Motivem může být zdraví, očištění nebo nelpění na hmotném a přimknutí se k tomu, co člověka přesahuje (Absolutno).
Co je půst a co dieta
Doba půstu je časem, ve kterém nepřijímáte pevnou potravu a pijete pouze vodu, nejlépe cistou přírodní vodu zbavenou všech nečistot. Pozor!! Mnozí lidé zaměňují půst za dietu. Přijímáte -li v průběhu „půstu“ minerálky, nebo nějaké šťávy, je jedno jaké, držíte dietu a ne půst!!. Rozdíl je v tom, že při půstu dochází k zpomalení a pak k zastavení činnosti žaludku. Při dietě nikoliv !! Doby půstu jsou : 1,3,7,15,21,40 dní. Tyto doby jsou stanoveny na základě znalostí zasvěcenců o proudění energie v energetických centrech lidského těla. S půstem je potřeba zacházet velmi opatrně, jelikož uvolňuje staré usazeniny koncentrovaných chemikálií v těle. Energii, kterou ušetří tělo na práci žaludku, použije ke zvýšené činnosti ledvin, jater, střev a dalších orgánů čistících tělo. V některé z těchto částí může být uložena hrudka chemikálie, (z konzervovaného jídla, z léků a pod) která se půstem uvolní, ledviny ji pak nezvládnou odfiltrovat a propustí ji do krve. Tím si pak můžete způsobit otravu celého organismu.
Krok po kroku k půstu
Tělo je potřeba takzvaně půstově rozjet, lépe řečeno nastartovat, dle následující tabulky. Pro lidi žijící v ČR je nejlepší doba začátku v lednu. Nejhorší část 40 deního půstu pak vyjde na měsíc, kdy už není velké vedro a ještě není zima.
Není – li Ti více než 21 let, ber doby půstu delší než 7 dní pouze jako informaci!!!
- Leden: Každý pátek 24 hodin půst začít v pátek ráno bez snídaně, skončit v sobotu ráno snídaní z dušené zeleniny.
- Únor: 1. týden 3 dni půst začít první pátek. Zbylé pátky v měsíci jednodenní půst.
- Březen: 1. týden 7dní půst od pátku do pátku, další pátky v měsíci jednodenní půst.
- Duben: 1. týden 15 dní půst od pátku do pátku, další pátky v měsíci jednodenní půst.
- Květen: Pouze jednodenní půsty v pátek
- Červen: 1. týden 21 dní půst od pátku do pátku, další pátek v měsíci jednodenní půst.
- Červenec: Pouze jednodenní půsty v pátek
- Srpen: Pouze jednodenní půsty v pátek
- Září: 40 dní půst, jehož začátek stanovíš dle Měsíce a to tak, že začneš v den, kdy je Měsíc nejmenší. Největší krize pak přijde zrovna v době úplňku, tedy Měsíc Ti dodá energii v době, kdy ji nejvíce budeš potřebovat. Vychází – li výchozí pozice Měsíce na pozdní září, je lépe začít v předcházející fázi, tedy koncem srpna.
Hodnoty zde uvedené jsou bezpečné a nepotřebujete při nich vedení a dozor zkušené osoby. Ve Vaší mysli jistě vyvstala otázka k čemu pak půst vůbec je?
- 1 denní: Pravidelná očista trávícího systému těla, pro pilota velmi důležitá, jelikož odstraňuje z těla plyny, jež způsobují prudké bolesti břicha ve větších výškách v nepřetlakovaných kabinách. Působí i na infoduši, dělá v ní pořádek. V náboženstvích se tomu říká uvědomění si a odpykání hříchu hladem.
- 3 denní: Pravé poznání pojmu „hlad“
- 7 denní: Výcvik trpělivoti
- 15 denní: Výcvik vůle
- 21denní: Kompletní odstranění tuku a jakkýchkoliv ložisk jako jsou začínající nádory či opakující se nemoci. Je to restart obranného systému těla.(imunity)
- 40 denní: Průvodce po hraně života. Po 40 dnech půstu tělo již spotřebovalo všechny své zásoby a začíná docházet ke spalování hladkého svalstva, tedy podstaty pohybu člověka. V několika málo dalších dnech po 40. dnu půstu přichází u běžného člověka smrt. Pouze velmi vysocí zasvěcenci žijící vysoko v horách daleko od civilizace dokáží přímo zpracovávat eternální energii a žít z ní. Dosáhnout této pozice znamená duchovní práci po dobu několika let. Jde o správné otevření a vyvážení čakrálních systémů lidského těla.
Opět upozorňuji, chcete – li cokoliv z jakéhokoliv důvodu urychlit, najděte si zkušeného vůdce!!! Začít např. rovnou s 21 denním půstem v žádném případě nedoporučuji.
Nejbližší lidé
Na druhou stranu nejhorší překážkou v půstu jsou nejbližší lidé. Jakmile zjistí, že se postíte, hned Vám začnou vyprávět jak je to nebezpečné a jak si tím ublížíte. Ne nadarmo se říká, že postit se je potřeba v poušti, poustevně – v dnešní době třeba na chalupě nebo chatě v horách o samotě. Je to zlatá rada!! Na „radily“ co radí jak je to škodlivé mám jednoduchou radu: Zeptejte se jestli už se někdy postili. Ve sto procentech dostanete odpověď že ne. A pak je v zápětí s klidným svědomím pošlete i s jejich radami k čertu:-)) Ten, kdo půst jednou vyzkoušel, Vám nikdy o něm neřekne křivé slovo a lehce s takovým člověkem najdete společnou řeč a upřímě Vás psychicky podpoří.
Návrat zpět k jídlu
Jak začít jíst po půstu? První den pouze a jen zeleninu napařenou připravenou na páře tímto způsobem: Pokud možno nechemizovanou zeleninu (rajčata papriky lusky atd.. – dužinatou zeleninu) dát na sítko – cedník na vrch hrnce nad páru a poctivě ji sledovat. Jde o to, aby zelenina změkla ale neztratila svoji dynamickou sílu = nestala se z ní mrtvá hmota. A to se pozná podle lesku. Dokud je zelenina lesklá, znamená to, že ještě stále je v ní ‚duševní náboj‘ tedy že tělu předá jak hmotu, tak ‚přírodní energii‘. Pokud zelenina zmatovatí, stává se z ní mrtvá hmota – tělo jen zanese = požaduje po něm energii na zpracování a opět rovná se = sebere více než dodá. Takže je potřeba hledat okamžik, kdy je zelenina už měká, ale ještě lesklá. Trochu praxe rychle ukáže, kde je ten správný okamžik:-) Je to jeduché – nebojte se toho:) Tolik první bod a první den návratové stravy. Objem – jedna porce – jeden objem jedné hrsti. Malá žena malou hrst velký chlap velkou:-) Výsledkem je průjem obsahující zbytky ‚suchý‘ obsah střev. Zajímavostí je, že tento první průjem opravdu odstraní úplně poslední usazeniny ve trávicím traktu. Zbytek dne si budete moct užívat krásných pocitů z prudce nabíhající síly do svého těla. Tedy zelenina dodává sílu.
Zdroj:http://zivotni-energie.cz/pust-neni-jen-obycejna-dieta.html
O PŮSTU BUDOU JEŠTĚ DALŠÍ ČLÁNKY :o)