PRŮSERY NA DUCHOVNÍ CESTĚ NAŠÍM ŽIVOTEM – 1 ČÁST

 

 

Je možné, aby člověk byl líný i v této sféře? Je… a pravda je taková, že si svou lenost často neuvědomuje a nepřipouští.

 

Jak se pozná takový duchovní lenoch?

Naprosto jednoduše….a je vícero ukazatelů, které tyto lenochy prozrazují. Takový lenoch……

 

1.Sbírá veškeré informace, ať už v knížkách, článcích na internetu, na různých seminářích atd… a tyto informace  jen hltá, ale dál s těmito informacemi nepracuje a nesnaží se je probrat a vytřídit…. On věří snad úplně všemu a díky tomu má pak často v sobě zmatek a neví čemu věřit… přitom stačí tak málo…… vnímat své srdce, své pocity a z množství informací vybírat ty, které zapadnou jako kamínky do jeho obrazu – mozaiky.

 

2.Další druh duchovního lenocha je také lehce rozpoznatelný…. Většinou to jsou lidi nějakým bebíčkem, ať už bolestí na duši nebo na těle. Nedělají nic jiné, než to, že hledají pomoc a zázrak u léčitelů, lékařů, šamanů, různých zázračných prostředků…a nebo alespoň hledají na internetu a v moudrých knihách informace, jak se své bolesti zbavit… a neuvědomují si, že pomocnou ruku, kterou hledají….mají na konci své paže…. Léčitel, doktor, šaman…různé prostředky pomohou, ale je třeba i tady pracovat na sobě tak, že ty zakoupené prostředky, informace bude takový člověk užívat….a hlavně spoléhat sám na sebe…na svou vnitřní sílu…. Někdo zkrátka může nasměrovat a ze začátku mu pomoci takovému lenochovi, ale dál…..dál už musí sám.

 

3.Třetí druh duchovní lenocha se dá taky lehce rozpoznat…je to takový človíček, který duchovnu hledá a nachází informace, přesvědčuje vás o tom, jak na sobě maká….všechno zkouší, ale výsledky nejdou vidět. Proč? No protože jen mluví o tom, jak maká, ale skutek utek. Svou práci na sobě vidí v tom, že medituje, prosí a žádá ty nahoře, aby mu pomohli, modlí se….ale ono je třeba udělat i něco pozemského….např. když už žádám ty nahoře o zlaťáky, o práci, o muže svých snů….tak je potřeba vyjít ven mezi lidi…. vylézt ze své ulity, protože toho chlapa v kuchyni nenajde, práce mu rovněž nepřistane před prahem domu a zlaťáky? Pokud nemá po někom dědit….tak je třeba alespoň podat sportku nebo si koupit los :o).

 

4.Další lenoch,  je člověk, který vám po určitém čase leze na nervy :o). Tahávás rady a informace a když mu je nabídnete, tak vás nenechá skoro ani domluvit a má hned několik důvodů proč, ta vaše rada je nerealizovatelná….má spoustu důvodů a přesvědčujících faktů, proč to nejde. Tak v dobré víře, mu pomáháte nalézt další řešení, ale celá situace se opakuje. Vám už pomalu stříkají nervičky…… ale přitom je vám dotyčného líto….tak se znovu pokusíte…ale opět narážíte hlavou do neviditelné zdi a cítíte se vyšťaveni…bodejď by ne…tento druh lenocha je současně i energetický upír, který vás okrádá o vaši energii a doopravdy si své bebíčka hýčká….aby s jejich pomocí mohl na sebe upozornit další a další lidi, kteří se mu budou věnovat.

 

PRO VŠECHNY DUCHOVNÍ LENOCHY jsou společné znaky…a nejčastějším z nich je ten, že od nich slyšíte ….“ Hezky se to čte,  poslouchá, ale NEJDE TO, JE TO TĚŽKÉ .“ Proč to nejde? Zkusili to? Zkusili zdolat nějakou překážku? Pokusili se alespoň? Většinou ne….. většina z nich své pokusy o NĚCO hned v začátku zavrhla anebo zavrhla hned při prvním neúspěchu.

 

Nutno podotknout, že vyjmenovaní a popsaní duchovní lenoši….většinou poznávací znaky mají nakřížené…. Někteří vykazují všechny čtyři typy lenochů :o).

 

JAK SE ZBAVIT DUCHOVNÍ LENOSTI?

Najít chuť a sílu realizovat své načtené a získané informace do běžného pozemského života…..

 

Jen si vzpomeňte na dítě, když se učí chodit, jak je vytrvalé…padá, pláče, ale vždy se zvedne a zkouší to znovu a znovu….až nakonec začne chodit …sice ze začátku nemotorně, ale nakonec jejich chůze je přirozená a někteří i utíkají. A tak je to i s chůzí v duchovnu…..jen je třeba udělat první krok, pak druhý a když následuje pád, tak se zvednout a zkoušet to znovu a znovu. Není to až tak těžké…. Stačí se  na „to“ podívat jiným úhlem pohledu….. začít „to“ brát jako hru a hrát si…zabrat se do té hry s dávkou lásky a vytrvalosti. On vlastně život, je celý jedna VELKÁ HRA ….a jen na nás záleží, jak ta hra bude probíhat….a od ní se odvíjet náš život.

 

DALŠÍ DUCHOVNÍ PRŮSER JE OPAK DUCHOVNÍ LENOSTI…A TO PŘEHNANÁ DUCHOVNÍ PÍLE…ale o té se dočtete v dalším díle.

 

 

Mějte se a smějte se a zkuste se zdravě, sebekriticky v sobě pošťourat, jestli náhodou i vy, netrpíte tímto duchovním průserem, který si mnozí ani neuvědomujete.

 S láskou…Vaše Zrzka

28.6.2012

Vaše komentáře

Reklama