9 tipů na popraskané paty

 

A protože to vypadá, že kozačky ještě na příštích pár týdnů zůstanou v botníku, přicházíme hned s několika tipy, jak si sami (= bez návštěvy lékárny) s popraskanými patami poradit. Přípravný krok uvádíme hned na začátku, abychom se neopakovali u každého receptu. Ponořte své nožky do lavoru s teplou vodou na dobu 15-20 minut, můžete přidat nějakou koupelovou sůl a následně pomocí přírodní pemzy odstraňte přebytečné buňky z vašich chodidel a do sucha je utřete ručníkem.

 

maska z citronu, soli, glycerinu, růžové vody

Natřete chodidla směsí z jedné lžíce citronové šťávy, lžíce soli (může být i vámi oblíbená koupelová), 1 lžíce glycerinu a lžíce růžové vody, kterou jste si předem připravily.  Zkuste ponechat směs na vašich popraskaných patách co nejdéle, třeba tak, že si na namazaná chodidla navléknete bavlněné ponožky a necháte směs působit přes noc. Následně nohy opláchněte teplou vodou. Opakujte po několik dnů po sobě do úplného vyléčení.

 

banánovo-avokádová maska

Vidličkou rozmačkejte jeden zralý banán společně s půlkou avokáda a aplikujte podobně jako u receptu č. 1.  Avokádo obsahuje velké množství esenciálních tuků a vitamínů a pomůže popraskané paty vyléčit, hydratovat a uchovat je hebké.

 

vazelína a citronová šťáva

Promíchejte šťávu z jednoho citronu se lžící vazelíny a směs vmasírujte do postižených míst. Nechejte působit ideálně přes noc. Následně omyjte teplou vodou.

 

parafínový olej

Zkuste jej smíchat s olejem z hořčičného semínka nebo kokosovým olejem, směs zahřejte, aby se rozpustila, nechejte vychladnout na pokojovou teplotu a aplikujte. Opět doporučujeme nechat působit přes noc.

 

med

Mimo hydratační účinky má med výborné antibakteriální vlastnosti. Vmíchejte šálek medu do lavoru s 10 litry teplé vody a v tomto roztoku máčejte vaše rozpraskané paty po 15-20 minut.

 

olivový olej

Zkuste smíchat kvalitní olivový olej s pár kapkami levandulového oleje a masírovat směs na praskliny po dobu 10 až 15 minut – výsledkem budete příjemně překvapeni 😉

 

ovesné vločky

Smíchejte najemno rozmixovanou lžíci ovesných vloček s jojobovým olejem a aplikujte na popraskané paty. Nechejte působit alespoň 30 minut a poté je omyjte teplou vodou. Opakujte každý druhý den až do úplného vyléčení.

 

sezamový olej

Kvalitní sezamový olej dokáže s vašimi patami zázraky, zvlášť pokud jej necháte působit přes noc. Vaše nožky vám poděkují 😉

 

Související články

Letem světem přírodními antibiotiky, I. část

Petice na podporu biotroniky

7 domácích prostředků na léčení zánětu močových cest

 

převzato se souhlasem Veroniky a Martina Novotných

ze stránek

http://www.vyvazenezdravi.cz

 

Jasně, není to "na umření". Ale i tak - popraskané paty nevypadají dobře v botách s otevřenou patou a mohou být po čase i bolestivé.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama