Jitka Bičíková-podceňované OTOKY NOHOU a zavodňování

Zřejmě to není dobře placené reklamní téma, a právě proto vám chci toto téma přiblížit. Na otoky trpěly už naše babičky, ale léčbou se nezabývaly. Až nyní nás doba nutí je řešit. Co jsou tedy otoky?

Co jsou lymfatické otoky?

Lymfatické otoky vznikají nahromaděním přebytečné tekutiny v mezibuněčném prostoru a v tkáních. Dojde k nižšímu odtoku lymfy v dané oblasti (mohou to být nohy, ruce, břicho, obličej..), kde se začne hromadit lymfa, voda a veškeré škodliviny, tuky, soli, které by za normálních okolností měly odejít pryč z těla. Tudíž je v této části tělo toxikované, zablokované a lymfa tam stagnuje. Uzliny v této lokalitě jsou celé zaplavené, ucpané, a následně zpomalené. Funkce uzlin začíná stagnovat, a nestíhá pojmout veškerý nadbytek přehlcené lymfy a odlévá ji pryč do tkání. Je to podobný princip, jako když vléváte do zcela naplněného kyblíku s vodou další vodu. Udělá to samé, voda přeteče ven, už nemá místo a kapacitu v kyblíku. Čím déle trvá tento stav, tím má lymfa tendence ke zatvrdnutí a tuhnutí otoku.

Prvními příznaky otoků, které ještě zpočátku nemusí být ani vidět, může být zvýšené napětí, brnění, bolestivost, tlak, končetina tzv. „trne.“ Až později si můžeme všimnout viditelnějších, většinou pomalých postupných změn v otok, jež bývá zpočátku měkký. 
Otoky bývají většinou nejhorší přes den, kdy nabývají, naopak se zmenšují v noci. Postupně se otok může zvětšovat a vazivovatět. Může docházet k omezené pohyblivost kloubů, revmatismu, nemocí kůže, různým vyrážkám, plísním, puchýřkům, zánětům nehtů.

 

Co je to lymfa?

Lymfa neboli míza je bílá čirá tekutina pronikající všemi tkáněmi a omývající všechny buňky v těle. Je to náš ochranitel, který nás chrání před viry a bakteriemi z ovzduší. Když na vás leze nějaký vir, bakterie či viroza, a vy cítíte zvětšené uzliny, jsou to právě ty lymfatické uzliny, do kterých se vkrádá choroba a s kterou v tu chvíli právě „zápasí“ náš lymfatický systém, respektive uzliny. Zvětšení uzlin proto signalizuje onen „zápas lymfocytů s vetřelci“, kteří se do těla dostali a mohou vyvolat chorobu.

Lymfa odvádí z tkání nadbytečnou tekutinu, která tam nepatří, odpadové produkty, tukové buňky, soli, vodu, tuky, škodliviny všeho druhu a pak se vlévá v horní části hrudníku do žilní krve a následně ven z těla přes čistící orgány. Bez lymfy by naše tělo bylo zaplavené jedem, a nemohli bychom fungovat. Je to naše „továrna na veškeré nečistoty“, nemít ji, sami bychom se otrávili. Kdo má ucpanou a „zanesenou lymfu“, tedy tím zpomalený celý lymfatický systém, může trpět nejen na otoky, celulitidu, obezitu, zavodnění, ale i na akné, různé vyrážky, ekzémy, sníženou imunitu a časté nemoci, alergie, migrény, zácpy, revma, špatné trávení a mnoho dalšího.

 

DUCHOVNÍ PŘÍČINY OTOKŮ


Z psychologického a duchovního hlediska otoky trpí většinou nadměrně aktivní lidé, kteří mají potřebu všechno stihnout a všude být. Tam, kde je u člověka hodně aktivit, povinností, událostí. Otok vzniká zvýšením únikem tekutiny mimo cévy, jejím nevstřebáním a hromaděním v tkáních. Tekutinou v OTOKU tiší vnitřní žár. V minulosti jste zažili nějakou situaci, těžkou životní epizodu, kterou byste ze svého života nejraději vymazali a byli rádi, kdyby se vůbec nestala. Snažíte se na něj zapomenout jinými zážitky, tím to natolik potlačíte a zasunete hodně hluboko pod povrch, ale přitom ho stejně nevstřebáme a on se o stále objevuje, stagnuje ve formě OTOKU.

Otoky můžeme také znát pod podobným názvem „zavodnění“. I to má za následek problém s ucpaným či zaneseným lymfatickým systémem. Zavodněné může být celé tělo, kdy si člověk připadá doslova „nafouklý jako balon“, bez jakéhokoliv zřejmého důvodu. Může mít nateklou jakoukoliv část těla od obličeje, krku, hrudníku, břicha, hýždí, nohou, dlaní, rukou…Voda, která za běžných okolností má odcházet z těla, ucpáním lymfatických uzlin neodchází, hromadí se v tkáních a ucpává se celý lymfatický systém. Proto ten pocit „nafouklosti“. Člověk je plný nadbytečné vody. Tuto problematiku řeší jedině správná diagnostika a léčba ve formě bylinného odvodňovacího čaje + ruční a přístrojové lymfodrenáže, které cíleně odvedou vodu pryč z těla přes přeplněné uzliny. Vhodná je i úprava stravy, tedy vynechání výrobků, které nadbytečně lymfy zahušťují a zakalují (tj. hlavně veškeré mléčné výrobky, káva, černý čaj, cukr, lepek).

 

KNIHY O ZÁHADNÉ LYMFĚ 

 

 

CO KNIHY OBSAHUJÍ:

– co je lymfa a jak moc životně důležitý je LYMFATICKÝ SYSTÉM
– jak se odborně léčí OTOKY, ZAVODNĚNÍ TĚLA, BOLESTI KONČETIN
– jak se léčí KŘEČOVÉ ŽÍLY
– jak se léčí celulitida, obezita, zahleňující strava 

– jak se nemoci léčit doma pomocí BYLINEK
– „BABSKÉ DOMÁCÍ RADY“ a domácí lékárna našich babiček
– DUCHOVNÍ PŘÍČINA všech ženských nemocí
– psychosomatika, jak léčit nemoci skrz naši psychiku!

DÁLE OBSAHUJE:

– PROČ ženy trpí na ŠTÍTNOU ŽLÁZU?
– Duchovní příčina MENSTRUAČNÍ PROBLÉMŮ? CYST, MYOMŮ? NADMĚRNÉ POCENÍ? VYPADÁVÁNÍ VLASŮ? RAKOVINY PRSU? VÝTOKY? PROBLÉMY S KRČNÍ PÁTEŘÍ? a mnoho dalšího.

Knihy jsou k dostání v každém knihkupectví po celé ČR i na Slovensku 🙂

 

 

Autor: spisovatelka a lymfoterapeutka Jitka Bičíková
www.zahadnalymfa.wbs.cz,

Zdroj: Záhadná lymfa

 

Každý z nás o otocích či lymfě slyšel, ale stále tak málo se o nich ví. Co je celulitida, ví každý, ale že neléčené otoky (nebo pozdě nasazená léčba) jsou nebezpečné, už ví málokdo.

Sdílet tuto pravdu

Reklama

Sledujte na Facebooku

Vaše komentáře

Reklama