Jak prožít šťastný a úspěšný nový rok

 

V prvé řadě to, že každý z nás si zaslouží být šťastný. Všichni jsme se narodili proto, abychom byli šťastní.  Avšak štěstí se u nás vždy samozřejmě neobjeví poté, co dosáhneme nějakého úspěchu. Nejdříve musíme být šťastní, abychom mohli být úspěšní. Když se naučíme být šťastní, budeme také úspěšní. Být šťastný se může naučit každý, je to vnitřní úkol. Štěstí je na dosah pro každého z vás, jen je potřeba vědět, jak se k němu dostat.

Štěstí může  pro každého znamenat něco jiného. Mám pro vás

7 přísad, které používají šťastní a úspěšní lidé.

Sami si namixujte svůj koktejl, který vás učiní šťastnými právě tento rok.

1. Poslouchejte své srdce

Spojte se svými pocity. Vaše pocity a vaše srdce vám ukazují, zda práce, rozhodnutí, vztah, investice jsou pro vás správné. Je jedno, co na to říkají kolegové, sousedi, rodinní příslušníci. Jediný soudce reality jsou vaše pocity.

Pokud vás to někam táhne nebo cítíte, že potřebujete změnu, udělejte to. Vyhraďte si čas pro sebe každý den, kdy se uvolníte a zaposloucháte se do hlasu svého srdce. Tento rituál bude pro vás zdrojem síly, klidu v duši a vaší rovnováhy.

Buďte k sobě pravdiví. Mějte odvahu a sílu poslouchat svůj vnitřní hlas – svoji intuici – svoji duši a srdce. Zastavte tlačení, honění, štvaní se za výsledky. Oceňte a děkujte za to, co máte. Nechte věci plynout, neboť co honíte, to vám utíká…

2. Zasloužíte si to

Zasloužíte si všechno štěstí, které dosáhnete díky vašim talentům, schopnostem a činům. Mějte rádi sami sebe a čím víc toho budete schopni, tím víc budete cítit, že si zasloužíte vše dobré ve vašem životě. Čím víc budete cítit, že si to zasloužíte, tím víc štěstí získáte. Štěstí není pro vyvolené, ale pro všechny. Oceňte svoji hodnotu a dovolte si být šťastní.

3. Dělejte to, co vás baví

Je to jednoduché, ale mnoho lidí to odsouvá do pozadí. Nejčastější výmluva je – nemám čas, dělat co mě baví. Musím platit účty, živit rodinu, …

Měli byste dělat věci, při kterých se cítíte šťastní, radostní, nadšení a považovat tyto pocity za základní principy vašeho života.

Najděte v sobě nadšení pro něco, co rádi děláte. Nadchněte se. Nadšení je zdrojem energie, která vás přenese přes problémy a výzvy, které každý den zažíváte. Když vás práce, která vás živí zjevně nebaví, vydávejte ze sebe to nejlepší. Přinese vám to lepší pocit a více si budete život užívat. Když děláte něco, co milujete, jste plní energie lásky, která vás posouvá k vašemu štěstí. Pokud ihned nemůžete dělat, co vás baví ve vaší práci, dělejte to alespoň ve volném čase.

4. Zaplaťte cenu

Mnohokrát než se dočkáte svého štěstí musíte udělat menší věci, které jsou nepohodlné a udělají vás šťastnými až později. Dočasné nepohodlí a nespokojenost vás dovedou k vašim cílům a štěstí. Cena, kterou zaplatíte za své štěstí, se jmenuje vytrvalé každodenní úsilí. Vždy ujděte extra míli a váš úspěch bude zaručen. Buďte ochotní udělat vše a prostě to udělejte. Vystupte ze své zóny pohodlí. Mějte odvahu a dejte se do toho.

5. Ovládejte své myšlenky

Hledejte dobré v každé situaci. To, co se vám denně honí hlavou, utváří váš život. Mozek každého z nás denně vyrobí tisíce myšlenek, které jsou většinou negativní. Najděte v sobě sílu je ovládat a měnit. Soustřeďte svoji pozornost na to, co funguje, co je dobré a buďte vděční. Odpusťte sobě a svým rodičům, učitelům… pusťte minulost z hlavy a věnujte pozornost tomu, co probíhá právě teď.

6. Neustále se učte a zlepšujte se

Všichni jsme zde proto, abychom se rozvíjeli  a zlepšovali. Pokud se vám něco ve vašem životě nelíbí, možná to není problém vně, ale uvnitř vás. Až se zlepšíte vy, zlepší se i vše kolem vás. Mějte rádi sami sebe. Dokonalost neexistuje, ale vždy je kam se posunout a zlepšit se. Každá událost a člověk ve vašem životě vás má něco naučit. Jsme na světě proto, abychom se poučili a rostli.

7. Život je v pořádku takový, jaký je

Svět není dokonalý a přesto funguje tak jak má. Absolutní jistota a dokonalost neexistuje, i když by ji mnoho lidí rádo našlo. Léto střídá zima, den střídá noc, i v našem životě se střídají vzestupy a pády. Užívejte si svůj život právě teď, takový jaký je, i když se vám zdá nedokonalý a nejistý. Udržujte si nadhled, vylezte třeba na kopec nebo na vysokou horu a oceňte, že vše funguje tak, jak má.

Dosažení vašeho vlastního štěstí je nejlepším měřítkem toho, jak dobře žijete svůj život a užíváte si ho. Naučte se, jak být šťastní.  Buďte ochotní se namáhat a platit cenu za spokojenost a odměny, které si zasloužíte.

Děkuji vám za vaši přízeň v loňském roce, za kterou jsem velmi vděčná.

Přeji vám šťastný a úspěšný nový rok 2015.

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Pavla Heřmanovská

Zdroj: http://pavlahermanovska.cz

Na začátku každého roku si navzájem přejeme, abychom prožili šťastný a úspěšný nový rok. Aby se tak stalo, je potřeba si nejprve pár věcí uvědomit.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama