10 náplastí na zlomené srdce

 

1. Vyházejte fotky

Zapomeňte na to, že budete celé noci ronit slzy nad vaší společnou fotkou. Těchto relikvií se rychle zbavte. A opovažte se číst zamilované dopisy nebo esemesky, které jste od svého miláčka v minulosti dostali!

 

2. Provětrejte se

Neseďte doma a jděte ven. Pokud nechcete, aby ostatní viděli vaše oči zarudlé od pláče, klidně si vezměte sluneční brýle. Pohyb na čerstvém vzduchu rozproudí krev a pomůže odplavit škodliviny z těla.

 

3. Věnujte se koníčkům

Rádi jste chodili do divadla, a partner to nesnášel? Teď můžete jít! Využijte toho, že už u sebe nemáte brzdu. Naučte se vnímat i pozitivní stránky toho, že jste nyní sami.

 

4. Všechno si pište

Honí se vám hlavou nevyřčené myšlenky, napadají vás až teď geniální obraty a argumenty, které jste partnerovi při poslední debatě neřekli? Všechny tyto věci napište na papír, nenechte je jen tak uniknout.

 

5. Nehladovte

Lidé se zlomeným srdcem nemají příliš chuť vysedávat nad plným talířem, ale kručící žaludek depresi ještě prohloubí. V krizi se doporučují hlavně ryby a zelenina. Tyto pochutiny obsahují látky, které úspěšně bojují s vyčerpaností a depresemi.

 

6. Obvolejte kamarády

Zavolejte svým kamarádům a vyrazte s nimi na nákup, na vodu nebo třeba na bowling. Můžete si jim postěžovat, ale hlavně se budete cítit lépe, a o to jde.

 

7. Vyrazte na dovolenou

Možná si říkáte, že na zábavu teď nemáte ani pomyšlení, ale jděte do toho. Jeďte třeba někam, kam jste vždy toužili jet, ale partner otom nechtěl ani slyšet. Splňte si sen. Poznáte nové končiny, nové lidi a třeba i novou lásku.

 

8. Dejte tělu zabrat

Při cvičení se vylučuje endorfin, tedy stejný hormon, který tělo produkuje při orgasmu. Běhejte, jezděte na kole, plavte, klidně až do úplného vyčerpání. Tím ze sebe dostanete i nahromaděný vztek.

 

9. Začněte studovat

Nejhorší je pocit, že váš život skončil. Bojujte s tím. Chtěli jste se naučit francouzsky? Nebo třeba řídit loď? Teď máte možnost. Rozšíříte si obzory, namáháním mozkových závitů přijdete na jiné myšlenky.

 

10. Nezapomeňte na čokoládu

Kupte si kvalitní čokoládu s vysokým podílem kakaa, která je bohatá na látky působící proti rakovině, stárnutí a řadě dalších neduhů. Nebojte se, že po ní přiberete. Jednou nebo dvakrát se nic nestane.

 

Autor: Tomáš Mrzena

Zdroj: http://sip.denik.cz/

Rozchod není vůbec příjemná věc, člověk se najednou ocitne jakoby ve vzduchoprázdnu, zhroutí se mu všechny dosavadní hodnoty a potácí se od ničeho k ničemu. Následující tipy by ve vás měly opět probudit touhu kživotu.

Ilustrační foto. Autor: Profimedia.cz

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama