POŠETILOST HLEDÁNÍ ŽIVOTNÍHO POSLÁNÍ

Setkávám se s tolika lidmi, kteří promarňují svůj život tím, že hledají svůj nedosažitelný „osud“. Tolik lidí si myslí, že pokud jejich život nebude mimořádný, neuskuteční to, proč sem přišli.

Tak často hledáme něco neobyčejného a přitom jsme slepí ke každodenním zázrakům kolem sebe.

 

holcicka-zivotni-poslani.jpg

Mnoho lidí věří, že se andělé zjevují na Zemi pouze v mimořádných chvílích, ve velmi důležitých chvílích. Ovšem já mám jinou zkušenost.

Vidím anděly každý den, vidím je fyzicky jako někoho, kdo stojí přede mnou. Vidím je u lidí, když vynášejí odpadky, když myjí auto, když jdou do školy. Nevidím anděly jen tehdy, když se ve světě děje něco významného, stále je vidím kolem nás, když prožíváme své každodenní prosté životy.

Pro mě není nic zvláštního vidět anděly. Pro mě je to něco obyčejného, každodenního. Netuším, proč je vidím a ostatní ne. Jsem jen obyčejná žena, která žije obyčejný život.

Andělé mi ukazují tolik lidí, kteří nevidí radost a smysl ve svých každodenních životech, protože pořád čekají na chvíli, kdy objeví „důvod“ své existence zde na Zemi.

Pravda je taková, že všichni sdílíme společné životní poslání. Jsme zde, abychom prožili každý okamžik našich životů naplno. Život je tak křehký, tak krátký, a proto každá jeho vteřina má hodnotu.

Hodně lidí má spalující touhu být výjimeční a uznávaní. My všichni jsme ale výjimeční. Něco jako bezvýznamný život neexistuje. Každý život je unikátní.
Přestaňte čekat! Přestaňte hledat! Nedovolte, aby vám život protekl mezi prsty. Žijte dnes naplno. Užívejte si, co život přináší. Ano, i mytí nádobí je součást vašeho životního poslání, stejně jako naslouchání vašemu dítěti, které vám vypráví, co dělalo ve škole, stejně jako vytváření reportů nebo usmívání se na cizí lidi.

Andělé mi ukázali, že lidé věří, že pokud dosáhnou svého „životního poslání“, všechno v jejich životě bude dokonalé. Že nebudou mít žádný stres, žádné emoční nebo finanční problémy, žádné nemoci, žádné ztráty.

To jednoduše není pravda. Tyto věci jsou také součástí života a nikdo, opravdu nikdo, se jim nevyhne. Život může být velmi drsný, ale pokud ho prožíváte naplno, budete vždy schopni vidět před sebou naději a podaří se vám najít chvíle radosti i v těch nejtěžších dobách. Budete si dělat méně starostí a budete více přijímat mnohé životní stezky a příležitosti, které se před vámi budou otvírat.

Až přestanete hledat a začnete prožívat, zjistíte, co vše život skutečně nabízí.

Lorna

 

Zdroj: http://www.andelevmychvlasech.cz

Vaše komentáře

Reklama