PRAVDA O POTŘEBĚ ZASTAVIT SE….

Co jim tato doba přinesla, co jím vzala, co by udělali jinak a co by nechali beze změn…zkrátka nastává rekapitulace, vyhodnocení, poučení….

Úmyslně jsem začala psát o jisté době, přestože mé psaní bude o konci tohoto roku, jehož hodiny se co nevidět naplní k dovršení….a my přivítáme NOVÝ rok, s nádějí, že bude lepší, než ten předchozí.

Rok 2012 byl stejný jako ty roky před ním. Rodilo se a umíralo, marodilo se a uzdravovalo se… nové vztahy vystřídaly ty staré, procházeli jsme si radostmi i starostmi, spojenými s bolestmi. Dělali jsme chyby, ze kterých jsme se někdy poučili a jindy ne….pracovali jsme na sobě a pracovat ještě budeme…dokud budeme tady na zemi, ať už jako věřící či nevěřící. Každý rok nám přináší spoustu zkušeností, situací a vstupují nám do života noví přátelé a další lidičky.  

Přežili jsme KONEC SVĚTA, o kterém bylo mnoho napsáno. Byli napsány nejrůznější katastrofické scénáře, které se nevyplnili. V té době, kdy vrcholilo „šílenství“ kolem konce světa, jsem se hodně zamýšlela nad tím, proč lidé mají potřebu kolem sebe šířit strach a obavy. Kladla jsem si otázky….dává jim to pocit moci či zajímavosti? Cítí se nadřazeni? Proč vznikají dokonce nové blogy, které se zajímají o toto téma a vystoupají na špici sledovanosti a hned po 21.12. jejich sledovanost najednou padne ….stálo to zato, aby v lidech někdo vyvolal strach? A dál jsem se  ptala…. Proč to ostatní sdílí a šíří dá? Pro jistotu? Co kdyby?  Proč tomu věří? Proč se zabývají dlouho před tím, než se něco stane a svou energii a myšlenky přesouvají do budoucnosti? Proč tomu podlehli i lidi, kteří jsou uznávaní jako duchovní guru a kteří učí o žití v přítomném okamžiku? Proč tomu podlehli lidé, kteří se snaží být v přítomnosti a jde jim to. Byla to pro ně snad jen zkouška toho, zda opravdu dokáží žít v přítomném okamžiku? Pokud ano, tak si myslím, že selhali a že si uvědomili, jak jednoduché je nechat se strhnout lavinou a příště si dají pozor a z této zkušenosti se poučí.

Odpovědí jsem v sobě dostávala mnoho…..a ta hlavní byla asi takováto. Lidé svým způsobem  potřebují strach. Líbí se jim být v nejistotě, protože od mala jsme zastrašováni a v dospělosti už je těžké nás hned tak něčím zastrašit. Něco v sobě máme zakódované ohledně pocitu strachu. Proč jinak by horory, psycho-kriminálky, kde je hodně krve a násilí, zprávy v TV (hlavně krimi-zprávy) byly něco, co mají někteří potřebu sledovat. Někteří se konce světa a tří dnů tmy báli a poslouchali nejrůznější rady a návody, jak přežít.  Jiní se na konec světa těšili, protože je jejich život nebavil a věřili, že se tak jejich problémy vyřeší (tak podobně smýšlí sebevrah, když si jde uvázat své lanko). Někteří nevěřili, jiní ano, další jen pro  jistotu, co kdyby…. se podle toho zařídili a udělali si zásoby.  Kdyby pozorně četli ty katastrofické scénáře, tak by viděli, jak si odporují navzájem a jak se předhánění v tom, co se všechno stane. Už v samotných článcích si mnohdy odporoval autor v tom, co bude a nebude.

Proto bych si dovolila na vás tady tak trošku zatlačit ….. na PRAVDIČKÁCH ráda opakuju …. HLEDEJTE SVÉ PRAVDY A NEVĚŘTE VŠEMU A VŠEM….  Snad ten humbuk kolem světa, vás přesvědčil, že při hledání svých pravd,  potřebujete nejen rozum, zdravý úsudek, srdce otevřené, ale intuici je potřeba naslouchat a věřit jí. Všechno se vším souvisí…. Vše do sebe zapadá…jen to musíme nechat zapadnout do sebe, aby mohl obrázek naší mozaiky vzniknout.

Přátelé… zastavte se teď, anebo kdykoliv v tom NOVÉM roce a zrekapitulujte si své období….jedině tak můžete vidět to, že nic se neděje náhodou. Že to, co vás zabolelo vás posunulo někam. Že nic není dobré ani zlé a vše je načasované. Chybu, kterou jste udělali, jste udělat museli, abyste se z ní poučili a něco pochopili. Všechno so se nám děje, nás učí žít tady na zemi…proto jsme se narodili do této doby, do země, ve které žijeme….Mějte hlavu v oblacích, ale přitom stůjte pevně na zemi.

 

PS:  jen si dovolím takovou malinkou radu….zkuste si před spaním každý den zrekapitulovat svůj prožitý den… zameditujte si :o) ….věřím, že budete mít svůj život víc pod kontrolou a přijde i pochopení doposud nepochopeného….kamínky do mozaiky začnou zapadat a tvořit obraz….obraz vašeho života :o).

Přeju vám do NOVÉHO ROKU…. Splnění vašich snů a přání. Mohla bych vám přát zdraví, lásku, štěstí, pochopení, atd…. ale jsem si vědoma, že každý z nás touží po něčem jiném…každý z nás má jiné priority….a vaše sny a přání obsahují přesně to, co si přejete a já vám to ze srdce přeju…..tedy ještě jednou

 

PŘEJU VÁM SPLNĚNÍ VAŠICH SNŮ A PŘÁNÍ

S láskou….vaše Zrzka

31.12.2012

Mnoho lidí, v době kdy něco končí, se zastaví a zavzpomínají na to co se během jisté doby (dne, roku, života) stalo.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama