Obezita-duchovní příčina podle Jitky Bičíkové

 

Diety jsou kolikrát nanic. Nejlepší a nejúčinnější dieta je POCIT SPOKOJENOSTI SAMA SE SEBOU A NEBÁT SE BÝT PŘED OSTATNÍMI SAMA SEBOU. NEDUSIT SE v tom, v čem žijete, v „tukovém“ plášti se před něčím, či někým ukrýváte.

Silná stehna také ukazují na věci v dětství, které jsme nesnášeli.
Své problémy moc pitváte. Nebojte se, co vám špatného život a další dny přinesou, žijte s klidem. Dokažte se radovat z drobností a nejen z jídla a pití a cigaret. Naučte se radovat z každé drobnosti.

Ženám se tuk ukládá hlavně v oblasti boků proto, neboť ke štěstí potřebují mít hlavně zajištěné základní životní potřeby vlastní rodiny a domova. Ženy štěstí musí mít nejdříve pevné základy – tedy stehna, hýždě, boky. Proto často, když se žena cítí ohrožená ve svých jistotách, ve vztahu, ve svém domově, automaticky se zakulacuje v těchto partiích. Najednou cítí nejistotu a strach, tak si vytváří ochranu a obranný postoj, aby ztrátu jistoty ustála. Jsou to ženy, které se hodně bojí ztráty těchto jistot, které jsou pro ně vším a základem života. Rodina, domov a teplo krbu je pro ně vždy na první místě.
Obézní člověk od něčeho utíká, utíká od svých trápení do jiného světa jídla, sladkostí, potěšení, dobrých chutí, dobrého pití, zahání tím emocionální prázdnotu v sobě samém. Na chvíli si jídlem emoci zaplní, než přijde vystřízlivění. Jakákoliv chuť na „něco dobrého“, sladkého, slaného (fenomén dnešní doby u televize, mám na něco chuť….) vždycky vypovídá o naši momentální potřebě, emoci, která nám v tu chvíli chybí a mi ji doplňujeme nějakou pochutinou jako náhražku. Každá specifická chuť na něco konkrétního má i své opodstatnění.

 

„psychické“ chutě na jídla:

 

Extrémní chuť na sladkosti 

Chybí vám v životě láska, pohlazení, objetí, souznění, něha. Většinou velké chutě mívají více ženy než muži, i když se to také pomalu mění. Je to tím, že žena je na rozdíl od muže jemnější, citlivější tvor, který potřebuje více něhy a souznění, než muži. Jakékoliv sáhnutí tedy po něčem sladkém je jako sáhnutí po pohlazení, něze, která vám v tu chvíli chybí. Znám hodně klientek, které jsou závislé na každodenním příjmu sladkostí od čokolády po sušenky, zeptám-li se jich na jejich partnerský život, nestojí za nic moc. Většinou je to vztah o všem možném, než o lásce a opravdové náklonnosti, která tam někde prostě chybí.

 

Extrémní chuť na maso 

Mívají často lidé, kteří v sobě nosí vztek, hněv na nějakou osobu či situaci, které se neumějí bránit. Maso je potravina agrese. Tito jedinci ji nevědomky konzumují, jsou-li podrážděni z práce či něčeho a mají tendence se uklidňovat touto potravinou. Maso je také potravina, která uzemňuje. Můžete mít na ní chuť, když moc sníte a lítáte si příliš jen ve svých představách, a realita Vám uniká, unikáte do svého světa fantazie, až enormně hodně. Chutí na maso na Vás tělo křičí „vrat se a více žij v realitě!!! žij a nespi, probuď se!“

 

Extrémní chuť na smažené, tatarky a mléčné výrobky 

Lítáte příliš v oblacích, stavíte si vzdušné zámky a žijete přehnaně ve snech, které neumíte nějakým způsobem realizovat ve skutečnosti a tak utíkáte do říše fantazie a snů, kde se vám vaše sny stávají skutečností. A tak se stane, že více žijete v myšlenkách, než v realitě. Realita vám utíká skrz prsty a to vaše tělo vnímá tak, že Vás zpátky musí vrátit právě neodolatelnou chutí na smažené nezdravé potraviny, brambůrky, různé pochutiny, majonézy, mléčné výrobky. 
KAŽDÁ CHUŤ na nějaký pokrm, nápoj, cigaretu…Je vždy jen „chuť“, která nám signalizuje, že nám v životě něco chybí. Kdykoliv dostanete na něco „chuť“, zamyslete si v tu chvíli, CO vám v životě chybí?

Autor: spisovatelka a lymfoterapeutka Jitka Bičíková
www.zahadnalymfa.wbs.cz,

Zdroj: Záhadná lymfa

Znamená potřebu ochrany před čímkoli - ublížením, strachem, podceňováním, kritikou, láskou, urážkami, sexualitou, vztahy...

  

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama