Březen - ŽLUČNÍK

V březnu je nejoslabenějším orgánem žlučník a proto se budeme nejvíce soustředit na pomoc žlučníku. Jeho slabost a dysfunkce se projevuje bolestmi velkých kloubů (ramena, kyčle, kolena z vnější strany, lokty)

a někdy je napaden i nervový systém. Pokud je žlučník oslaben, může vzniknout i zvýšené riziko úrazů velkých kloubů.

 

Dysfunkce 

(záněty, kameny, ucpání, atd.) žlučníku a žlučovodů, které jsou toho příčinou, léčíme vlaštovičníkovou (chelidonium majus) tinkturou v ředění D3 - 3x15 kapek před jídlem po dobu alespoň 40 dnů.

Na pročištění

žlučníku a žlučovodů existuje ďábelský, ale velmi účinný recept. V ten den se nesmí nic jíst, pouze pít čistou vodu (nejlepší destilovanou). Večer, v čase od 19.00 do 19.30 hod. se vypije 1/2 litru olivového oleje (za studena lisovaného), do kterého je přimíchána šťáva ze tří citrónů. Pak se ulehne na pravý bok, který se zahřívá termoforkami nebo pytlíčky se solí zahřátými v troubě. V této pozici je třeba vydržet jednu hodinu. Druhý den může být ještě špatně, proto se nic nejí. Velmi vhodný je klystýr. Sledujte, co z Vás vyjde. Kůra se může opakovat až za půl roku. Pokud se rozhodnete pro tuto očistu, pak nejlépe o víkendu, aby jste nemuseli do práce.

Při žlučníkových potížích

 je nutné dodržovat přísnou dietu (omezit živočišné tuky, smažená jídla, mléko). Reflexní místo žlučníku je na nártu pravé nohy mezi 4. a 5. nártní kůstkou uprostřed. POZOR! při bolesti pouze hladíme a mačkáme odpovídající místo na levém nártu. Nesmíme zapomínat na to, že nejčastější příčinou ucpání žlučovodů je stres, který způsobí uzavření ústeček (vývodu) do dvanáctníku. Proto ještě důkladně promasírujeme ref. plošku dvanáctníku na pravé šlapce a soláru plexu na obou chodidlech.

Potlačovaná zlost, hnev a agrese 

jsou hlavní příčiny proč žlučník onemocní. Není však vůbec nutné projevovat zmíněné emoce vůči vnějšímu světu. Tím si život můžeme ještě více zkomplikovat. Mnohem výhodnější je si je hned po přiznání transformovat na jiný druh energie, kterou pro život potřebujeme. Nejbezpečnějí je je přeměňovat na lásku. Například třikrát zopakujeme: zlost přeměňují na lásku, zlost přeměňují na lásku, zlost přeměňují na lásku.

 

Zdroj - manželé Patakyovi

 

 

Fyzické projevy oslabeného žlučníku můžou být např :

hořká chuť v ústech, sucho v krku, bolestivá kůže na hlavě a bolesti v polovině hlavy, bolesti kyčlí, ztuhlost trapézů a krční páteře, zhoršení čichu, slzení očí, oslabení zraku, výbuchy smíchu či agrese, závratě, svědění na pohlavních orgánech.

 

Ve snech se může projevit 

- sny o zuřivosti, nerozhodnost, agresivní legrace, urážlivost, hněv, sny o trávě a stromech, boj či zápolení ve snech.

 

Zcela jistě mají oslabený žlučník ti, kteří tzv, "chytají na drc" :-) , takže se dá říct, že kdo je výbušnější, v podstatě za to nemůže on, nýbrž jeho oslabený žlučníček .. :-)

 

Z bylinek 

jsou velmi prospěšné hořčiny - zeměžluč, ostropeštřec, smetánka lékařská a nezastupitelný je vlaštovičník.

 

 

Ať se vám při regeneraci žlučníku daří!

S láskou Grev

 nahrávám...