Pravda o pozitivním myšlení

Dva hlavní pohledy na stránky MOJE-PRAVDY a na mou osobu.

1. Jsou vaše díky, kdy píšete do komentářů a do e-mailů, jak vám PRAVDIČKY pomáhají, jak se tady inspirujete, nabíjíte pozitivní energií, že vám dodávají chuť do života, motivují vás a nutí přemýšlet jinak.

2. Jsou vaše rozhořčení nad obsahem stránek. Vytýká se mi, že mám na očích růžové brýle, že vás stahuju na cestu, která vede do pekel, nebo není ta správná a nasazuju růžové brýle i vám, kdo čtete tyto stránky.

Jsem člověk přemýšlivý a tak jsem se pustila do přemýšlení, jak to tedy doopravdy se mnou a s PRAVDIČKAMI je.

Jsem optimista a snažím se vidět i v tom „ZLÉM“ to „SKRYTÉ DOBRO“…. A to podle mne nejsou růžové brýle. Na stránkách je spousta článků, z různých zdrojů i z mého pera. To, že nesouhlasím se všemi články (nebo s jeho statěmi) ještě neznamená, že to jsou nesmysly a že v nich není jistá něčí pravda a že by na stránkách být neměli. Jsem tolerantní k pravdám ostatních, tak proč nedát i těmto článkům prostor, ať si hledající sami vyberou své pravdy.

Kdo mě zná osobně a komu jsem někdy radila v poradně a nebo ti co byli u mě na semináři, poznali na vlastní kůži, že nejsem člověk, který maže med kolem huby, že nenasazuje růžové brýle….ale jsem ta, která dá každému to co právě potřebuje. Někdo potřebuje pohlazení, jiný ve své zatvrzelosti v bolesti láskyplné nakopnutí :o). Obojí ale dělám s láskou pro pochopení a probuzení a nastartování na pozitivní myšlení, neboť jsem přesvědčena, že to jak myslíme, tak i žijeme.

Když se ocitneme na dně…. Když padneme na kolena.

To jsou chvíle, které byť se to někdy zdá nepochopitelné, jsou  pro nás hodně důležité. V tomto období většina z nás začne hledat i v jiných sférách…. A kdo hledá většinou najde. Abychom se donutili vstát a nebo se ode dna odrazit….k tomu je potřeba motivace, inspirace, víra, ve které je síla, která nás nutí jít dál….. Je to světlo ve tmě, které nám ukazuje směr, kudy tudy za štěstím, pochopením a láskou. Někdy stačí málo jako motivace maličko…. Jen kratičký článek, nebo příběh na PRAVDIČKÁCH a nebo někde jinde. Nebo setkání s člověkem, který je optimistou a svým optimismem nakazí i vás. Když budeme ve „sračkách“ a potkáme pesimistu….tak po takovém setkáni už nebudeme jen klečet, ale začneme se vyloženě ve své bolesti válet.

Marně se neříká….VĚŘ A VÍRA TVÁ TĚ UZDRAVÍ. Je v tom velká pravda…. A hlavně SÍLA, která nás žene vpřed dalším dnů, dalším zkouškám, dalšímu pochopení. Čím víc chápeme, tím líp se nám žije. PROBLÉM existuje jen do doby POCHOPENÍ. Jakmile jej pochopíme přestane existovat…zkrátka není.

Vždy je náděj, šance něco změnit…začít jinak.

O tomto jsem opravdu přesvědčená, že ta šance je. Jen je potřeba přestat hledět směrem, kterým to nejde…je potřeba začít hledat směry a cesty, kudy by to jít mohlo. Většinou je potřeba ale něco obětovat….např. své pohodlí, zázemí, jistoty…. I tady platí…nic není zadarmo.

Pro nás žijící tady na zemi je konec v podobě smrti…..ale to jen tady na zemi. Ani smrtí nic nekončí… je to začátek pro duši, někde jinde… pro ty na zemi, co tady zůstanou po zemřelém zůstávají vzpomínky a většinou bolest, prázdnota, pocit že pro nás něco končí. Ale to je také život. Smrt, tak jako zrození patří do našich životů. Když pochopíme, že ten co nás opustil, je někde, kde je mu fajn, kde ho nic nebolí a vnímá a chápe věci jinak, než za svého života….tak i ta naše bolest a prázdnota se zmírní.

Nesoudím ani neodsuzuji lidi, kteří mě občas napadnou, že do vás nalévám své pozitivní myšlení a nasazuju vám růžové brýle…..ba naopak…. Chápu, že to tak vidět mohou a děkuji jim za tento úhel pohledu, protože mě přiměl popřemýšlet nad tím, co dělám a čím PRAVDIČKY krmím. Vaše reakce, že vám je na PRAVDIČKÁCH dobře, že tady čerpáte inspiraci a odpočinete si ….je pro mě dostatečně inspirující, abych v tom co dělám pokračovala.

Je spousta lidí, kteří nadávají na televizi…. Jak jsou tam samé násilnosti, dezinformace atd…. Já se nad tím tak trošku usmívám….protože nic a nikdo je nenutí se na televizi dívat. Stačí si vybrat jiný program a nebo televizi vypnout a nepouštět. Tak samo je to s PRAVDIČKAMI….stačí si najít jiný článek, nebo jiné stránky.

{youtube}OkksOQk7-cc{/youtube}

Mějte se a smějte se …. A věřte, že nic se neděje náhodou. Vše má svůj smysl… my sami se rozhodujeme, zda budeme myslet pozitivně a naladíme se na tyto vlny a nebo jestli budeme vidět černě a nebudeme mít snahu zahlédnout světlo, které na konci každé tmy je.

S láskou Vaše Zrzka

6.5.2013

Je vícero úhlů pohledů na jednu věc…. i na stránky MOJE-PRAVDY….i na mě samotnou :o) …vlastně na všechno.

Zamyšlení se na téma náděj, motivace, inspirace, světlo ve tmě….to je to o čem vám tady chci psát.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama