DVĚ PRAVDY O POMOCI

Pravdy jak jsem už někde na stránkách psala máme právo v průběhu našeho hledání měnit a já bych vám tady chtěla ukázat jak se mění moje pravdy.

Pomoc = má různé podoby. fyzickou, finanční, poradenskou, léčivou, nasměrováním atd.

Dřívější pravda:

Dřív jsem byla přesvědčená, že radit anebo pomáhat může ten, kdo má v sobě jasno, ten kdo má vyřešeno, ten kdo je v pohodě, ten kdo je duchovně na vyšším stupínku. Nechápavě jsem kroutívala hlavou, když jsem slýchávala anebo četla, jak radí někteří lidičkové, o kterých jsem věděla, že se sami plácají ve svých osobních problémech a hledají pomoc u druhých. Byla jsem přesvědčena o tom, že nejdřív by si měli udělat sami pořádek u sebe a v sobě a pak mohou radit druhým. Oni, ale fakt radili suprově, mělo to hlavu a patu a bylo v tom pochopení a velká pravda a pomoc, kterou dotyčný hledal.

Dnešní pravda:

Už tenkrát jsem si polohlasně říkala….sakra přečti si to po sobě (nebo poslouchej se co říkáš)….vždyť to si radíš sám sobě :o). Dnes už vím, že kdokoliv se na mě obrátí o pomoc anebo radu, že pomáhám a radím i sama sobě. Je to tak. Buď jsem si stejnou, nebo hodně podobnou situací či problémem prošla, nebo zrovna procházím anebo procházet budu a až budu, tak je třeba si na slova, která jsem někomu dala si vzpomenout. Je vůbec důležité si tuto skutečnost uvědomit, že když někomu radíte, tak radíte vlastně sami sobě. Nic není náhoda a tak ten který vás oslovil, to taky neudělal jen tak (i když si to neuvědomuje a vyhledal vás podvědomě).

Doporučení pro všechny:

Pokud se někdo na vás obrátí s žádostí o pomoc anebo radu, udělejte to, pokud je to ve vašich silách. Pokud za vámi přijde někdo, kdo bude truchlit a vy budete s ním plakat, tak tím mu nepomůžete. Když už nevíte co mu říct, tak ho alespoň obejměte a pohlaďte a poslouchejte své srdce, které vám do úst vloží slova, které pomohou.

Nesnažte se za každou cenu někomu radit a vnucovat své rady a pravdy…..aby vaše slova splnila svůj účel, je třeba, abyste o pomoc byli požádání. Ano, občas se stane, že dotyčný neví o tom, že máte na jazyku ze srdíčka slova pomoci, nebo že umíte léčit anebo znáte nějakou metodu jak mu pomoct a tak mu svou pomoc nabídněte, ale nepřesvědčujte a nevnucujte……potážete se jen s nepochopením a váš dobrý úmysl dojde k zaslouženému potrestání (nepochopení). Víte jak se to říká…po dobrém skutku byl po zásluze potrestán.

Nebojte se pomáhat – pokud neumíte léčit, neumíte vykládat budoucnost – existuje spousta jiných možných pomocí …. Někdy stačí jen naslouchat a nechat dotyčného své trápení vyventilovat…… a pokud vás napadnou slova, tak je vyslovte …pokud ne, postačí naslouchání…to je taky dar…umět naslouchat. Pozor… nepřebírejte starosti a bolesti na sebe…vy můžete ukázat cestu, kudy tudy za štěstím, kudy tudy z problému ven, ale za nikoho nic nemůžete vyřešit. To dotyčného nikam neposune, nedojde k pochopení. Pokud léčíte pomocí např. energie….používejte ji, ale ukažte nemocnému, kde je problém v jeho myšlení a chování. Pokud nezmění myšlení, tak se zdravotní problém vyskytne opět na samém anebo jiném místě.

Nic není náhoda a tak ani ti z vás, kteří otevřou jakýkoliv článek, dostáváte pro sebe odpověď i když jste nebyli zrovna tazatelem. Všichni se všech dotýkáme, jsme propojeni a setkáváme se na pravých místech v pravou chvíli. Dostáváme jen tolik kolik uneseme a pochopíme.

Hlavně nezapomínejte na to, že radíte a léčíte i sami sebe…..mějte se a smějte se – s láskou k vám a pro vás napsala ………..Vaše Zrzka

Pravda = úhel pohledu, poznání, pochopení, názor....a ještě spousta názvů, které by se daly použít pro pojem pravda

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama