Duben - JÁTRA

Měsíc duben je snad nejdůležitějším měsícem, nejslabším orgánem jsou totiž naše játra - největší chemická továrna v těle, která umí přeměnit prakticky cokoliv na cokoliv :-)

Taky z těchto důvodů jsou naše játra trvale přetížená, mimo jiné se podílí s ostatními orgány na metabolismu.

 

 

 

Výstupním orgánem jater jsou oči

- důkazem je i to, že když to přeženeme s alkoholem, je to vidět na očích a to proto, že jsou játra v plné pohotovosti a oči o nich vypovídají..

 

Játra úzce komunikují

se žlučníkem a pod jejich nadvládu spadají oči, langerhansovy ostrůvky, nadledvinky, mazové žlázy, nehtová lůžka, penis, pochva, varlata a periferní nervový systém. Problémy s těmito orgány tedy vždy signalizují oslabení jater.

 

Játrům velmi prospěje

omezení tuků, alkoholu, mléčných výrobků i všech mléčných výrobků. Nejhorší kombinací je pak káva s mlékem.

Pokud nejsou játra v pohodě, může se slabost projevovat i agresivnímí reakcemi a chytání tzv. "na drc" :-)

Projevy slabosti jater může být i slzení očí, oslabování zraku,šeroslepost, svědění pohlavních orgánů,zarudnutí očí, záněty spojivky, samomluva, výbuchy hněvu, křeče v oblasti hlavy a další..

 

 
Játrům prospívají

všeobecně hořčiny, vynikající všelék je tinktura z vlaštovičníku, ostropestřec mariánský, pampeliška, řepík lékařský, pelyněk, zeměžluč, obklady na játra z cibule, nebo směs cibule, tvarohu a křenu ( poměr 20 dkg cibule i tvarohu, 2.3 lžíce křenu), pití mrkvové nebo ředkvové šťávy, pivní kvasnice...

 

Pokud játra nemáme ve formě, vězte, že se projeví i únavou.

 

Přeji krásné jarní dny s očistou jater :)

S láskou Grev

 

 

 

 

 

 

 nahrávám...