Pravda o poslání, úkolech a smyslu života na zemi

 

Pokud pochopíte tento článek a pokud přestanete hledat v dálce něco, čím byste byli užiteční pro druhé…pak věřte, že procitnete a uvědomíte si tu jedinečnost a vyjímečnost sebe sama, svého poslání, svých úkolů a smyslu života.

 

ÚKOLY, POSLÁNÍ I SMYSL ŽIVOTA = ŽÍT A PROŽÍVAT TADY, TEĎ, V PŘÍTOMNOSTI.

 

Takto jednoduše by se to dalo popsat, ale já se budu snažit vám to víc přiblížit pro vaše pochopení…. Nebo se spíš budu snažit vám nastínit, jak to mám pochopené já….a nemusíte se mnou souhlasit jestli nechcete….jen se nad tím vším zkuste zamyslet a nezapomeňte u toho číst mezi řádky.

 

NARODILI JSME SE …. 

Do jisté rodiny, do země, do společnosti, do doby. Všechny lidi, kteří nám vcházejí do života, veškeré situace, které prožíváme nás mají vést v pochopení, v lásce a řešení. Toto jsou naše hlavní úkoly tady na zemi….žít v lásce a snažit se pochopit to co se nám děje. Pokud pochopíme správně zaujmeme i správné – láskyplné řešení, tak abychom takové či obdobné situace nemuseli už řešit v dalších životech. To jsou naše hlavní úkoly.

 

POSLÁNÍ

je obdobné….jen se liší v tom, že bychom měli do pochopení „zatáhnout“ co nejvíce lidí, ale pozor, určitě ne způsobem vnucování svých pravd. Každý si ke svému pochopení musí dojít sám…jedině tak si ho zapamatuje. Můžeme nabízet ….ale ne vnucovat. Co může být dobré pro nás,  neznamená, že je to cesta pro všechny.

 

SMYSL ŽIVOTA….

Pokud se naučíme žít přítomným okamžikem a vychutnáme si každou chviličku…. Tak můžeme říct, že život má smyl. Jenže ouha….už teď když čtete tyto řádky…vám vaše myšlenky utíkají někam jinam…. Do dnešní uspěchané doby jsme se narodili, abychom i v tom spěchu pracovali na svých myšlenkách. Abychom se naučili soustředit se na dané okamžiky. Když píšu tento článek, tak jsem přítomna sdělení, které chci předat…moje myšlenky jsou tady a teď. Ne nejsem výjimečná….jen si je hlídám. Kdybych to nedělala, tak moje myšlenky při psaní budou odbíhat k tomu, že mám psát seminárku do školy, že moje kočka, která tady vedle mě leží poprvé prožívá své první mrouskání a že až dopíšu tento článek, tak musím ještě něco udělat…..atd. Takto to máme všichni, když si myšlenky nehlídáme…utíkají nám i při příjemných setkáních s našimi přáteli….místo abychom si užili a vnímali jejich slova a energie, tak už myslíme na to, že to skončí a že nám budou chybět.

Spousta z nás si připadá nevyužitě a ráda by pomáhala druhým…..ale ruku na srdce…. Není to jen zástěrka a útěk před vlastními problémy? Chcete řešit velké problémy druhých a přitom si neuvědomujete,  když mávnete rukou nad „malicherným“ problémem druhého, jak ten jeho malicherný problém je pro něj veliký. Nebo opačně….neuvědomujete si, jak soucítění, pohlazení, slovo útěchy a nebo nakopnutí při takovém „malicherném“ problému tomu druhému pomůžete….už jen tím, že ho vyslechnete. To jsou velké věci….možná ne pro vás, ale pro toho druhého určitě. Toto je potřeba si uvědomit. Je to jako v první třídě když se učíte číst…..nejdřív se učíte písmenka, pak slova, pak celé věty a pak i porozumění celého textu.

 

 

 

V NAŠEM ŽIVOTĚ PROŽÍVÁME SPOUSTU ROLÍ:

Nejdřív jsme dítětem a pohybujeme se v úzkém kruhu našich nejbližších. Pak jsme stále ještě dítětem, ale razíme do společnosti (školky, školy) a okruh lidí, ve kterých se pohybujeme se rozšiřuje. Získáváme první kamarády, prožíváme první lásky, zklamání, podrazy a učíme se jak se s tím vyrovnat. Časem se sami stáváme rodiči a předáváme své zkušenosti našim dětem …. Záleží jen na nás…jaké zkušenosti jim předáme….jak je naučíme vnímat život.

Životní role v našem životním nekončícím seriálu, který žijeme….je nekonečný a my jsme nejen herci, ale i scénáristi a režiséři. Záleží jen a jen na nás, jak na svět a okolí pohlížíme…. Jen si vzpomeňte na fotografie např. pana Saudka, která dokázal ženy, jakéhokoliv věku, či rozměrů zachytit jeho pohledem na ženy. Každá jeho fotografie je nádherná. Takto nějak se můžeme i my dívat na svět kolem nás. Vidět, tu nádheru ve všem, v každém a každé životní situaci. Stačí jen změnit úhel pohledu.

Život je krásná hra….a pokud ji budeme žít HLAVOU V OBLACÍCH, ALE PŘITOM PEVNĚ STÁT NA ZEMI….. a uvědomíme si u toho VLASTNÍ BYTÍ…. Pak věřím, že naše životy dokážeme prožít plnohodnotně. Naše poslání, úkoly a smyl života nám budou jasnější, než kdy před tím.

Často lidi (kteří nevěří) když slyší slovo BŮH….se začnou ježit a cukat…..ale když si uvědomíme, že BŮJ je LÁSKA…. Že je všudypřítomný,  je ve všem a v každém z nás….dokonce si dovoluji tvrdit, že i v penězích…..tak i ti největší materialisti budou na své majetky pohlížet jinak než jen na zdroj blahobytu.

Jsem ráda pozorovatelem života a tak si dovoluji tvrdit, že i takový materiálně založený člověk, který je zámožný, ale přitom na svém majetku nelpí a dokáže své majetky využít ve prospěch svůj i ostatních, uvědomuje si jistou svobodu, kterou díky majetkům má a umí s ní pracovat….dokáže prožít plnohodnotně život, aniž by věřil v nadpřirozena, či věci mezi nebem a zemí.

Stejně tak si dovoluji tvrdit, že člověk, který je silně věřící, který sbírá teorie, nejrůznější zasvěcení atd….a lpí na svých pravdách, lpí na své vyjímečnosti (protože je zasvěcený do všeho a tvrdí o sobě, že je dokonce osvícený, všechno zná, všude byl, na všechno má odpověď a nepřizná svou chybu)….tak já tvrdím, že takový člověk nežije plnohodnotně život a neplní si úkoly a své poslání na zemi.

Záměrně jsem dala tyto dva extrémně odlišné způsoby života jako příklad…..sami nejlépe víte, že je mezi nimi spousta dalších příkladů. Tak jako je spousta dalších slov a myšlenek, které v tomto článku nejsou vepsané…..a můžete si je dosadit sami. To je tzv. to čtení mezi řádky, o které vás žádám, abyste při čtení mých pravdiček  využili a dosadili si to, co vám tady chybí.

 

Děkuji vám za přečtení a věřím, že jste si své dosadili a pochopili podle sebe…. Je spousta úhlů pohledů i na tyto řádky a já toleruji a chápu i odlišné chápání a odlišný pohled od toho mého.

 

Mějte se a smějte se….. alespoň tohoto se držte…protože smích otevírá naše srdíčka….a otevřených srdcí je potřeba v každé době…

S láskou pro vás i pro sebe si zapísmenkovala

Vaše Zrzka

12.5.2013

Mnohé z vás asi tímto článkem zklamu, protože mnozí z vás by rádi znali odpověď na tyto otázky. Byť vám odpověď dám, tak mnohé z vás neuspokojí, protože si přeje znát něco výjimečného, jedinečného, čím byste se mohli odlišovat od ostatních. Mnozí nechcete vidět to, co máte přímo před očima…. Je vám to málo a přitom je to tak MOC.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama