POVZBUZUJÍCÍ LÁTKY

Pomocí kyvadla mi vyšlo, že vše je špatně, neprospívá, jedno vybuzuje, druhé utišuje, můžete mi prosím napsat svůj názor, nebo zkušenosti a ještě prosím o AK, jak konkrétně působí na mě????Možná se mýlím a kyvadlo mi říká to, co si rozumem dokážu zdůvodnit.


 Moc děkuji za odpověd´.

Irena

24.9.2010

Tak jako vše co je kolem nás(v tomhle případě -káva,alkohol) ,prospívá i škodí.Opravdu e to je to velmi idividuelní jak a u koho a v jakém množství.
Také však obojí se může stát potravním doplňkem ,nebo lékem.
Káva zrnková-či melta(jde pouze o chuť)- čistá-spařená či vařená-ne jakkoliv upravená -s mlíčkem, cukrem,neb instantní-je v přiměřeném množství prospěšná každýmu-nepoškozuje lidský organizmus a přináší do těla v hořké chuti i spoustu minerálů a prvků.Domnívám se,že její povzbuzující účinky nepoškozují naše buňky.
Má to však jeden -co si dnes každý pod názvem káva představujeme ,kolik ji vypijeme,proč ji pijeme,jaké a v jakém stavu se nachází náše tělo.Říká se ,že nesnášíme-li kávu bez mléka a cukru-neměli bychom ji pít vůbec-překyselený organizmus ji odmítá-ví co dělá-je to jako se vším-ako s každou potravinou.
Já zde hovořím o kávě pravé,,Turecké,,a ta se nasype do džezvy-hrnce či něčeho podobného a ,,VAŘÍ,, A TO DVAKRÁT pak se sleje a popíjí-podobně jako naše Melta– pak tu máme ,,ČESKÉHO TURKA,,a to je zalitá mletá káva-spařená-tenhle recepis je vlastně českej unikát,ale má svůj význam.Přeháníte-li to -jak na síle kávy či množství neb si ji vylepšíte mlíčkem a cukrem ( vyrobíte složitou substanci,která tropí taškařiny ve vašem organizmu) ,tak po čase poznáte zač je toho loket.Káva není návyková-pouze si na ni zvyknete- a to je velký rozdíl -a klidně si i odvyknete-to si zkuste -jde to.
Alkohol-je na přímo ,,boží,, dar.Je to velmi šikézní antioxidant -jeden z nejdokonalejších.Ráno když jsou játra
unavená tak půl malýho prcka ,,čisté,, -třeba slivovičky-prosím to je 0,01 litru-(ne velkýho panáka nebo dva)- na pomoc po staru na ,,červa,,je to pomoc játrům ,aby si je nemusela vyrábět,protože je potřebují ke své práci a také desinfikuje po ránu obsah úst a žaludku.
Za ostatní množství neručím -vše má svý-pití vínečka (s vysokým obsahem slunce) a pívečka je zas na každým-míra,příležitost, druh ,množství ,jakost -je to jako se sirkami -zapálit v krbu-podpálit chalupu-vše je v našich rukách.To musí každý sám rozhodnou za sebe-prostě zvědět o tom více a ne se jen držet statistik ,přirovnání a varování .Prostě zkuste do sebe mrsknout deset řízků a nebo litr rumečku nabydete zkušenost–obrovskou,ale nedejte se odradit -v případě ZDRAVÉHO , a veselého člověka- dvě decka dobrého -pro rozesmání sednou jako ulité a nikoho nezraní a stejně i jedna čistá a dobrá kávička.
Je to věc zvyku -jde to ovšem i bez kávy a alkoholu-organizmus si cestu k potřebnému najde i jinak.Ve Vašem případě si poradíte sama-jsem o tom přesvědčen.Váš Jasa

27.9.2010


 

Zdravím tímto úžasné tři bytůstky

  a využívám příležitost k dotazu na povzbuzující látky, konkrétně kávu, která je povzbuzující a alkohol, který je utlumující.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama