BŘEZEN 2012 – ZAJÍC

Jev to nejdravější energie vůbec a je dobré se svést na její vlně, když začínáme něco nového. A s novým rokem se o to většina z nás alespoň snaží.

Pro Zajíce je velmi důležitá nora, jeho zázemí. Nora je vnitřek…nora je prostor. Prostor je nejen naše obydlí, ale prostor je i naše tělo. Takže tento měsíc bude i o našich pocitech…myšlenkách…orgánech.

V minulém měsíci jsme se setkali s velmi prudkou, agresivní energií Tygra a nyní konečně nám Zajíc přinese v tom aktivním jaru trochu zklidnění. Nám se možná zdá, že do jara je ještě daleko, ale stačí si ráno otevřít okno a i když byly obrovské mrazy, mohli jsme zaznamenat, že ptáci už si pomalu dávají dostaveníčka a začínají nás oblažovat svým zpěvem. Zvířátka totiž žijí lépe v souladu s přirozeností přírody než my, nejinteligentnější smiley obyvatelé planety.

Charakteristickým rysem Zajíčka je, že sonduje…hýbe ušima…a když se mu situace nelíbí, tak uteče. V tomto měsíci se tedy máme zklidnit a zpomalit a poté  se zamyslet, zda to, do čeho jsme se pustili, je pro nás to pravé. Upřímně si říct, co s tím budeme dělat dál. Zda pokračovat nebo utéct.

Ale rozhodně není dobré dělat věci tvrdě a z povinnosti. To Zajíc nemá rád. Ten si rád užívá, rád se raduje a rozhodně nefandí  negativnímu přístupu k životu.

Je tedy nyní velmi důležité si říct, co mi dělá dobře, co mě potěší, co opravdu chci. Pokud tohle dáme dohromady, pak nám v příštím měsíci Drak může pomoci to svojí silou nafouknout a zajistit expanzi.

Zajíc miluje zábavu, takže ho v tom podporujme a choďme se bavit. Ať už je to do kina…divadla…na ples…zkrátka ven mezi lidi a užívejme si dobrou náladu, lidi, které máme rádi, dobré jídlo a pití. Samozřejmě, že jako vždy platí staré pravidlo „všeho s mírou“, protože s jarem bychom se měli zaměřit i na detox organismu.

Jak již bylo uvedeno na začátku, naše tělo je vlastně naše nora. Takže teď na jaře bychom neměli zatěžovat naše játra a žlučník a raději se věnovat aktivitám našich předků a dopřát si nějaký Maso Půst. Strava by zkrátka měla být lehce stravitelná.

Zajíc je také milovník pohybu, takže i my bychom měli po zimě rozhýbat naše líná těla a vnést do života i tuto aktivitu. Samozřejmě nejideálnější je provádět ji na čerstvém vzduchu. Procházky okolo vody jsou přesně to, co nám udělá dobře.

Zajíček také miluje sex. A to sex domácí, žádné nevěry. Takže s jarem buďme i na naše partnery usměvavější a jaro si zpříjemněme i touto vskutku zdravou a příjemnou aktivitou.

Otevřme okna a provětrejme energii našich domovů. Je vhodné prosvětlit prostor a vytáhnout žaluzie, aby k nám ta jarní energie a sluníčko mohly. Vraťme se trochu do dětství, užívejme si dobrou náladu, buďme kreativní, pojďme si hrát a dívejme se na věci pozitivně.

V tomto měsíci nám opravdu neprospěje, když se budeme na svět dívat z negativního úhlu a budeme poukazovat spíš na ty nedokonalosti. Veškeré konflikty nás budou velmi oslabovat a nepřinesou nic dobrého. Také pesimistům se nepovede nejlépe. Víc než kdy jindy platí, že s optimismem nejdál dojdeš. A nevěřte lidem, kteří tvrdí, že optimismus znamená neznalost věcí.

V souvislosti s pozitivním přístupem k životu si nedělejme starosti s tím, když se nám hned něco na poprvé nepovede. Jak všichni víme, mladé dřevo lze ohýbat, takže máme možnost to zkusit udělat jinak a napravit to. Proto opravdu není důvod k pesimismu.

 

zajic

Po dobu vlády Zajíce si dávejme pozor na naivitu. Zajíc rád pomáhá, nerad vidí někoho trpět a tak často naletí podvodníkům. Pozor tedy  na přílišnou důvěřivost. Někdo by se nás mohl pokusit napálit.

Z hlediska zdraví platí to, co bylo řečeno už z pozice energií celého roku. Nicméně ještě nám zesiluje energie Dřeva, takže opravdu veškeré negativní emoce musí ven. Vyvztekejte to ze sebe. Choďte ven a berte si sebou sluneční brýle. Sluníčko bude velmi ostré a oči jsou v tomto období také velmi citlivé.

Zároveň je nesmírně důležité si dát pozor na vítr, který je v tomto období velmi zrádný. Vítr je podle čínské medicíny nositelem tisícero nemocí. Takže klidně mějme tričko s krátkým rukávem, ale než skončí období Dřeva (4.4.2012) raději nosme na krku vždy nějaký šátek.

Pokud jsme v zimě neodpočívali a dostaví se jarní únava, nepřehlížejme to. S nulovou energií a náladou pod psa toho stejně moc neuděláme. Naordinovat si chvíli odpočinku je krok správným směrem. A protože Zajíc miluje tu svoji noru, odpočívejte v prostředí, které vám dělá dobře, kde se cítíte bezpečně.

Místa, kde se budeme tento měsíc pohybovat jsou opravdu velmi důležitá. Takže i místa pro schůzky osobní i pracovní pečlivě vybírejme. Je třeba, abychom  se tam cítili dobře. Aby v případě nějakého konfliktu, hádky, nám alespoň prostředí  pomohlo situaci lépe zvládnout.

A nezapomeňme! Zajíc je každopádně velmi pracovitý, takže nenechávejme věci vyhnít. Dotahujme vše do konce. Ale dělejme to s lehkostí a přidejme odpočinek s dobrým jídlem a pití.

 

Letící hvězda březen

hvezda2

Kromě roční Letící hvězdy nás ovlivňují také měsíční Letící hvězdy. A co nám přináší ta březnová?

Přináší nám aktivní energii, rozmanitost, růst a zdraví. Měli bychom dělat rozmanité věci s různými lidmi, na různých místech. Zkrátka stereotyp a jednotvárnost v tomto měsíci nebude to pravé ořechové.

Když si budeme plánovat hodně aktivní den, bude dobré se nadopovat aktivní energií (Aloe Vera, Glukopur, Magnesia). Dodržovat pitný režim je naprosto nezbytné.

Pokud nám tento měsíc přijde nějaká nabídka z JV a my se s ní budeme vnitřně ztotožňovat, můžeme ji přimout, i když roční letící hvězda nám říká, že tento směr je pro tento rok negativní. Ale opravdu musí být v souladu s naším nitrem.

Energie přijetí nás bude harmonizovat. Pocit, že nás někdo přijímá bude velmi příjemný. Takže konec posuzování a odsuzování. Tento měsíc vyzkoušejme přijetí všeho druhu. Vše řešme raději osobně tzv. face to face. A vždy si zabezpečme pevnou půdu pod nohama. Nechoďme na schůzky bez přípravy. Aktivity z Jihozápadu budou harmonické.

Extrémní otevřenost, nepružná pravidla, boj, to bude něco, co na nás bude mít tento měsíc opravdu negativní vliv. Takže raději si sedněme z oka do oka…komunikujme vše bez boje při dobrém obědě a  s úsměvem na rtech. Pozor na Severozápadní aktivity.

Krásný začátek jara

Zdroj: http://www.harmonie-zivota.cz


19. února nám do života přiběhne Zajíc. Měsíc Zajíce je dle čínského kalendáře druhý měsíc nového roku a od měsíce Tygra nám přináší jarní energie, tedy energie mladého jangu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama