5 tipů, jak zvládat starosti a žít v pohodě

 

Čím se liší šťastní lidé od těch, co starostem podléhají?

Šťastní lidé se soustředí na dlouhodobý pohled na život, soustředí se na budoucnost, na své vize a sny. Nenechají se chytit do pasti řešení každodenních maličkostí. Berou život den po dni. Naučili se zbavit se starostí tím, že mají odstup a nejsou připoutaní k situacím a lidem kolem sebe. Proto můžou zůstat v klidu a pohodě, i když čelí pravidelným životním výkyvům.

Mě osobně trvalo dlouho „ dostat se do pohody“ a neřešit malé věci.

Pomohlo mi k tomu určitě, že jsem se začala dívat více dopředu, na vyšší smysl mého života a tím pádem pro mě každodenní starosti nejsou tolik důležité. Vždy se ptám, když se něco přihodí, co je v tom pro mě dobrého?

Udělala jsem rozhodnutí, že se nebudu zabývat tím, co se stalo v minulosti a co už nemůžu změnit. A to jsem udělala spoustu „ blbostí“!

Rozhodla jsem se odpustit všem a zapomenout na vše, co mě nějakým způsobem zranilo.

Neustále se dívám dopředu, do budoucnosti, kam směřuji a co vše ještě chci vykonat a vytvořit. Život je příliš krátký na to, abych se trápila a dělala si těžkou hlavu starostmi, které byly, jsou a budou.

 

Moje heslo je  – Carpe diem. Užívej si dne!

Naučila jsem se mít ráda sama sebe a nesoužit se obavami. Vše je o pohledu na věc a o mém postoji.

Mám pro vás 5 tipů, jak můžete zvládat starosti i vy. Není to nic nového ani převratného. Píše se o nich v knihách starých desítky let. Nicméně na druhé straně jsou to tipy, které lidé v praxi docela často zapomenou použít.

 

Objevte 5 tipů, jak zvládat starosti a žít v pohodě:

 1/ Naučte se mít rádi sami sebe

Lepší pohled na život získáte, když přijmete fakt, že jste dobrý člověk, který je naprosto v pořádku takový, jaký je.  Jste úplný, dokonalý, silný, mocný, milující, harmonický a šťastný člověk. Úplně v klidu můžete mít rádi sami sebe, respektovat sami sebe a být na sebe pyšní, že jste stali takovým člověkem, jakým jste a že žijete takový život, jaký žijete. Nemusíte to sami sobě ani nikomu jinému vysvětlovat, dokazovat a nebo se omlouvat. Jen samotná vaše existence je důkazem toho, že jste skvělí.

 

2/ Žijte den za dnem

Jedním z nejlepších způsobů, jak se přestat trápit starostmi je žít den za dnem. Řešte věci den za dnem. Zapomeňte, co se stalo v minulosti, co už nemůžete změnit a netrapte se tím, co by se mohlo stát v budoucnosti. 99% věcí, kterých se obáváte, se nikdy nestanou…

Řešte věci postupně, jeden úkol po druhém…Je to stejné, jako kdyby jste jedli slona…kousek po kousku…Soustřeďte se na to, co můžete udělat dnes.

 

3/ Používejte 4 kroky k odstranění starostí

1. Určete si svůj problém – kvůli čemu si přesně děláte starosti?

2. Položte si otázku – Co nejhoršího se může stát?

3. Přijměte ten nejhorší možný výsledek. Rozhodněte se, že budete schopní žít s čímkoliv, co by se mohlo stát, den za dnem. Když přijmete to nejhorší, nemáte co ztratit a můžete získat vše.

4. Ihned začněte podnikat kroky, abyste zamezili tomu, že ten nejhorší možný výsledek nastane. Přemýšlejte kreativně, jak můžete minimalizovat možnost toho, že se přihodí nejhorší možný scénář. Věnujte svůj čas a energii na zlepšení nejhoršího výsledku, který jste v duch akceptovali.

Takto začnete opět přemýšlet pozitivně a budete mít svůj život opět ve svých rukou.

 

4/ Mějte pod kontrolou své myšlení

Umění kontroly je klíčem k dlouhému a šťastnému životu.

Mějte pod kontrolou své myšlení a budete mít pod kontrolou svůj život.

Čím více cítíte, že máte pod kontrolou sami sebe, své myšlení a svůj život, tím víc máte rádi sami sebe a tím víc jste šťastní.

Čím více přijmete naprostou zodpovědnost za každou část svého zdraví, štěstí a vztahů, tím více cítíte kontrolu nad svým životem a tím více cítíte svou moc v životě.

Čím více cítíte moc ve svém životě, tím větší máte sebevědomí, tím více jste na sebe pyšní a vážíte si sami sebe.

Rozhodněte se ještě dnes, že budete žít  dlouhý a šťastný život.

 

5/ Buďte aktivní a užívejte si život

Žijete v jednom z nejlepších období, které kdy na planetě Zemi bylo. Jste jedním z nejlepších lidí, kteří jsou na světě.

Pamatujte si, že čím více jste vděční za vše dobré právě teď, tím více věcí budete děkovat za vše dobré v budoucnosti.

Čím více dáváte ze sebe bez očekávání, že se vám to vrátí, tím více úžasných věcí dostanete z nečekaných zdrojů v budoucnosti.

Buďte aktivní, neustále v pohybu a užívejte si každý den! Najděte si svoji práci a pracujte. Práce je lék.

Rozhodněte se žít krásný a šťastný život, který si zasloužíte.

Jednejte tak, jako by nebylo možné neuspět.

 

Moje poznámka:

To, co by vám mohlo znemožňovat zvládnout starosti není vaše nevědomost.

Nepotřebujete se dozvědět více – buďte v pohodě. Víte toho dost, aby váš život byl v pohodě a žili jste dobrý život. Vaší výzvou je známé pravdy prakticky použít ve svém vlastním životě. Držím vám palce.

Krásný den.

Autor: Pavla Heřmanovská

 

Pokud se Vám tento článek líbí, klikněte na „To se mi líbí“ nebo jej sdílejte se svými přáteli. Děkuji.

Zlepšete svůj život! Získejte 7-dílný emailový program ZDARMA. Registrujte se hned: Zde: 

 

Převzaté ze stránekhttp://pavlahermanovska.cz/

 Děláte si často starosti, co vše se může stát a zapomínáte prožívat svůj život v pohodě a v radosti? Podléháte starostem? Trápíte se každou malou věcí, která se vám stane? Život se vyvíjí nahoru a dolů. Každý z nás čelí denně různým výzvám a situacím, které nám mohou způsobit starosti a obavy.

 

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama