra solar-plexu, čakra pupku – trávicí ústrojí a orgány s trávením spojené

ANÁHATA- čakra srdce, srdeční centrum – kvalita krve a kůže a oblast hrudního koše

VIŠUDDHA – krční čakra, komunikační centrum – spodní částí hlavy a horní dýchací ústrojí

ADŽŇÁ – čakra čela, třetí oko moudrosti – myšlení, stav očí, horní části hlavy a h.čelisti

SAHASRÁRA – korunní čakra, čakra temene – duchovní kvality, spojení s makrokosmem

Pro začátek nám budou stačit základní informace o základních sedmi čakrách, které využijeme např. při výkladu automatické kresby, při léčení a sebeuzdravování.

Další informace o čakrách najdete jistě na internetových stránkách, kde je toho nepřeberné množství . Tady je opravdu jen základ, o kterém se domnívám, že nám bude prozatím stačit.

Mějte se a smějte se…………Vaše Zrzka

Vaše komentáře

Reklama