CO KOMÁRŮM NEVONÍ

NÁVOD NA PŘÍPRAVU TINKTURY PROTI KOMÁRŮM

 

 

 

 

Složení:

200 ml skleničku Alpy

30 kousků hřebíčku

Do skleničky s Alpou  nastrkáme 30 kousků hřebíčku, necháte to vylouhovat. Po 24 hodinách se s tím už můžete namazat.  Hřebíček nevyndáváme, ale necháme ho tam. Alpa maličko zhnědne…

Cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto spolehlivě,  už po  4 hodinách vylouhování ….pro komáry přestanete být zajímavou potravou :o)

Zdroj: e-mail

 

 

LEVANDULOVÝM OLEJÍČKEM NA KOMÁRY

 

 

Ani levandule komárům nevoní….. takže je možnost využít levandulový olejíček pro klidný spánek a nebo pohodový pobyt venku ..

Těmito způsoby:

Pro klidný spánek a nebo pohodu doma…. Nakapat levandulový olejíček do aroma lampičky, nebo na vlhkou houbičku nakapat pár kapek tohoto olejíčku a přetřít rámy okna….. levandule uklidňuje, takže se vám s touto vůní bude dobře spát a komáři vám dají pokoj.

Pobyt večer venku, nebo v lese… kapka levandulového olejíčku se nanese na zápěstí a rozetře se (tak jako parfém) zápěstím o sebe a oběma zápěstími na krk.

Sobě i partnerovi budete vonět…ale bzukům vonět nebudete a tak vás nechají na pokoji.

 

První pomoc při štípnutí:

Když už vás přece jen nějaký ten bzuk štípl, tak první pomoc najdete ve vlastní slině….svědivé místo si potřete vlastní slinou…..za chvilku přestane svědit.

 

Mějte se a smějte se….. na komáry, kteří od vás odlétají :o)….

S láskou…se o tyto rady podělila …..vaše Zrzka

26.6.2011

 Píchnutí od komára sice nebolí, ale děti si tyto svědivé štípanečky umí rozškrabat…kdyby jen děti…i my dospělí. Bzukot těchto malých tvorečků je docela nepříjemný a tak jsem si pro vás připravila dva přípravky, které by vám léto bez komárů mohly zpříjemnit :o). 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama