Pravda o tom, proč muži utíkají k jiným partnerkám

 

Tímto článkem bych ráda poukázala na jeden z úhlů pohledů, který si pravděpodobně málokdo z nás uvědomuje. Ať už v této problematice hrajeme hlavní roli, či vedlejší… ať jsme ženy či muži….nechápeme a jen kroutíme hlavou, co se to vlastně děje. Proč onen muž odchází z manželství, od rodiny, ….která je funkční. On to snad většinou ani pořádně nechápe a neuvědomuje ani ON sám….ani ONA opuštěná…natož, aby to pochopili přátelé, kamarádi a rodina rozbitého páru. Jediné co nás napadá, že se dotyčný zbláznil a že mu rozum i srdce spadlo mezi nohy.

 

Omyl přátelé….je to trošku jinak.

Za tento článek může jeden muž, který přede mnou vznesl jednu holou větu, když jsme na semináři probírali vztahy a zrovna jeden z nich byl identický s nadpisem této pravdy. Tato holá věta zněla:

„ Muži vedle sebe chtějí ženy – ne matky“

Pro mnohé z vás bych už v psaní dál nemusela pokračovat, ale pro méně chápavé budu pokračovat….jak to vlastně myslím.

Tato holá věta, je VELKÁ PRAVDA.

Už od útlého dětství se na roli matky my ženy připravujeme. Hrajeme si s panenkami a hrajeme naši roli maminky. Takže se není co divit, že tuto roli máme v sobě hluboce zakořeněnou.

Pak přijde doba zamilování, žití s partnerem, někdy i svatba a většinou i děti. Je jasné, že pořadí, které jsem napsala, může být zpřeházené. Dokonce ani nemusíme mít vlastní děti a stejně roli matky hrajeme, aniž bychom si to uvědomovaly na ty naše drahé, druhé polovičky.

Ruku na srdce……je to tak. Jakmile se vdáme nebo žijeme ve vztahu, časem se začneme chovat jako maminky. Máme potřebu vychovávat, starat se, řešit problémy našich dětí a ani si neuvědomíme, že vychováváme, staráme se a řešíme problémy i za naše muže. Dokonce za ně, tak jako za děti vykonáme i jejich práci, vyřešíme jejich úkoly…a myslíme si, jak děláme dobře.

 

Ale opak je pravdou:

Bereme tak svému muži jeho role….které každý muž chce v dospělosti prožívat a hrát. Např. roli plnohodnotného partnera, otce, ochranitele, toho, kdo zabezpečí rodinu, toho kdo je hlavou rodiny. Pak není divu, že takovýto muž, si začne připadat nepotřebný a frustrovaný… a když pak potká holčinu či ženu (někdy nemusí být ani mladší než jeho žena), která si neví se spoustou věcí rady, mnohdy je zasekaná v problémech, která mu dává najevo, jak je úžasný, se vším si ví rady, jak se dokáže postarat, jak dokáže zabezpečit, vymyslet, jak má silná ramena a cítí se s ním bezpečně….že se v něm probudí opět chtění být tím dospělým mužem a prožít si tak role, které mu jsou dány, stejně jako je dána role matky nám ženám.

Snad to stačí pro pochopení popsat tak, jak jsem to popsala a věřím, že kdo pochopit má, tak si mezi řádky doplní to, co tam chybí.

 

Žena má ve své roli manželky další podrole:

KUCHAŘKA v kuchyni

VÁŠNIVÁ MILENKA v ložnici

DÁMA ve společnosti

MATKA pro děti (ne pro své muže)

 

Co napsat na závěr?

Zamyslete se a pokud si uvědomujete, že jste více matky než manželky pro své muže a nechcete, aby vám utekl k jiné ženě….tak mu dovolte hrát jeho role manžela a dejte mu najevo, že jej potřebujete. Roli matky hrajte pro své děti…… pro svého muže tuto roli ponechejte své tchýni… :o)

Nemusíte se mnou souhlasit…je to jen jeden z úhlů pohledů…

 

S láskou pro sebe i pro vás si nahlas zafilozofovala

Vaše Zrzka

23.10.2015

Zdroj obrázků  https://pixabay.com

Vaše komentáře

Reklama