PRAVDA O SMÍCHU A OTEVŘENÉM SRDÍČKU

 

Já jsem přesvědčená o tom, že smích otevírá lidská srdíčka… takový ten opravdový – srdečný smích…. kdy vám tečou slzy po tvářích a bolí vás břišní svaly, je strašně moc nakažlivý. Už se mi několikrát stalo, že na autobusové zastávce nebo někde venku…jsme se tak strašně smáli, že lidi aniž by věděli, čemu se smějeme se najednou začali smát taky…smáli jsme se jeden druhému :o). Ten pocit u toho….šílené a nádherné uvolnění…nevím co se v organismu spouští za hormon nebo látku…já jí říkám hormon štěstí… Je vám krásně z toho smíchu… Nebo kolikrát stačí dítě v kočárku když se začne smát nahlas…tak vám to začne kouzlit úsměv na rtech.

Rozhodně máte blíž ke smíškovi, než k mračeňákovi – kakabusovi. Vím, nejde to vždy…smát se, ale pokud to jen trošku jde… smějte se…otvíráte tím srdíčko pro ostatní…smějte se a nakažte svým smíchem co nejvíce lidí.

Není to nedůstojné, ani to není hloupé, zkrátka a dobře…není špatné…pokud ze sebe čas od času uděláte „kašpárka“ a pobavíte na svůj účet lidi kolem sebe….např. nějakou historkou :o). Je to jen důkaz toho, že jste taky jen člověk… je to jen o tom, že sundáte svou masku vážnosti, kterou máte nasazenou jen proto, že se bojíte toho, aby vám někdo neublížil… nebo že si tím svým vážným a důstojným chováním vynucujete autoritu. Polidštěte se…a smějte se…na svůj vlastní účet. Kdo mě zná… tak potvrdí, že ráda ze sebe udělám kašpárka…a nechám lidi pobavit se na svůj účet…historky, které vyprávím sem tam i trošku okořením, aby se lidi pochuti zasmáli :o)….

náhled obrázku

Pamatuju si svůj první seminář…. Lidičky už mě čekali a když jsem přijela s Radkou, tak tam všichni stáli…s vážnýma xichtíčkama, přitom už mě minimálně jednou v akci viděli :o)…. No já se vám rozesmála a když jsem vylezla z auta tak na ně houkla…co je? partio? Vy jste jak kdybyste čekali na doktora, který vás jde naočkovat…přesně takto vypadali… si to ještě pamatuju,  když nás chodili do školy očkovat jak jsme tam stáli a čekali až na nás dojde řada. Mé hlášce se začali smát…a najednou přišlo uvolnění…protože otevřeli svá srdíčka… Ondru když jsem prvně potkala, tak byl hodně vážný…na tom kurzu AK, kterého se zúčastnil jsem ho viděla se smát…nádherně smát. Smích vás ostatních, kteří jste v mé blízkosti…mě nabíjí takovou energií, že ani ze stromů si takovou neumím vzít…. Je to příval velké vlny. Nebojte se ukázat, že se umíte smát, že se umíte smát i sami sobě…

Ale pozor…netlačte na pilu,…I tady tlačení na pilu je nežádoucí. Nechtějte za každou cenu někoho rozesmát…buďte přirození, sami sebou….stáhněte masku a ukažte svou pravou tvář a srdce…když ale vidíte, že se začíná loudit někomu úsměv na rtech při vašem vyprávění…tak to klidně přikořeňte… staňte se vypravěčem… veselých historek.

Místo toho, abyste si pouštěli a sledovali horory, zprávy, kriminálky a nebo jiné filmy, kde se utvrzujete ve svých strachách…si raději shlédněte pořádnou ujetou komedii….a náš český a slovenský filmový humor…může pochopit jen Čech a nebo Slovák….a že dobrých komedií máme na skladě za ty roky habakuk.

Jsem přesvědčená a tuto pravdu jsem si kdysi četla v jedné z knížek od Marcela Vaneka… že jedinou potravou pro naše andělíčky strážníčky…

náhled obrázku

kluky jedny prdelkaté je právě náš smích a naše radost. Smějte se a nedávejte jim hladovku…oni jsou s námi pořád a mají s námi práce habakuk, tak jim za tu jejich píli dejte aspoň třikrát denně najíst…ať své faldíčky neztratí a nemají jen velké břicha jako podvyživené bytosti.

Sledujte se prosím při smíchu, své pocity, své slzy štěstí… sledujte i druhé…a uvidíte jejich i vaše srdíčka…a jejich pravou tvář.

Na závěr…..

Jeden supr odkaz…dětičky nejsou ještě uťápnuté s tím co se smí a co ne…nehlídají své emoce….mrkněte na toto video… jak se ti malí prcci od sebe smíchem nakazili :o)

 

 

{youtube}sP1v_7Y7t_g{/youtube}

Mějte se a smějte se…

S láskou…vaše Zrzka

13.7.2011

Často…vlastně snad v každé odpovědi na dotaz, který mi přijde a nebo ve většině svých článků se s vámi loučím MĚJTE SE A SMĚJTE SE. Nepíšu to jen proto, že se to rýmuje a je to nakažlivé….ale je v tom trošku víc…. Marně se neříká.. smích je nejlepší lék, smích prodlužuje život….a spoustu dalších podobných přísloví…ona je to velká PRAVDA.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama