Pleť vypovídá o tom, co se děje uvnitř našeho těla

Vrásky, suchá nebo mastná pleť, akné, vyrážky, rozšířené žilky a zánětlivá ložiska zrcadlí procesy narušeného zdraví, které je způsobené poruchami trávení důsledkem konzumace nekvalitních potravin a jejich nevhodných kombinací.

To, co dnešní svět považuje za normální stav, je pouze odrazem nepochopení opravdových potřeb fyzického těla.

Je to vše také odrazem přijatých vzorců myšlení, které nám vnutí představu, že tělo pracuje mimo náš záměr a může být pro nás hrozbou, kterou je nutné potlačit pouze ze vně a to pomocí společností uznávaných autorit jako jsou lékaři a medicína.

Ve skutečnosti současná medicína ani lékaři nemají ponětí o souvislostech, které se vzájemně v lidském těle odehrávají.

Pracují s částmi, které separují, definují a krotí pomocí chemikálií, které do našeho těla nepatří a způsobují další problémy v nově zasažených orgánech důsledkem nepochopení vzájemného působení orgánů a jejich životní energie.

Jedno je však zcela jasné – mysl a strava jsou základními kameny vašeho zdraví a vitality včetně programu stárnutí a délky života.

Z mé zkušenosti, kterou jsem si několikrát ověřila, má vibrace stravy ještě větší vliv na fyzické tělo, než vibrace myšlenek.

Lépe řečeno… myšlenky jsou silné, ale při konzumaci nízko vibrační stravy vaše tělo přijímá tuto nízkou vibraci a je potom velmi těžké…i pro zkušeného člověka…naladit své myšlenky do vyšší vibrace, protože vibrace vašeho fyzického těla souvisí s vibrací vámi tvořených myšlenek.

Když ale začnete vysoce vibrační stravou (tedy stravou živou, nijak tepelně nepozměněnou), začne být mnohem jednodušší měnit a tvořit své myšlenky v souladu s vyšší vibrací…tedy v souladu se zdravím, mládím, hojností, vnitřním klidem a sebeláskou.

Tedy stále platí: „Jsi to, co jíš.“

A vaše pleť to zcela pravdivě odráží.

Stejně tak platí: „Jsi to, co myslíš.“

Avšak ovlivnit své myšlení a své emoce, které jsou pohonem pro tvoření vaší reality ve které má své místo zdraví, osobní šarm a záře, hojnost a vyrovnanost včetně hluboké sebelásky, je mnohem jednodušší se stravou, která tělo doopravdy vyživuje a poskytuje mu vyšší vibraci, než se stravou, která tělu způsobuje ucpávání, hnití, včetně vibrace strachu z moderně pěstovaného masa.

Velmi dobře se dá číst zdraví člověka na pokožce v obličeji.

Prvním znakem je barva- zašedlá, nažloutlá, extrémně bílá, různé flíčky či tmavé mapy, silně začervenalá místa atd.

Zdravá barva pleti je jemně růžovo-žlutá, nebo-li lehce broskvový nádech.

Poslední vědecká studie zjistila, že tuto barvu pleti mají lidé, které mají ve svém jídelníčku syrové ovoce a zeleninu. Tedy lidé, kteří vyznávají styl „živé= raw stravy“.

Tento výzkum potvrdil, že tato barva pleti je podvědomě přitažlivá pro ostatní lidi, jež podvědomě jako přitažlivé osoby volili právě ty jedince, jež tuto barvu pleti měli.

Dalším čitelným znakem pleti je její struktura – zbytnělá pleť, silně hrbolatá (zánětlivá ložiska), střídající se hluboké vrásky s otoky, struktura pleti „papírová kůže“, povolené rysy a pod.

Tady se jen na chvilku stručně zastavím a uvedu pár tipů, jak určit, čeho se změny struktury týkají.

Kořen nosu- vrásky a otoky- oblast jater.

Nosoretní rýhy- hluboké vrásky či otok- oblast trávení (hlavně střeva).

Velmi výrazné vrásky na čele souvisí se stavem střev.

Vrásky na tvářích jsou odrazem stavu plic a oběhového systému.

Výrazné vrásky kolem očí – souvisí se stavem ledvin.

Temné kruhy kolem očí odráží stav jater.

Toto vše jsou znaky, které se mohou rychle změnit.

Nechci zde mluvit o základních obličejových rysech, které si stanovujeme během dětství a života jako velikost nosu, tvar obličeje či očí apod., ale ani tyto rysy nejsou zcela neměnné.

Když se podíváte na stárnoucí lidi zjistíte, že během svých let také mění své rysy…proč si myslet, že to nejde naopak?

Zaobírat se ale podrobnou diagnózou není až tak moc zapotřebí, protože když se tělo podpoří opravdovou stravou, která ho dokáže vyživit, všechny tyto příznaky postupně mizí.

Vyhlazují se vrásky, pročistí se barva pleti, mizí tmavé skvrny a pihy, zvlhčí se a vyplní rty, projasní se bělmo očí a může se i změnit barva duhovky, rysy se vypnou a zjemní se struktura pleti. Opravdu kvalitní výživa těla může způsobit i to, že se vám začne měnit mimika, máte například souměrnější úsměv, nebo přestanete automaticky krčit obočí, když vám svítí sluníčko do obličeje.

Jakmile začne mít vaše výživa vliv na vaši pokožku, má tímto současně vliv i na celé fyzické tělo.

Změny poté nastávají v držení těla, pohybech, pružnosti, výdrži, zpevnění svalů i bez cvičení, apod.

JAKÉ ŽIVINY JSOU PRO STAV PLETI NEJDŮLEŽITĚJŠÍ?

ZINEK: Je to jeden z nejdůležitějších prvků pro zdraví pleti a velmi důležitý při léčbě akné. Ve skutečnosti může být akné příznakem nedostatku zinku, který nastává při nekvalitním trávení a nekvalitní stravě. Další silnou příčinou akné jsou vařené škroby, které vytvářejí zánětlivá ložiska uvnitř střev, což se zpětně odráží na venek.

Zinek je velmi důležitý pro udržení zdravého imunitního systému, zraku, chuti a čichu.

Potraviny bohaté na zinek: dýňová semínka, pekanové ořechy, para ořechy, med, konopné semínko, třešně, topinambury, ptačinec, kopřiva, jetel a jiné divoké listy, kešu oříšky, semena vodního melounu, syrové kakao a syrová čokoláda, avokádo, banány, okurka, kiwi, saláty, olivy, cibule, broskev, hrášek, piniové oříšky, jahody, slunečnicová semínka, rajčata, sladké brambory, vlašské ořechy, syrový jogurt

KŘEMÍK: Posiluje vazivové tkáně- svaly, šlachy, vlasy, vazy, chrupavky, kosti. Jeho nedostatek může vést ke ztrátě elasticity kůže a také způsobuje špatné hojení ran.

Zdroj: jahody, okurky, mango, řapíkatý celer, chřest, pórek, kopřiva, zelené fazolky, oves, jablka, pomeranče, třešně, mandle, rozinky, ořechy, syrové zelí, cibule, karotka, čekanka, dýně, celer, červená řepa, okurka, med, cizrna a největším zdrojem je přeslička rolní.

SELEN: je zodpovědný za pružnost tkání. Zabraňuje poškození buněk volnými radikály, chrání pokožku před poškozením z nadměrného UV záření a hraje důležitou roli v prevenci před rakovinou. Léčí akné a lupy.

Zdroj: česnek, para ořechy, pšeničné klíčky, špenát, Maca, avokádo

VITAMÍNY A, C a E:

Vitamín A: Podporuje údržbu kůže aby nebyla šupinatá a suchá. Léčí akné a jiná kožní onemocnění.

Zdroj: chilli papričky, pampeliška, mrkev, meruňky, listová zelenina, kapusta, sladké brambory, špenát, červený meloun, avokádo, atd.

Vitamín C snižuje poškození pleti volnými radikály, které požírají kolagen a elastin jež podporují strukturu a pružnost pleti. Jejich nedostatek způsobuje vrásky a předčasné stárnutí.

A, C a E dohromady podporují zdraví pleti a její struktury.

Zdroj C: všechno ovoce, šípky, citrusy, červené a zelené papriky, guava, kapusta, vodnice, ptačinec žabinec, křen, pampeliška, kopřiva, jetel, arónie, konopné semínko,

Vitamín E: V kombinaci s vitamíny C a A předchází rakovině kůže. Je také velmi důležitý antioxidant a snižuje výskyt vrásek.

Zdroj E: slunečnicová semínka, mandle včetně dalších ořechů, konopné semínko, špenát, mangold, broskve, ostružiny, švestky, rajčata, kapusta,  pórek, avokádo a kvalitní rostlinné oleje.

OMEGA -3 mastné kyseliny: nedostatek způsobuje suchou, zánětlivou pleť, a tzv. černé tečky (ucpané póry). Esenciální mastné kyseliny zvlhčují pleť zevnitř a zvyšují její flexibilitu.

Zdroj: nejdokonalejší veganský zdroj je v konopném semínku, dále avokádo, lněné semínko, chia semínko, světlicový olej a konopný olej.

KYSELINA LISTOVÁ: Má vliv na růst, rozvoj a dělení buněk. Rychle se ničí vařením, což způsobuje její častý nedostatek.

Zdroj: špenát, zel. hořčice, vodnice, čekanka, mangold, rukola, pakchoy, listy pampelišky, okra, brokolice, hlávkový salát, řepa, slunečnicová semínka, kukuřice, chřest, hrášek, zelí, avokádo, rajčata, pomeranče, jahody, banány, ananas, mandle.

PŘESTAŇTE POUŽÍVAT KOMERČNÍ KOSMETIKU

Komerční kosmetika pro ošetření pleti obsahuje ropné deriváty, které pleť ucpávají a tím poškozují. Tyto škodlivé látky také prochází pletí a poškozují vnitřní orgány jako jsou játra, vstupují do krevního řečiště a tím poté poškozují vaše DNA a to v důsledku ohrožuje vaše zdraví.

Pokud tedy chcete něčím ošetřovat svou pleť ze vně, používejte výhradně přírodní kosmetiku a ujistěte se, že opravdu neobsahuje ropné deriváty, parabeny, nebo jiné složky, které nemůžete vyslovit.

Osobně však již více než 2 roky dávám přednost natírání pleti a pokožky těla pouze„syrovým kokosovým olejem“ od firmy Lifefood (www.lifefood.cz).

A co jistě bude zajímat především ženy, krášlící kosmetiku používám pouze od firmyDr.Hauschka.

Autor: Marie Špačková

www.jajsem.com

Kondice pleti vypovídá o stavu našeho zdraví uvnitř fyzického těla. Vše uvnitř se zrcadlí vně a každé místo na vašem obličeji, včetně celého těla, má souvislost s orgány a jejich funkcemi.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama