REHABILITAČNÍ LÉKAŘI + ZPRÁVA OD MUDr. HNÍZDILA

MUDr. Jan Hnízdil

MUDr. Jan Hnízdil

 

MUDr. Jan Hnízdil, specialista v oboru komplexního rehabilitačního lékařství a psychosomatiky, ordinuje v CKP každé pondělí, středu a čtvrtek od 8:00 do 16:00. Vstupní vyšetření trvá nejvýše jednu hodinu a kontrola nejvýše půl hodiny. Podrobné informace k objednání nalezenete zde.

 

Opakovaná vyšetření do určitého limitu proplácí zdravotními pojišťovny. K MUDr. Hnízdilovi je možné se objednat i jako samoplátce. Vstupní komplexní vyšetření stojí 600 Kč a kontrolní 300 Kč. Placené vyšetření může být užitečné např. pro sportovce, pro pacienty, kteří komplexní vyšetření hrazená pojišťovnou již dříve absolvovali, nebo jako konzultace pro pacienta, u kterého jiná léčba dlouhodobě nezabírá.

 

Zpráva MUDr. Jana Hnízdila pro pacienty

Vážení pacienti, kapacita mojí ordinace je v této chvíli beznadějně vyčerpaná. Další nápor pacientů není v mých silách zvládnout. Naléhavě Vás proto prosím o pomoc. Pokud Vám jsou blízké postupy komplexní medicíny, pomozte vytvořit tlak na ministerstvo zdravotnictví. Žádejte, aby umožnilo zavedení komplexní psychosomatické medicíny do výuky mediků a lékařů. Pokud budeme s kolegy vyzváni, ochotně se této výuky ujmeme. Kontaktní spojení je: Ministerstvo zdravotnictví ČR, Palackého náměstí 4, 128 01 Praha 2, mail – [email protected] nebo [email protected].

Děkuji za pochopení a podporu, MUDr. Jan Hnízdil

 

 

Komplexní psychosomatické vyšetření

Vyšetření pacienta týmem odborníků (lékař, fyzioterapeut a psycholog). Více informací najdete v části Psychologie/Komplexní vyšetření.

 

Školicí akce pro lékaře, fyzioterapeuty a další odborníky

MUDr. Jan Hnízdil poskytuje ve své ordinaci komplexního rehabilitačního lékařství a psychosomatiky jednodenní školící akce určené pro lékaře, fyzioterapeuty, psychology případně další klinické odborníky, jejichž přítomnost je podmíněna dodržením lékařského tajemství a souhlasem pacienta. V ordinaci je vždy přítomen nejvýše jeden stážista. Školící akce je ohodnocena čtyřmi kredity u profesní organizace fyzioterapeutů (UNIFY). Cena školící akce je 500 Kč za den a platí se v den akce na recepci CKP. Data akcí jsou vypisována dopředu a jedná se zpravidla o pondělky (8 – 16 h). Aktuální termíny jsou uvedeny v novinkách vpravo na stránce. Termín si prosím rezervujte s předstihem v recepci CKP Dobřichovice (723 603 600, 257 713 076).

Termíny:

Září  2011 (pondělky)          12.9.,19.9.,26.9.
Říjen  2011 (pondělky)        3.10.,10.10.,17.10.,24.10.,31.10.
Listopad  2011 (pondělky)   7.11.,14.11.,21.11.,28.11.
Prosinec  2011(pondělky)    5.12.,12.12.,19.12.

 

Výběr z publikací MUDr. Hnízdila

  • Mým marodům aneb Jak vyrobit pacienta. Hnízdil J., Nakladatelství LN, 2010 – úryvek z knihy
  • Bolesti zad: mýty a realita. Hnízdil J., Šavlík J., Beránková B., Triton, 2005
  • Vadné držení těla dětí. Hnízdil J., Šavlík J., Chválová O., Triton, 2005
  • Artróza v psychosomatickém. Artróza kyčelního kloubu. Hnízdil J., Šavlík J., Beránková B., Týkalová J., Triton, 2007
  • Záda, která cvičí, nebolí. Cvičíme podle Ludmily Mojžíšové. Sedláková S., Hnízdil J., Nakladatelství Vyšehrad, 2008
  • Léčebné rehabilitační postupy Ludmily Mojžíšové. Hnízdil J. a kolektiv, Grada 1996
  • Jak vyrobit pacienta… Hnízdil J., Šavlík J., Moravskoslezský kruh, 2007
  • Jak léčit nemoc šílené medicíny. Šavlík J.,Hnízdil J., Nakladatelství A. Šťastný, 2008
  • Bolesti zad jako životní realita. Hnízdil J., Beránková B., Triton 2000
  • Doping aneb zákulisí vrcholového sportu. Hnízdil J. a kolektiv, Grada, 2000 atd.

Pár slov o MUDr. Hnízdilovi

MUDr. Hnízdil vystudoval LF UK v Praze. Je atestovaným internistou a rehabilitačním lékařem. Po škole pracoval jako odborný asistent na katedře tělovýchovného lékařství FTVS UK. Zde několik let spolupracoval s Ludmilou Mojžíšovou. Deset let vedl rehabilitační oddělení fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Jako externista přednášel problematiku dopingu a sportovní zátěže na 3. LF UK v Praze.

MUDr. Jan Slovák

rehabilitační lékař MUDr. Slovák

MUDr. Jan Slovák je rehabilitační lékař, který využívá při léčbě komplexní psychosomatický přístup. V CKP Dobřichovice ordinuje dvakrát měsíčně vždy v úterý. Mluví anglicky a rusky.

 

Objednání: v recepci CKP Dobřichovice na telefonních číslech: 257 713 076, 723 603 600.

MUDr. Slovák provádí komplexní lékařská vyšetření pacientů a jejich léčbu s důrazem na funkční složku obtíží, včetně vyhodnocení ergonomie pracoviště, sportovního poradenství a posouzení interní nebo psychosomatické složky obtíží. Poskytuje mobilizační a manipulační výkony, kineziologický taping, terapeutické obstřiky. Předepisuje kompenzační pomůcky, doporučení na lázeňskou terapii. Ordinuje fyzioterapii a fyzikální terapii, psychoterapii, eventuálně doplňující zobrazovací metody, či dle potřeby vyšetření specialisty jiných odborností.

Profesní životopis MUDr. Slováka

První lékařskou fakultu dokončil v r. 1997. V r. 2002 absolvoval atestaci z Vnitřního lékařství, v r.2008 atestaci z oboru Rehabilitační a fyzikální medicína s pochvalou. Atestační práce na téma Syndrom horní hrudní apertury. Pracoval v Lázních Poděbrady a.s., na Rehabilitačním oddělení Nemocnice Český Brod, na Oddělení léčebné rehabilitace Fakultní nemocnice Bulovka a na Oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Ústřední vojenské nemocnice Střešovice. V Centru komplexní péče Roseta pracuje od června 2010. Na pozici vedoucího lékaře CKP Roseta působí od dubna 2011. Od září 2011 ordinuje i v CKP Dobřichovice.

Absolvoval kurzy Myoskeletální medicíny, Fyzikální terapie, Rehabilitace v neurologii, Rehabilitace v ortopedii, Balneoterapie, Léčba bolesti, Neurofyziologie, Ergoterapie, McKenzie, Stabilizace páteře, Kineziotaping, Rentgenologie, Funkční manuální medicíny dle Tichého, Funkční terapie dle Klary Lewitové, rehabilitace vestibulárních poruch a další. Účast na Vojenských fyziatrických dnech, rehabilitačních seminářích ve FNKV, konferencích kineziologie, stáží u prof. Karla Lewita a dalších akcí. Spolupráce s IPVZ – přednášková činnost na téma Respirační fyzioterapie. V Ústřední vojenské nemocnici se účastnil na klinické studii přístup McKenzie versus Hluboký stabilizační systém.

Ve volném čase se věnuje fotografování, malování, zajímá se o hudbu a literaturu. Ze sportů běh na delší tratě, plavání, cyklistika.

MUDr. Barbora Šťastná

MUDr. Barbora Šťastná, rehabilitační lékařka

 

MUDr. Barbora Šťastná kromě ambulantní práce v CKP pracuje v nemocnici Hořovice na neurologickém oddělení, kde je též v předatestační přípravě na obor rehabilitační a fyzikální medicína. Absolvovala psychoterapeutický výcvik v Institutu Rodinné terapie v Motole. V minulých letech absolvovala 3. LF UK v Praze, dvouletý kurz Základy homeopatické terapie pro lékaře a masérský kurz v Refitu. Aktivně se zajímá o psychosomatickou medicínu (postgraduální studium Základů psychosomatické péče). V Centru komplexní péče působí pod laskavým vedením MUDr. Hnízdila.

Zdroj: http://www.ckp-dobrichovice.cz

V současné době u nás působí tři rehabilitační lékaři – MUDr. Jan Hnízdil, MUDr. Jan Slovák a MUDr. Barbora Šťastná. Všichni používají při práci s pacienty komplexní psychosomatický přístup. V CKP se pohybovými obtížemi zabývá ještě prof. MUDr. Karel Lewit, DrSc., neurolog a specialista na myoskeletální medicínu.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama