Pravda o novoročním předsevzetí

Příchodem NOVÉHO ROKU… si spousta z nás dává předsevzetí,  protože chce na sobě něco změnit…. Převážně se tato předsevzetí týkají kouření a shození nějakých těch kileček, které  jsme na sebe nabalili v průběhu roku a vygradovalo to o svátcích, kdy se skoro každý tak nějak přecpával.

Posilovny a kryté bazény začátkem roku praskají ve švech…. Lékárny mají radost, protože na dračku jdou různé zázračné přípravky na hubnutí a na odvykání kouření….

I v průběhu roku hledáme různé datumy a dny, které by byly pro nás vhodné začít nějak jinak a tak si dáváme další předsevzetí, …např. že od zítřka začneme pozitivně myslet, začneme se učit, začneme být k sobě hodní, začneme běhat, přestaneme hulit, chlastat, chovat se arogantně atd.

CO PRO MĚ ZNAMENÁ PŘEDSEVZETÍ?

Je sice moc pěkné a chvályhodné, že jsme si vytyčili něco, co bychom chtěli na sobě, v sobě, ve svých životech změnit…..ale ….je tady to …ALE…. Vnímám to jako krok k tomu, že se do něčeho tlačíme, nutíme….že svého předsevzetí chceme dostát za každou cenu a tím  pádem se tlačíme do MUSU…HNUSU…. A když nakonec naše předsevzetí porušíme a nedotáhneme jej do konce….tak si to vyčítáme my …sami sobě a mnohdy slyšíme výčitky a nebo posměch od druhých před kterými jsme se prsili, jak máme silnou vůli…

Vyměňme naše předsevzetí za naše PŘÁNÍ

Naše sny a přání se nám plní, pokud si je správně přejeme….a pokud nám jdou opravdově ze srdce…a občas (často) je třeba i pro své přání třeba něco udělat…. Je to hraní se svými myšlenkami, kreativita a inspirace. Rozhodně mi přijde mému srdci blíž NĚCO SI PŘÁT a  něco pro to udělat, než si dát PŘEDSEVZETÍ, a na silu si něco odepírat a do něčeho se nutit.

Pokud chci na sobě, v sobě a ve svém životě něco změnit…pak převážně z důvodu, že to chci já, že to tak cítím, ….rozhodně neuznávám, že něco dělám jen pro to, abych vypadala dobře v cizích očích…. A nebo pro lásku, jak často někteří tvrdí…. Pokud mě někdo miluje…tak mě miluje i s mými nedostatky a nechce si mě měnit k obrazu svému…. Pokud mě bude někdo milovat víc, jen proto, že nebudu kouřit a nebo shodím nějaké to kilčo navíc….tak mě miluje s podmínkou….a o tom by láska neměla být….opravdová LÁSKA si nemá klást podmínky, má být bezpodmínečná.

Pokud si přeji na sobě něco změnit…tak nemusím čekat na NOVÝ ROK, na začátek nového týdne, na takový či makový den či hodinu.

Pokud si přeji na sobě něco změnit a cítím to teď a jsem rozhodnutá s tím něco udělat….tak to udělám hned teď…. Hodím na sebe tepláky a jdu si zaběhat….zahodím krabičku cigaret a řeknu jí papapa :o).

Každý okamžik je pro nás vhodný právě v tu chvíli, kdy vnitřně cítíme tu změnu udělat….není třeba čekat na další den.

Věřím, že s přáním se dokáže daleko víc než s předsevzetím a proto si předsevzetí už roky nedávám… protože jsem je mockrát nedokázala dotáhnout do konce a pak se cítila trapně…a sama sebe jsem si nevážila a pohrdala sebou.

Přejme si….. opravdově, v přítomném čase, mějme jasnou vidinu toho co chceme na sobě změnit….a hlavně si hrajme…. Život je hra a zdolávání překážek a zbavovat se našich zlozvyků, které nás na sobě už štou…lze i v podobě hraní…. Věřím, že to bude příjemnější, než když na sobě budeme vykonávat tlak…

Na pravdičkách proběhl v loňském roku experiment na ŠŤASTNÝ ŽIVOT a experiment KILA DOLŮ…. Je zde i úžasná OSHOVA MEDITACE NA ODVYKÁNÍ KOUŘENÍ….  Třeba vám tyto články budou inspirací a třeba i tento článek vaše předsevzetí přemění na vaše přání.

Nemusíte se mnou souhlasit…. a v žádném případě vám nechci rozmlouvat vaše předsevzetí…. Je to jen na vás jak to vnímáte vy.

Přeju vám od srdíčka, abyste si plnili své sny a přání a pokud jste si dali předsevzetí, aby se vám ho podařilo dotáhnout ke zdárnému konci.

Mějte se a smějte se…..

S láskou…..vaše Zrzka

 

Vaše komentáře

Reklama