KDYŽ JSOU ČASY ZLÉ

starec-s-holi.jpg

Když spadne dítě a odře si koleno, anděl zmírní jeho pád. Anděl nemůže zabránit tomu, že dítě spadne, protože Bůh nám dal svobodnou vůli a andělé ji nepřekročí, ale může zbrzdit jeho pád a také to udělá. Bez andělů by byl pád mnohem vážnější.

Někdy, když se někomu stane něco hrozného, např. autonehoda, lodní nehoda nebo se ztratí v horách, řekne vám, že byl zázrak, že přežil. Ve skutečnosti přežil, protože andělé mu dali extra sílu, aby mohl běžet rychleji, zvednout něco těžkého nebo aby jeho tělo zůstalo dostatečné teplé, nebo mu seslali někoho, kdo přišel právě včas, aby ho zachránil. Cokoliv bylo potřeba v dané situaci.

Požádejte Boha a anděly, aby vám pomohli, ale pamatujte, že někdy vás nevyslyší způsobem, jakým byste očekávali; možná by to nebyla ta správná věc. Takže ano, lidé skutečně umírají při autonehodách, ale andělé jsou tam s nimi, pomáhají jim zůstat v klidu a uklidňují je, když je doprovází na cestě na onen svět.

Někdy i dítě má žít jen velmi krátce a smysl jeho života může být takový, že každý, kdo s ním přišel do kontaktu, se duchovně více probudí, více si uvědomí Boha a anděly. To je zázrak sám o sobě.

Častokrát věci, které považujeme za katastrofy, jako např. ztráta práce, rozpad manželství, neúspěch u zkoušky, jsou ve skutečnosti skryté zázraky a až za mnoho let, když se lidé podívají zpátky, uvědomí si, že nějaká taková událost byla významným mezníkem v jejich životech.

Je to váš život a je velmi vzácný. Je vaším úkolem ho žít naplno nehledě na to, jak zoufalé vám věci připadají. Mějte víru, že věci dopadnou dobře a pamatujte, že nikdy nejste sami.

Má zkušenost s touto moudrostí v praxi:

Nedávno, když jsem ještě pracovala na své knize, jsem se procházela po takové klikaté cestě s nádhernými velkými stromy v okolí Kilkenny Castle. Šel přede mnou nějaký otec se synem a svými psy. Otec byl už velmi starý a přidržoval se synovy paže. Zjevil se mi strážný anděl toho otce, obrátil se ke mně a usmál se na mě. Jeho strážný anděl mu ve skutečnosti pomáhal jít, ubíral starému muži na váze a držel ho zpříma, pomáhal mu zůstat pohyblivý v těch posledních letech jeho života. Anděl mi ukázal, jak zkřivené byly nohy toho starého muže, a řekla bych, že někdy musel mít opravdu velké bolesti. Bylo báječné vidět s ním jeho anděla, kdyby mu nepomáhal, musel by ten muž vynaložit mnohem víc úsilí, aby mohl jít, a velice rychle by se unavil. Také by mohl spadnout a něco si zlomit. Jeho anděl ho ale nadzvedával a pomáhal mu, aby si více užil roky svého stáří.

Jsem si jistá, že ten starý muž neměl ani potuchy o tom, jak moc mu jeho anděl pomáhá. Kdybych se ho zeptala, možná by řekl, že nevěří na anděly, ale já vím, že někdy během svého života určitě požádal Boha o pomoc. Možná si myslí, že Bůh ho nevyslyšel nebo že ignoroval jeho přání, ale v ten den jsem viděla, co všechno pro něj Bůh a andělé dělají, aby mu usnadnili život.

Zdroj: http://www.andelevmychvlasech.cz

Život může být někdy krutý k nám všem. Ale nikdy si nemyslete, že Bůh nebo andělé vás opustili. Jsou s vámi celý čas.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama